Судове рішення #5337228

                                                                            В И Р О К                                       справа № 1-26

                                                              І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

       5 червня   2009 року Врадіївський районний суд Миколаївської області  в складі головуючого судді Висоцького М.Т., при секретарі  Стаховій Т.О., з участю помічника прокурора Лук”яненко І.С.,  захисника ОСОБА_1,  розглянувши у відкритому судовому засіданні  в с.м.т. Врадіївка  кримінальну справу  по звинуваченню підсудного

                               ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,

                                уродженця села Логанешти Котовського району ,

                                республіки Молдова, громадянина України, молдованина,  освіта 8 класів,

                                не одружений, утриманців не має, не працевлаштованого,  на обліку, як

                                безробітний не перебуває,   раніше був неодноразово засуджений:

 24.02.1984 року Ананіївським  районним судом Одеської області за ст. 140 ч.2

ст.81 ч.3 КК України (в редакції 1960 року) до трьох років  позбавлення волі;

 24.11.1987 року  Савранським  районним судом Одеської області за ст. 81 ч.3, ст.85  ч.3  КК України  (в редакції 1960 року) до шести  років позбавлення волі;

                                      06.01.1994 року Врадіївським районним судом за ч.3 ст.81 КК України (в                                  

                                редакції 1960 року) до 4 років 6 місяців позбавлення волі;

                            10.09.1999 року Любашівським районним судом Одеської області за ч.3 ст.140        

                                  КК України (в редакції 1960 року)  до 4 років  позбавлення волі;

                          04.09.2007 року Врадіївським районним судом за ч.1 ст.125, ст. 395 КК України –

                                  арешт строком на півтора місяці, звільнений у грудні 2007 року, судимість не

                                  погашена, жителя АДРЕСА_1  

в скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 121 КК України,

 

                                                       В С Т А Н О В И В :

        4 грудня 2008 року біля 20 години підсудний ОСОБА_2 перебуваючи  в стані алкогольного сп’яніння, знаходячись на території  свого домоволодіння в АДРЕСА_1, куди щойно його та його  співмешканку ОСОБА_3 провела  від свого дому  односельчанка ОСОБА_4, почувши як потерпілий ОСОБА_5 свариться та ображає  ОСОБА_4, яка поверталася від нього, підійшов  туди і зробив ОСОБА_5  зауваження, який також  перебував  в стані алкогольного сп”яніння. У  відповідь на це потерпілий ОСОБА_5 наніс підсудному ОСОБА_2 удар  рукою  в груди від чого той упав на землю. Після чого ОСОБА_5 накинувся на  лежачого на спині підсудного ОСОБА_2 і схопивши  останнього рукою за одяг біля  шиї, став наносити йому  удари другою рукою по різнім частинам тіла. У  відповідь  ОСОБА_2  теж наносив ОСОБА_5 удари по різним  частинам тіла. В  ході    бійки між ними,  в момент коли ОСОБА_5  сидів зверху на підсудному ОСОБА_2  і маючи  над ним перевагу, продовжував утримувати його за одяг біля шиї і наносити йому  удари кулаком другої руки, підсудний ОСОБА_2 скориставшись, тим що присутні  при цьому  ОСОБА_6 та ОСОБА_7 намагалися  відтягнути ОСОБА_5 від  нього, дістав зі своєї кишені куртки напильник  тримаючи  який  в правій руці та припускаючи, що його дії можуть  призвести  до тяжких наслідків,  вістрям цього напильника  навмисно наніс потерпілому ОСОБА_5 один удар  в область  грудної  клітки   в результаті чого  спричинив йому тілесні ушкодження у вигляді проникаючої колотої рани  грудної клітки зліва по  задній –підмишечній  лінії в шосте  міжребір”я , в результаті чого  розвинувся  лівосторонній  гемоторакс , які відносяться до категорії  тяжких тілесних ушкоджень, за ознаками  небезпечних для життя в момент заподіяння. А також  наніс ОСОБА_5 один удар  вістрям  напильника в область грудної клітки зліва  в п”яте  міжребір”я   по навкологрудній лінії  та один удар в ліве плече, в результаті  чого спричинив  йому  тілесні ушкодження  у вигляді колотої рани  грудної клітки  та лівого плеча, які  відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.

