Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 54, 29000, (0382) 61-64-57
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 липня 2010 року
Хмельницький міськрайонний суд в складі:
головуючого судді – Леванчука А.О.,
при секретарі – Кормило С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Хмельницькому цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи друга Хмельницька державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
В червні 2010 року заявник звернувся із заявою до суду, в якій просив встановити факт, що ОСОБА_2 (до одруження ОСОБА_1) ОСОБА_3, яка померла 25.09.2009 року, є рідною ОСОБА_4, який помер 17.09.2003 року, та рідною тіткою ОСОБА_1.
Вимоги викладені в заяві заявник мотивував тим, що 25 вересня 2009 року померла його рідна тітка по батькові ОСОБА_2 (до одруження ОСОБА_1) ОСОБА_3.
Після смерті тітки відкрилась спадщина за заповітом на належне їй майно – будинок №129 по вул..Вокзальній м.Хмельницького. Заповіт був складений на онуку ОСОБА_2, яка відмовилась від прийняття спадщини.
Єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_5, яка померла 25.09.2009 року, є заявник.
Однак, для подання в державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини необхідно встановити факт, що померла тітка є рідною сестрою батька ОСОБА_1 та його рідною тіткою, оскільки в свідоцтвах про народження батька заявника по батькові на російській мові зазначено "Игнатьевич", в посвідці про народження тітки ОСОБА_5 на російській мові зазначено по батькові "Игнатьевна", проте в свідоцтві про смерть батька ОСОБА_4 на українській мові по батькові зазначено "Ігнатович", а в свідоцтві про смерть тітки ОСОБА_5 по батькові на українській мові зазначено "Гнатівна".
В судовому засіданні заявник заявлені вимоги підтримав та просив задоволити їх в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Другої Хмельницької державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином та у встановленому законом порядку.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, хоча про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином та у встановленому законом порядку. Подала заяву у якій заявлені вимоги визнає та не заперечує проти задоволення заяви.
Заслухавши пояснення заявника, допитавши свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги викладені в заяві знайшли своє підтвердження та підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 25 вересня 2009 року померла рідна тітка ОСОБА_1 по батькові ОСОБА_2 (до одруження ОСОБА_1) ОСОБА_3. Після смерті тітки відкрилась спадщина за заповітом на належне їй майно – будинок №129 по вул..Вокзальній м.Хмельницького. Заповіт був складений на онуку ОСОБА_2, яка відмовилась від прийняття спадщини. Єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_5, яка померла 25.09.2009 року, є заявник. Однак, для подання в державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини необхідно встановити факт, що померла тітка є рідною сестрою батька ОСОБА_1 та його рідною тіткою, оскільки в свідоцтвах про народження батька заявника по батькові на російській мові зазначено "Игнатьевич", в посвідці про народження тітки ОСОБА_5 на російській мові зазначено по батькові "Игнатьевна", проте в свідоцтві про смерть батька ОСОБА_4 на українській мові по батькові зазначено "Ігнатович", а в свідоцтві про смерть тітки ОСОБА_5 по батькові на українській мові зазначено "Гнатівна".
Дані обставини справи підтверджуються як поясненнями заявника, показами свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, копією посвідки про народження ОСОБА_8, копією свідоцтва про народження ОСОБА_9, копіями свідоцтв про смерть від 18.09.2003 року та від 30.09.2009 року, Довідкою №535/01-14 від 02.06.2010 року Другої Хмельницької державної нотаріальної контори, так і іншими матеріалами справи.
На підставі наведенного та керуючись ст.ст.10. 60, 212-215, 234, 256, 259 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Заяву задоволити.
Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_5 (до одруження ОСОБА_9) ОСОБА_3, яка померла 25.09.2009 року, є рідною сестрою ОСОБА_4, який помер 17.09.2003 року, та рідною тіткою ОСОБА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення.
Суддя (підпис):