Справа № 2-1340/09р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2009 року Суворовський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого судді – Галій С.С.
при секретарі - Жековій О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю « Куліндоровський індустріальний концерн», третя особа ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди в наслідок ДТП,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ТОВ « Куліндоровський індустріальний концерн», третя особа ОСОБА_2 про стягнення матеріальної шкоди у сумі 5 862 гривні та моральної шкоди у сумі 3000 гривень в наслідок ДТП.
Обгрунтовуючи свої вимоги тим, що 20 серпня 2008 року ОСОБА_2 керуючи автомобілем «Краз» державний номер 477 -70 ОВ, рухаючись по вул.Стуса не вибрав безпечну швидкість руху внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем «Форд-Сієра» державний номер 751 – 20 ОЕ під керуванням ОСОБА_1, чим порушив вимоги пунктів 12.1,11.4 ПДР і був притягнутий судом до адміністративної відповідальності.
У судовому засіданні позивач просив позов задовольнити у повному обсязі, з наведених у позові підстав.
У судовому засіданні представник відповідача позов не визнав, заперечував проти задоволення.
У судовому засіданні третя особа ОСОБА_2 заперечував проти позовних вимог.
Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши надані суду сторонами докази, суд приходить до висновку про те, що позов є частково обґрунтованим тому підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 працює на водієм 1-го класу відповідно до приказу № 69 – к від 02.07.2008 року на підставі угоди між ТОВ « Куліндоровський індустріальний концерн» і ТОВ « Стройтранспорт» про перевід робітників. Власником автомобіля «Краз» державний номер 477 -70 ОВ є ТОВ « Куліндоровський індустріальний концерн».
20 серпня 2008 року ОСОБА_2 керуючи автомобілем «Краз» державний номер 477 -70 ОВ, рухаючись по вул.Стуса не вибрав безпечну швидкість руху внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем «Форд-Сіера» державний номер 751 – 20 ОЕ під керуванням ОСОБА_1, чим порушив вимоги пунктів 12.1,11.4 ПДР.
Постановою Суворовського районного суду м. Одеси від 29 вересня 2008 року ОСОБА_2 було визнано винним у скоєнні правопорушеня передбачених ст. 124 КУАП.
Вказана постанова судді про притягнення відповідача ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності має юридичну силу.
Судом встановлено, що внаслідок зіткнення, автомобілю позивача ОСОБА_1 діями ОСОБА_2 при ДТП, заподіяні механічні пошкодження, так висновком фахівця № 46 від 06.09.2008року проведеного Незалежним експертом ОСОБА_3, встановлено, що сума матеріального збитку, завданої власнику автомобілю марки «Форд-Сієра» державний номер 751 – 20 ОЕ, який належить ОСОБА_1 складає 4 448 гривень.
Витрати за проведення експертизи складають у сумі 600 гривень, а також витрати за юридичну допомогу у сумі 800 гривень, витрати за направлення телеграми у сумі 14 гривень.
Статтею 1166 ЦК України встановлено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Відповідно ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Статтею 1172 ЦК України встановлено, що юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.
Частиною 2 ст. 1187 ЦК України, передбачено, що шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
У зв'язку з тим, що відповідач не довів суду обставини, які підтверджують відсутність вини у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди, позовні вимоги про відшкодування матеріального збитку підлягають задоволенню в повному обсязі.
Позивач заявив також, вимоги про стягнення з відповідача моральної шкоди у сумі 3 000 гривень, оскільки у зв'язку з неможливістю експлуатувати автомобіль позивачу доводиться витрачати додатковий час, ним перенесені моральні страждання, порушений його звичний режим дня і роботи, він вимушений відстоювати свої права в суді, оскільки відповідач відмовляється добровільно виконати пред'явлені до нього вимоги.
Суд вважає, що позивач переніс моральні страждання в результаті дорожньо-транспортної події, проте розмір позовних вимог в частині стягнення моральної шкоди необґрунтовано завищений. На думку суду, моральна шкода підлягає стягненню з відповідача у розмірі 300 гривень.
Також, в порядку ч.1 ст.88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача належить до стягнення судовий збір у сумі 97 гривень 50 копійок.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 10,11,60,61,88,209,212-215,218 ЦПК України, ст.ст. 23,1166, 1167, 1187 ЦК України, Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди від 31 березня 1995 року ( з наступними змінами),суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю « Куліндоровський індустріальний концерн» на користь ОСОБА_1 відшкодування матеріальної шкоди у сумі 4 448 гривень, а також витрати за проведення експертизи у сумі 600 гривень , витрати за направлення телеграми у сумі 14 гривень, а всього у сумі 5062 гривень.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю « Куліндоровський індустріальний концерн» на користь ОСОБА_1 відшкодування моральної шкоди у сумі 300 гривень, в задоволені інших позовних вимог – відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю « Куліндоровський індустріальний концерн» на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 97 гривень 50 копійок.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження рішення, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження рішення, але апеляційна скарга не буде подана у двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: - ОСОБА_4-
- Номер: 2-зз/658/2/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-1340/09
- Суд: Каховський міськрайонний суд Херсонської області
- Суддя: Галій С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2018
- Дата етапу: 11.06.2018
- Номер: 4-с/450/1/22
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1340/09
- Суд: Пустомитівський районний суд Львівської області
- Суддя: Галій С.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.01.2022
- Дата етапу: 12.01.2022