Справа №2-2288/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2009 року Ленінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючої судді Остапенко Н.Г.
при секретарі Олійник В.В.
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, ?
ВСТАНОВИВ:
Позивачка 14 січня 2009 року звернулась до Ленінського районного суду з позовом, в якому вказала, що перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 11 грудня 2004 року. Однак, з серпня 2008 року шлюбно-сімейні відносини між ними припинені.
Від спільного подружнього життя з відповідачем мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею і перебуває на її утриманні. Відповідач матеріальну допомогу на утримання доньки надає не регулярно. Тому, вона змушена була звернутися до суду та просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання доньки ОСОБА_3 в розмірі ј частини із всіх видів його заробітку, але не менше мінімуму встановленого законом, щомісяця, до повноліття дитини.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити.
В судовому засіданні відповідач позовні вимоги визнав, проти їх задоволення не заперечував.
Суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України, згідно якої у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 11 грудня 2004 року, зареєстрованому Ленінським відділом РАЦС Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області, актовий запис №1002 (а.с.4). Однак, з серпня 2008 року шлюбно-сімейні відносини між ними припинені, з того часу проживають окремо.
Від спільного подружнього життя сторони мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5), яка проживає разом з матір’ю (а.с.6), і перебуває на її утриманні. Батько матеріальну допомогу на утримання доньки надає не регулярно.
Відповідно до ч.3 ст.181 Сімейного Кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч.1 ст.183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ч.2 ст.182 Сімейного Кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необхідність стягнути з відповідача аліменти в розмірі ј частини із всіх видів його заробітку на утримання доньки в судовому порядку, починаючи з 14 січня 2009 року і до повноліття дитини, тому що відповідач, будучи батьком дитини зобов'язаний її матеріально утримувати.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 180, 181, 182 п.2, 183, 191 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 57-60, 88, 213-215, 367 ЦПК України, суд, ?
ВИРІШИВ:
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, аліменти в розмірі ј частки з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 14 січня 2009 року і до повноліття дитини.
Допустити негайне виконання рішення суду в межах платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51,00 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30,00 гривень.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Остапенко Н.Г.