Судове рішення #5297389

                                              

 

                 АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД  ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа № 22ц-1019-2009 р.          Головуючий по 1-й інстанції

                                                                                       Сьоря С.І.

                                                        Суддя-доповідач: Макарчук М.А.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

             

    2009 року травня місяця 26 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

 

Головуючого:                                                 Макарчука М.А.

Суддів:                                                   Дряниці Ю.В., Прядкіної О.В.

при секретарі                                                  Лимар О.М.

                                        з участю :

прокурора

адвоката

представника позивача                                 ОСОБА_1                                                                                     

представника відповідача                            ОСОБА_2.                                                            

представника зацікавленої особи  

                                                        

            розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3

    на рішення Крюківського районного суду м. Кременчука    від 13 лютого 2009 року

 по справі за позовом  ОСОБА_3до ОСОБА_4 ОСОБА_5, третьої особи ТОВ «Баварія-Профіт» про визнання недійсним договору відступлення частки у статутному капіталі ТОВ «Баварія-Профіт», про скасування змін до Статуту ТОВ «Баварія-Профіт».

        Судова колегія, заслухавши доповідь судді доповідача апеляційного суду Макарчука М.А.,-

 

ВСТАНОВИЛА :

 

У листопаді 2008 року ОСОБА_3 оскаржила до місцевого суду договір відступлення частки у статутному капіталі ТОВ «Баварія-Профіт» між її чоловіком ОСОБА_4 і ОСОБА_5від 21 березня 2007 року, та зміни до Статуту ТОВ «Баварія-Профіт», зареєстровані 22 березня 2007 року, посилаючись на відсутність її згоди на відчуження частки у майні господарського товариства.

   

    Рішенням Крюківського районного суду м. Кременчука    від 13 лютого 2009 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

 

    В апеляційній скарзі ОСОБА_3. просить скасувати рішення місцевого суду та постановити нове про задоволення її вимог.

    Вважає, що ОСОБА_4 не мав права без її, як дружини, згоди відступати від своєї частки у майні господарського товариства, а тому висновки місцевого суду про право ОСОБА_4. відступати частку у майні ТОВ «Баварія-Профіт» суперечить 167 ГК України та ст. 65 СК України.

 

    Перевіряючи законність рішення місцевого суду та доводи апеляційної скарги про порушення місцевим судом вимог ст. 65 СК України та ст. 12, 167 ГК України, колегія суддів виходить з  п.28 постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» про те, що власником майна, переданого йому засновниками і учасниками, є саме товариство. Вклад до статутного фонду господарського товариства не є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

    Згідно ст. 53ч. 1-2 Закону України «Про господарські товариства» учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства.

Відчуження учасником товариства з обмеженою відповідальністю своєї частки (її частини) третім особам допускається, якщо інше не встановлено статутом товариства.

 

    Місцевим судом встановлено і не заперечується сторонами, що ОСОБА_3. та ОСОБА_4 з 11 жовтня 1996 року перебувають у шлюбі. ОСОБА_4 є учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Баварія-Профіт». 11 квітня 2005 року за згодою позивачки до статутного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю «Баварія-Профіт» ОСОБА_4.  внесено спільне майно подружжя - зернозбиральний комбайн марки КЛААС Лексіон 450 1999 року випуску.  Рішенням загальних зборів учасників товариства від 11 квітня 2005 року визначено частку  ОСОБА_4. у статутному капіталі в розмірі 379000 грн. або 78,14%.

    21 березня 2007 року ОСОБА_4 відступив частину частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Баварія-Профіт» в розмірі 141350 грн. відповідачу ОСОБА_5У зв'язку із відступленням частки  внесені зміни до Статуту товариства, які 22 березня 2007 року зареєстровані державним реєстратором за НОМЕР_1

    Встановивши такі обставини, місцевий суд прийшов до правильного висновку про те, що ОСОБА_4 як учасник Товариства з обмеженою відповідальністю «Баварія-Профіт»,  мав право розпоряджатися своєю часткою у статутному капіталі товариства  без згоди позивачки і обґрунтовано відмовив у задоволенні позову.

 

    Доводи апеляційної скарги про порушення судом норм матеріального права ґрунтуються на неправильному тлумаченні позивачкою правил, встановлених ст. 12, 167 ГК України, і з цих підстав не спростовують висновки місцевого суду.

    Рішення місцевого суду постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

 

Керуючись ст.303,304,308,313,315  ЦПК України , колегія суддів ,

 

УХВАЛИЛА :

 

    Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити, а  рішення Крюківського районного суду м. Кременчука    від 13 лютого 2009 року залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.

 

 

Судді:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація