АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 539/3747/13-к
Номер провадження 11-кп/786/26/14
Категорія ч.1 ст. 309 КК України, с.т. Головуючий у 1-й інстанції Матвієнко В. М.
Доповідач ап. інст. ОСОБА_1
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2014 року м. Полтава
2014 року лютого місяця 04 дня Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Полтавської області в складі:
головуючого Довгаль С.А.
суддів: Гавриша В.М., Костенка В.Г.
при секретарі Григоровій М.В.
за участю прокурора Деряги Л.М.
захисника ОСОБА_2
засудженого ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві кримінальне провадження за апеляцією засудженого ОСОБА_3 на вирок Лубенського міськрайнного суду від 21 жовтня 2013 року, яким
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр.України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_3, мешкає у селі Горби Гребінківського району, раніше судимого : Соснівським районним судом за ч.3 ст. 185, ст.198 КК України до 3 р. позбавлення волі із звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України строком на 2 роки.
Засуджено за ч.1 ст. 309 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на один рік.
На підставі ст. 71 КК України, за сукупністю вироків, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточно визначено 3 роки 7 міс. позбавлення волі.
ОСОБА_3 визнано винним у злочині, вчиненого за наступних обставин.
Взимку, 30 січня 2013 року ОСОБА_3 незаконно придбав особливо небезпечний наркотичний засоб -канабіс на території автовокзалу міста Гребінки і незаконно зберігав при собі. Після того цього самого дня приблизно о 10 годині ранку працівникі міліції під час огляду ОСОБА_3 виявили та вилучили речовину рослинного походження зеленого кольору, яка згідно висновку експерта за № 222 від 18.02.2013 року є особливо небезпечним наркотичним засобом-канабісом, маса якого в перерахунку на висушену речовину становить 12, 179 гр.
В апеляційній скарзі засуджений просить вирок суду скасувати та кримінальне провадження направити на додаткове досудове розслідування для дослідження усіх доказів.
Своє прохання обґрунтовує тим, що під час розгляду справи Гребінківським районним судом він вини своєї не визнавав взагалі.
У Лубенському міськрайонному суді під час розгляду справи визнав себе винним, оскільки розгубився внаслідок свого психіатричного захворювання.
Інші учасники судового процесу вирок не оскаржили.
Згідно ухвали від 24 грудня 2013 року на адресу апеляційної станції надішли медичні документи щодо лікування ОСОБА_3 у спеціальному медичному закладі «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер».
Після огляду вказаного документу прокурор заявила клопотання про призначення амбулаторної комплексної психолого- психіатричної судової експертизи.
Заслухавши клопотання прокурора з наданням переліку питань, про призначення амбулаторної комплексної психолого-психіатричної судової експертизи ОСОБА_3, засудженого та його захисника, які покладались на розсуд суду, дослідивши матеріали кримінального провадження, колегія суддів прийшла до висновку, що клопотання має бути задоволення з таких підстав.
Згідно вимог ст. 509 КПК України питання про направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи вирішується під час досудового розслідування – ухвалою слідчого судді за клопотанням сторони кримінального провадження в порядку, передбаченому для подання та розгляду клопотань щодо обрання запобіжного заходу, а під час судового провадження ухвалою суду.
Згідно повідомлення комунального закладу «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер » за № 2140/01-37/1 від 09.12.2013 р. з ОСОБА_4 у КЗ « по 26.10.2007 року стаціонарно лікувався у КЗ « Черкаська обласна психіатрична лікарня».Діагноз: реакція зі змішаними розладами емоцій та поведінки з демонстративною суїцідальною спробою у акцентуйованої особистості. Перебував під наглядом з 2007 р. по 20.06.2013 року.
Згідно повідомлення Смілянської центральної районної лікарні ім. С. Бобринської ОСОБА_3 на обліку в лікарів психіатра, нарколога та на лікуванні в ЦРЛ з 01.01.2005 року по теперішній час не перебуває.
Таким чином, на даний час в кримінальній справі є декілька повідомлень психіатричних закладів, які не дають відповіді щодо психічного стану засудженого ОСОБА_3, зазначені суперечності судом першої інстанції фактично не усунуті, а тому виникла необхідність про призначення амбулаторної комплексної психолого- психіатричної судової експертизи. Проведення якої, вбачається доцільним, провести в державній експертній установі.
Керуючись ст.ст. 332, 335, 509 КПК України, колегія суддів,
- У Х В А Л И Л А :
- Призначити по справі амбулаторну комплексну психолого-психіатричну судову експертизу, на вирішення якої поставити такі питання:
- 1) Чи страждав ОСОБА_3, будь-яким психічним захворюванням на момент вчинення злочину, якщо так, то яким саме і чи не позбавляло таке захворювання підекспертного можливості усвідомлювати значення своїх дій, керувати ними в момент вчинення злочину?
- 2) Чи знаходився ОСОБА_3 в час вчинення злочину в такому в емоційному стані, який міг суттєво вплинути на його свідомість та дії?
- 3) Чи міг ОСОБА_3 правильно усвідомлювати характер слідчих дій, які відбувалися за його участю?
4) Чи міг ОСОБА_3 правильно розуміти події, що відбувалися 30 січня 2013 року ?
5) Чи схильний ОСОБА_3 за своїм характером до обману, перекручення фактів, перебільшення, симуляції тощо?
6) Чи потребує ОСОБА_3 примусового лікування?
7) Чи є у підекспертного такі психічні вади, які заважають повною мірою реалізувати свої права на захист ?
Проведення експертизи доручити експертам Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені ОСОБА_5 за адресою: місто Полтава, вул. Медична,1.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст. ст. 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов’язків.
В розпорядження експертів направити матеріали кримінальної справи з долученими до неї історією хвороби.
Ухвала оскарженню не підлягає.
С У Д Д І :
ОСОБА_6 ОСОБА_1 ОСОБА_7