Справа № 1-П-23/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2009 року Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:
головуючого: судді Кузюри М.М.
при секретарі Петренко І.В.
з участю: прокурора Бондаренка П.В.
потерпілого ОСОБА_1
обвинуваченого ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові в залі суду матеріали кримінальної справи по обвинуваченню:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, вірменина, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, маючого дочку-інваліда ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, працюючого водієм КП «ЧТУ»», раніше не судимого, -
обвинуваченого за ст. 286 ч. 1КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Органом досудового слідства ОСОБА_2 обвинувачується в тому, що 06 листопада 2008 року о 18 год. 15 хв. керуючи автобусом марки БАЗ А 079 14, реєстраційний номер НОМЕР_1, рухався в м. Чернігові по вул. Шевченка зі сторони вул. Кирпоноса в сторону проспекту Миру та при виїзді з другорядної дороги вул. Шевченка на головну дорогу проспект Миру, не виконав вимогу дорожнього знаку 2.1 «Дати дорогу», не надав переваги у русі автомобілю марки ОСОБА_4, реєстраційний номер НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_5, в результаті чого сталося зіткнення.
Внаслідок ДТП пасажиру автобуса ОСОБА_1, згідно висновку судово-медичної експертизи № 118 від 20 січня 2009 року заподіяно тілесні ушкодження, які відноситься до категорії середнього ступеню тяжкості за ознакою розладу здоров’я строком понад 21 день.
В даній дорожній обстановці водій ОСОБА_2 порушив вимоги п.п. 1.3, 1.5, 10.1, 16.11, 33.2.1 Правил дорожнього руху, що стало причиною та умовою настання події даної дорожньо-транспортної пригоди.
В постанові слідчого, погодженій прокурором, порушено питання про застосування до обвинуваченого ОСОБА_2 ст. 1 п. «в» Закону України «Про амністію» від 12 грудня 2008 року, як такого, що до набрання чинності вказаним Законом скоїв нетяжкий злочин та має малолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5.
В судовому засіданні прокурор подання підтримав, обвинувачений ОСОБА_2 просить застосувати щодо нього амністію. Потерпілий ОСОБА_1 не заперечує проти застосування амністії щодо ОСОБА_2
Перевіривши матеріали кримінальної справи, обставини, що характеризують обвинуваченого, суд вважає постанову слідчого обґрунтованою та підлягаючою задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про амністію», звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, підлягають особи, які підпадають під дію ст. 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких про злочини, вчинені до набрання чинності цим Законом, не розглянуті судами.
Згідно свідоцтва про народження серії 1-ЕЛ № 025314 від 01 грудня 2000 року, ОСОБА_2 являється батьком ОСОБА_3, яка народилася 22 листопада 2000 року (а/с 162), та є інвалідом дитинства.
Враховуючи, що ОСОБА_2 на час вчинення інкримінованого йому діяння мав малолітню дитину, вчинив злочин з необережності, який не є тяжким або особливо тяжким, він є суб’єктом амністії і підлягає звільненню від кримінальної відповідальності.
Керуючись ст. ст. 6 п. 4, 273, 296 КПК України, ст. ст. 1 п. «в», 6 Закону України «Про амністію», суд –
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності за ст. 286 ч. 1 КК України на підставі ст. 1 п. «в», ст. 6 Закону України «Про амністію» від 12 грудня 2008 року, провадження у справі закрити.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 – підписку про невиїзд – скасувати.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області через Деснянський районний суд м. Чернігова протягом п’ятнадцяти діб з моменту її оголошення.
Суддя М.М. КУЗЮРА