Судове рішення #53124228

Справа № 678/1/16-а

Провадження № 2-а-678-5/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 січня 2015 року Летичівський районний суд

Хмельницької області

в складі : головуючого – судді Курнос С.О.

розглянувши в скороченому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі про зобов‘язання здійснення розрахунку пенсії

ВСТАНОВИВ:

В позовній заяві ОСОБА_1 просить суд визнати протиправними дії УПФ України в Летичівському районі щодо відмови включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення згідно довідки № 940 від 10.11.2015р., в заробітну плату для призначення їй пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов‘язати його здійснити нарахування її пенсії з 02.06.2011року, включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток, відповідно до довідки № 940 від 10.11.2015року у розмірі 83 відсотків від вказаної суми заробітної плати.

Вимоги обґрунтовує тим, що з 01.06.2011р. перебуває на обліку у відповідача та одержує пенсію за віком згідно ЗУ «Про державну службу», проте до розрахунку пенсії було враховано лише посадовий оклад, надбавка за ранг, за вислугу років, за високі досягнення в праці та премії, а матеріальна допомога на оздоровлення до відпусток, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, індексація, до розрахунку не включені. На звернення до УПФ України в Летичівському районі про здійснення даного розрахунку пенсії, отримала відмову № 26/К-10 від 10.12.2015р., яку вважає такою, що порушує її право на відповідне пенсійне забезпечення, оскільки, всі вищенаведені виплати передбачені у новій формі довідки, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011року №5-1 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №2а-4753/09/2670» і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.02.2011року за № 210/18948.

Відповідач в письмовому запереченні вимоги не визнає просить у задоволенні вимог відмовити з підстав, що відповідно до ст. 33 ЗУ «Про державну службу» наведені позивачкою виплати не входять до складу, заробітної плати.

Справу розглянуто в порядку скороченого провадження, відповідно до ст. 183-2 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

Ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що до заробітку для обчислення пенсій включається всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до ЗУ «Про збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов‘язкове державне пенсійне страхування в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку) сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу) з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно ч. 2 ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

У Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не міститься визначення заробітної плати, на підставі якої здійснюється розрахунок пенсії, однак зі змісту ст. 40 цього Закону вбачається, що з середньої заробітної плати (доходу) повинні бути сплачені страхові внески.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

У ст. 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

У ст.. 33 ч. 2 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Довідкою про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», яка затверджена Постановою Правління Пенсійного фонду України 14.02.2011року № 5-1, виданою Сусловецькою сільською радою № 940 від 10.11.2015року, підтверджується, що на виплати, включені у довідку ОСОБА_1, нараховані єдиний внесок на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування та сума, на яку нараховується єдиний внесок на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування, і вказана довідка подається для призначення їй пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу».

Отже, відмова відповідача у здійсненні нарахування пенсії ОСОБА_1 з посиланням на ст. 33 ЗУ «Про державну службу» спростовується вище дослідженими нормами діючого законодавства та довідкою про складові заробітної плати, виданою Сусловецькою сільською радою № 940 від 10.11.2015 року для призначення позивачці пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» і тому, є підстави щоб визнати протиправними дії відповідача щодо відмови включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для призначення пенсії позивачці відповідно до Закону України «Про державну службу» та є підстави зобов‘язати відповідача здійснити нарахування їй пенсії, включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток, відповідно до довідки № 940 від 10.11.2015року, у розмірі 83 відсотків від вказаної суми заробітної плати.

Разом з тим, строк здійснення такого нарахування не може бути з 02.06.2011року, оскільки ст. 99 КАС України встановлений шестимісячний строк звернення до суду за захистом прав, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав.

Позивачка додала до позовної заяви письмову відмову відповідача від 10.12.2015року і тому, спірне нарахування пенсії необхідно здійснювати з 10.06.2015року.

Керуючись ст. 99, 158-163, 183-2 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково. Визнати протиправними дії УПФ України в Летичівському районі щодо відмови включити ОСОБА_1 суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зобов‘язати Управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі Хмельницької області здійснити нарахування пенсії ОСОБА_1 з 10.06.2015р., включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток, згідно виданої Сусловецькою сільською радою Летичівського району Хмельницької області довідки № 940 від 10.11.2015року, у розмірі 83 відсотків від вказаної суми заробітної плати. В решті вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги через Летичівський районний суд Хмельницької області.


Суддя С.О.Курнос



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація