?
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц- 1849 -2009 рік Головуючий по 1-й інстанції:
Кузнєцова О.Ю.
Суддя-доповідач: Акопян В.І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 липня 2009 року м. Полтава .Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Акопян В. І.
Суддів: Лобова О.А. Петренка В.М.
при секретарі Зеленській О.І.
за участі адвоката ОСОБА_1.
представника апелянта ОСОБА_2
представника позивачки ОСОБА_3
представника відповідача ОСОБА_5
розглянула у відкритому судовому засіданні в м .Полтаві цивільну справу за заявою Полтавської міської санітарно- епідеміологічної служби про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 2 лютого 2009 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві ,ВАТ» Полтавський Завод газорозрядних ламп « ,ТОВ»Завод Газорозрядних ламп» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди . , завданої ушкодженням здоров *я
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, - Акопян В.І.
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Октябрського районного суду від 2 лютого 2009 року визнано право ОСОБА_4 на відшкодування шкоди завданої внаслідок професійного захворювання у відповідності до Закону України «Про загальнообов*язкове державне соціальне страхування від нещасного та професійного захворювання ,які спричинили втрату працездатності « у розмірі середньомісячної заробітної плати 1109 ,85 грн. ,
-2-
згідно довідки ТОВ «Завод газорозрядних ламп « від 19 січня 2009 року за вихідним № 34 , з подальшим перерахунком в порядку ст. 29 вищевказаного Закону.
На рішення суду апеляційну скаргу подала Полтавська міська санітарно- епідеміологічна служба ,прохає рішення суду скасувати , справу направити на новий судовий розгляд , посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права. До апеляційної скарги додано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Колегія суддів вивчивши матеріали справи , перевіривши доводи заяви ,приходить до висновку , вона не підлягає задоволенню .
Відповідно до ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення . Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга , подані після закінчення строків ,встановлених цією статтею ,залишаються без розгляду , якщо апеляційний суд за заявою особи , яка їх подала не знайде підстав для поновлення строку .
Право апеляційного оскарження мають сторони та інші особи , які беруть участь у справі , а також особи , які не брали участь у справі , якщо суд вирішив питання про їх права та обов *язки. (ст.292ЦПК України)
Із матеріалів справи вбачається ,що рішення суду від 02. лютого 2009 року було винесено у відсутності представника апелянта . Полтавська міська санітарно-епідеміологічна служба не брала участі у справі.
Згідно матеріалів справи ОСОБА_4 є інвалідом першої групи із втратою професійної працездатності 100 % .(( Акт розслідування хронічного захворювання від 18.04. 2008 року , довідка МСЕК від 20.06. 2008 року). Судом не розглядалось питання про встановлення факту професійного захворювання, сторони цей факт не оспорювали. Рішенням суду ,яке оскаржується санітарно-епедемілогічною службою встановлено лише розмір середньомісячної заробітної плати ОСОБА_4-1109,85 грн. , а не право на отримання виплат. Інші питання судом не вирішувались.
Колегія суддів вважає ,що рішенням суду не порушуються права апелянта , тому відсутні підстави для поновлення йому строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Керуючись ст. ст. 73 , ст. 294 ЦПК України колегія суддів -
У Х В А Л И Л А :
-3-
Відмовити Полтавській міській санітарно-епідеміологічної службі в поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 2 лютого 2009року.
Апеляційну скаргу Полтавської міської санітарно- епідеміологічної служби залишити без розгляду .
Ухвала апеляційного суду вступає в законну силу з моменту її проголошення , на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.
Головуючий В.І. Акопян
Судді апеляційного В.М. Петренко
Суду О.А. Лобов