          В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину  у вчиненні вказаних дій  визнав  повністю  щиро покаявся, і пояснив, що  4 грудня 2008 року на протязі  дня вжив велику кількість  горілки. Ввечері був зі своєю співмешканкою  ОСОБА_3  в гостях у односельчанки  ОСОБА_8 де теж вживав спиртні напої від чого сп’янів. На прохання співмешканки ОСОБА_3, ОСОБА_8 провела  їх додому. Коли ОСОБА_8 поверталася  від  нього до себе додому і відійшла  на  декілька метрів, то  він почув  та впізнав  по голосу, як потерпілий  ОСОБА_5 став  сваритися та ображати ОСОБА_8.  Підійшовши  туди, він  побачив, що ОСОБА_5 був п”яний і зробив йому  зауваження, у відповідь на що  ОСОБА_5 вдарив його кулаком в груди від чого він упав на землю. Після цього ОСОБА_5 навалився на нього зверху і схопивши  за шию однією рукою за горло став другою рукою бити  по голові  та по тулубу. Він намагався захиститися  і теж  декілька раз  ударив ОСОБА_5, але  в подальшому  не зміг  чинити  йому опір так як від  того, що  ОСОБА_5 душив його  за горло, ослаб. Тоді він  дістав  з кишені  своєї куртки напильник  і взявши його в праву  руку,   вістрям  цього напильника наніс ОСОБА_5 в ліву  частину  тулуба декілька ударів,  після  чого  ОСОБА_5 повільно сповз  з нього  на землю. Це  все відбувалося  в присутності  ОСОБА_8  та  ОСОБА_7, які намагалися  їх розборонити. Зрозумівши, що  ОСОБА_5  серйозно  ним поранений,  він швидко  пішов  додому  до  ОСОБА_9  і попросив  її викликати по телефону  швидку допомогу  та міліцію, в скоєному щиро кається і просить суд не позбавляти його волі .

      Крім  визнання своєї вини  самим підсудним  ОСОБА_2, його вина  у вчинені вказаних  дій повністю встановлена  в судовому  засіданні і підтверджуються  сувукупністю слідуючих доказів.

       Так, потерпілий ОСОБА_5 пояснив суду, що дійсно  14 грудня 2008 року   він перебуваючи  в стані алкогольного сп”яніння,  ввечері йшов по вулиці села Філімонівка з ОСОБА_7 та його співмешканкою. Під час розмови  між ними  він вголос висловлював  погрози на адресу ОСОБА_4. В цей час поблизу проходила  його  мати  ОСОБА_8, яка щось сказала йому  на захист свого сина на адресу  якої він  став висловлюватися нецензурними словами. В цей  момент до них підійшов  підсудний ОСОБА_2, який теж був п”яний і, як йому тоді здалося, в образливій  формі  звернувся до нього з приводу його поведінки по відношенню до  ОСОБА_8 за що він  ударив ОСОБА_2 кулаком  в груди і збив його з ніг. Після  чого виліз на  ОСОБА_2 зверху і схопивши однією  рукою  за одяг біля шиї став  утримувати його,  а другою рукою  наносити  удари по різним частинам тіла. У відповідь ОСОБА_2 теж наносив  йому удари. Скільки  і куди  вони  били  один одного не пам”ятає. Під час  бійки  їх по черзі  розбороняли  ОСОБА_7 і ОСОБА_8, які відтягували  його  від ОСОБА_2, але  він звільнившись  від них, знову накинувся на ОСОБА_2 і  продовжував битися з ним та утримувати  його за одяг біля шиї. ОСОБА_2  відбився від нього. В ході бійки він  відчув  різкий  біль ззаду з лівої сторони грудної клітки від удару який наніс йому ОСОБА_2  якимось  гострим  предметом. Після  чого ослаб і звалився на  бік.

