справа № 2а-1022/09/0670
категорія 2.11.16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Черноліхова С.В. ,
при секретарі - Талько А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього синаОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Житомирському районі про зобов`язання вчинити дії,-
встановив:
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просить зобов'язати відповідача здійснювати в майбутньому податковий облік її дитини - неповнолітнього ОСОБА_1 без застосування індивідуального ідентифікаційного номеру, зобов'язати відповідача не вносити до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів загальні відомості про дитину позивача та не надавати йому ідентифікаційний номер. Також позивач в позовній заяві просить зобов'язати ДПІ у Житомирському районі зробити в паспорті неповнолітнього сина відмітку про наявність у нього права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера. Посилається на те, що в силу своїх релігійних переконань, відповідно до чинного законодавства, її син має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера, проте відповідач протиправно залишив її заяву з цього питання без задоволення.
Позивачка та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник ДПІ у Житомирському районі позов не визнав, суду пояснив, що в даний момент неповнолітньому не присвоєно ідентифікаційний номер та не внесено відомості про нього до Державного реєстру, тому будь-яких дій чи бездіяльності по відношенню до сина позивачки ними не було вчинено.
Заслухавши пояснення позивачки, представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб -платників податків та інших обов'язкових платежів" (далі -Закон), державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів - це автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до бюджетів та внески до державних цільових фондів у порядку і на умовах, що визначаються законодавчими актами України.
Для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.
Як видно із матеріалів справи, неповнолітня дитина позивачки є віруючим Української Православної Церкви.
Судом встановлено, що неповнолітній син позивачки - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, не має обов'язків по сплаті податків, не отримує доходи, що підлягають оподаткуванню і не підпадає під визначення платника податків і на даний час загальні відомості про нього до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів не внесені, а ідентифікаційний код йому не присвоєно, що не заперечується сторонами, тому суд вважає, що право неповнолітнього який через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття ідентифікаційного коду відповідачем не порушено.
Що стосується вимоги до ДПІ у Житомирському районі про внесення до паспорту неповнолітнього сина позивачки відмітки про наявність у нього права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера, то вона задоволенню не підлягає, оскільки жодним нормативно-правовим актом такий обов"язок на нього не покладений.
Керуючись Законом України "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів", ст. ст. 86, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -
постановив:
В задоволенні позову відмовити за безпідставністю.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 11 червня 2009 року.
Головуючий суддя: С.В. Черноліхов