Справа № 127/14202/14-ц Провадження № 22-ц/772/875/2015Головуючий в суді першої інстанції ОСОБА_1
Категорія 27Доповідач Ковальчук О. В.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
17 лютого 2015 рокум. Вінниця
Суддя Апеляційного суду Вінницької області Ковальчук О.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» (далі – ПАТ КБ «Приватбанк») на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 21 січня 2015 року у цивільній справі за позовом ПАТ КБ «Приватбанк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ПАТ КБ «Приватбанк» про визнання недійсним кредитного договору, -
В С Т А Н О В И В:
Із матеріалів вказаної апеляційної скарги, яка надійшла на розгляд до Апеляційного суду Вінницької області, вбачається, що згідно квитанції від 2 лютого 2015 року № PROM2BKVPY (а.с. 88) за її подання до суду апеляційної інстанції ПАТ КБ «Приватбанк» було сплачено судовий збір у неповному розмірі – 127 грн. 95 коп.
Відповідно до п.п. 8 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду розмір судового збору становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. Згідно п.п. 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону за подання до суду позовної заяви майнового характеру дана ставка становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, а за подання заяви немайнового характеру – 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п. 21 постанови від 17.10.2014 № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз'яснив, що у разі якщо в апеляційному або в касаційному порядку оскаржується судове рішення, яке прийнято за наслідками розгляду первісного і зустрічного позовів, то якщо заявник не згоден із таким рішенням у частині розгляду вимог за обома зазначеними позовами, судовий збір має сплачуватися ним так само з урахуванням результатів розгляду як первісного, так і зустрічного позовів.
Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 21 січня 2015 року задоволено частково позовні вимоги як за первісним позовом, так і за зустрічним, і дане рішення оскаржується ПАТ КБ «Приватбанк» щодо обох цих позовів.
Тому, враховуючи розмір оспорюваної суми за первісним позовом майнового характеру та непогодження із ухваленим рішенням в частині чаткового задоволення зустрічних вимог, ПАТ КБ «Приватбанк» необхідно сплатити суму судового збору в повному обсязі – 243 грн. 60 коп., доплативши на вказаний нижче рахунок 115 грн. 65 коп. (про що надати апеляційному суду відповідні платіжні докумети):
22030001 «Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)»
суд: Апеляційний суд Вінницької області
отримувач – УК у м. Вінниці (м. Вінниця) 22030001,
код ЄДРПОУ – 38054707,
банк – ГУ ДКСУ у Вінницькій області,
МФО – 802015,
рахунок – № 31213206780002.
Відповідно ч. 2 ст. 297 ЦПК України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 295 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 121 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням особі, яка її подала, строку для усунення зазначених недоліків протягом п’яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 121, 297 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 21 січня 2015 року – залишити без руху, про що повідомити дану юридичну особу та надати їй строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом п’яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
У випадку невиконання вимог ухвали, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута особі, яка її подала.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя : О.В. Ковальчук