      Свідок ОСОБА_8 пояснила суду, що  4 грудня 2009 року ввечері у неї в гостях були підсудний  ОСОБА_2 зі своєю співмешканкою ОСОБА_10 де вони всі вживали горілку, яку приніс  з собою ОСОБА_2. До цього часу  ОСОБА_2 був уже  на підпитку, і будучи  в неї ще більше сп”янів. На прохання ОСОБА_3 вона допомогла їй  довести  додому  ОСОБА_2, який  погано тримався на ногах. Коли вона поверталася назад, то неподалік  від будинку ОСОБА_11 побачила та впізнала по голосу  потерпілого  ОСОБА_5 , який йшов  з ОСОБА_7 і його співмешканкою  ОСОБА_12. Щоб уникнути  з  ними зустрічі, сховалася в кущах, звідки  почула, як  ОСОБА_5  висловлював погрози  на адресу її сина . Побачивши, що він п”яний і знаючи  його агресивний характер  і схильність до бійок, вона вийшла  зі схованки  і  стала вимагати щоб ОСОБА_5  не чіпав  її сина.  На ґрунті  цього  між ними  виникла сварка  під час якої  ОСОБА_5 почав ображати її  нецензурними словами. В цей  момент з”явився підсудний ОСОБА_2, який став  на її захист і зробив ОСОБА_5 зауваження . У відповідь на це  ОСОБА_5 наніс ОСОБА_2 удар  кулаком  в груди від чого ОСОБА_2 упав спиною на землю. Після цього  ОСОБА_5  виліз на нього зверху  і  схопивши ОСОБА_2  однією рукою за одяг біля горла  чи за саме  горло, став  утримувати, а  другою  рукою  - бити  його по різним частинам тіла. У  відповідь ОСОБА_2  теж  наносив  ОСОБА_5 удари кулаками  по різним  частинам тіла. Куди  саме вони били один одного вона  сказати не може бо було темно. Вона стала їх розбороняти і схопивши ОСОБА_5 за праву руку завернула її за спину, але  він  продовжував утримувати ОСОБА_2.  ОСОБА_2 відбивався від нього. Вирвавшись від неї, ОСОБА_5  знову  продовжив бійку, яка потім різко припинилася і ОСОБА_5 звалився з ОСОБА_2 на землю та став  стогнати. Після  цього, ОСОБА_2 піднявся з землі і сказав, що йде  викликати швидку допомогу і міліцію  так як  „проколов” ОСОБА_2.

       Свідок ОСОБА_7 пояснив суду, що в грудні  2008 року був  присутнім при бійці  яка  виникла між  потерпілим  ОСОБА_5 і підсудним  ОСОБА_2 . В той вечір  він разом з ОСОБА_5 і своєю  співмешканкою ОСОБА_12 йшов по вулиці села Філімонівка. ОСОБА_5  був дуже п”яний. Він  теж був  випившим. Під час  розмови  з ОСОБА_5  він поскаржився  на ОСОБА_13 за те, о той по ночам стукає до нього в вікна. ОСОБА_5 пообіцяв  розібратися з  ним і якщо застане в нього вдома  ОСОБА_4 то і з ним розбереться. Та коли він це сказав з кущів  вийшла мати  ОСОБА_4- яка  попередила ОСОБА_5, щоб  він не  чіпав сина, яку ОСОБА_5 став  ображати  нецензурними словами.

         В цей момент до них підійшов підсудний ОСОБА_2 і зробив  ОСОБА_5  зауваження, який вдарив  ОСОБА_2 кулаком в груди і збив  його з ніг. Вилізши зверху на лежачого на землі  ОСОБА_2 , ОСОБА_5 схопив його однією рукою одяг біля  шиї, а другою став бити по голові та тулубу. Побачивши  це,  він почав умовляти ОСОБА_5 щоб той  припинив бійку і став відтягувати  його від ОСОБА_2, але  не зміг. Після  чого  на прохання своєї співмешканки пішов додому.

        Свідок  ОСОБА_3  пояснила суду, що у грудні  2008 році  ввечері була  з підсудним  ОСОБА_2  в гостях  у ОСОБА_8.  Так, як ОСОБА_2  був п’яний  і погано тримався  на ногах,  на її прохання ОСОБА_8 допомогла їй завести  його додому. Невдовзі після того, як ОСОБА_8 пішла  додому, вона почула з тієї сторони куди  пішла ОСОБА_8 крики і лайку. Побачивши, що підсудний ОСОБА_2 пішов  туди, вона теж пішла за ним. На  землі біля території домоволодіння ОСОБА_11 вона побачила  потерпілого ОСОБА_5, який сидів зверху на  підсудному  ОСОБА_2 і  однією рукою наносив йому удари кулаком а другою  утримував ОСОБА_2 за одяг біля шиї. Там же  знаходилися ОСОБА_7 і його співмешканка  ОСОБА_12 та ОСОБА_8  які  намагалися відтягнути ОСОБА_5 від ОСОБА_2.  Сама  ж  вона пішла покликати  когось  на поміч. Пізніше  дізналася, що  ОСОБА_2  під  час  бійки  поранив ОСОБА_5 напильником.

          Ці ж обставини підтверджуються ;

•   протоколом  огляду домоволодіння  підсудного  ОСОБА_2 від 04.12.2008 року, згідно якого там  було виявлено та вилучено напильник (а.с.5-6),

•   протоколом ВООП з  участю  свідка ОСОБА_8 та потерпілого  ОСОБА_5, згідно якого обидва учасника вказаних  слідчих дій показали та розповіли, як підсудний ОСОБА_2 наніс удар  напильником  ОСОБА_5 (а.с.41-42, 43-45),

•   висновком експерта № 1218 від 15.12.2008 року, згідно якого у ОСОБА_5 виявлено проникаючу рану  грудної клітки  в результаті якої розвинувся  лівосторонній  гемоторакс та  які відноситься  до категорії  тяжких  тілесних  ушкоджень  за ознаками   небезпеки для життя в момент заподіяння (а.с. 66),

          Дослідивши  вказані  докази, суд вважає повністю доведеною  вину  підсудного  ОСОБА_2 в умисному спричиненні тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних  для життя в момент заподіяння  і кваліфікує ці його дії по ч.1 ст. 121 КК України.

           Призначаючи покарання  підсудному ОСОБА_2, суд враховує, як пом”якшуючими  відповідальність  обставинами  його щире каяття, добровільне  відшкодування потерпілому та медичному закладу  спричинених його  злочинними діями матеріальних збитків.

           Обтяжуючими відповідальність обставинами  суд враховує, скоєння  підсудним злочин в стані алкогольного сп”яніння.

           Враховуючи викладене, обставини справи, особу підсудного, його  позитивну характеристику по місцю  проживання, ступінь суспільної небезпеки  скоєного ним злочину, вказані пом”якшуючі  та обтяжуючі  відповідальність  обставини, наявність  клопотання жителів села Філімонівка  про пом”якшення  підсудному покарання , а також особу самого потерпілого, його агресивну поведінку по відношенню до підсудного, яка передувала  вказаному злочину та спровокувала підсудного  до його вчинення, суд вважає доцільним призначити підсудному  ОСОБА_2 покарання у вигляді  мінімального строку позбавлення волі передбаченого  санкцією ч.1 ст. 126 КК України з застосуванням ст. 75 КК України.

        Що  стосується цивільного позову прокурора про  стягнення з підсудного  на користь лікувального  закладу витрачених  на лікування потерпілого коштів , то суд залишає його без розгляду, так як підсудний добровільно їх відшкодував.                                                        

керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд,-

                                                                  З А С У Д И В :

              ОСОБА_2, визнати  винним по ст. 121 ч.1  КК України і призначити йому покарання  у вигляді 5 ( п’яти) років позбавлення волі.

             На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого  ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням при умові, якщо він на протязі трьох років не скоїть новий злочин.

            Відповідно до ст. 76 п. 3.4 покласти на нього обов”язки періодично з”являтися в органи кримінально –виконавчої   системи для  реєстрації та повідомити ці органи про зміну місця проживання та роботи.

              До набрання вироком законної сили, обрану відносно  засудженого  ОСОБА_2 міру запобіжного заходу -тримання під вартою , змінити на підписку про невиїзд,   негайно звільнивши його  з під варти  в залі суду.

       Речові докази по справі – напильник, який знаходиться  в кімнаті речових доказів Врадіївського РВ УМВС –знищити.

        Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Миколаївської області на протязі п’ятнадцяти днів з моменту його проголошення, а засудженим  в цей же строк з моменту вручення їм  копії даного вироку.

          Головуючий  суддя  

         Врадіївського районного  суду                                                   М.Т. Висоцький

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація