Судове рішення #529642
Верховний Суд України

Верховний Суд України

 

Апеляційний суд Запорізької області

Справа № 22-7221 /06                                                     Головуючий у 1 інстанції Дзярук М.П.

Судда-доповідач: Сапун О.А.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

„13"грудня 2006року                                                                                     М.Запоріжжя

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого                         Маловічко С.В.

Суддів                                    Сапун О.А., Краснокутської О.М.

При секретарі                        Тахтаул О.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Комунарського районного суду міста Запоріжжя від «09» листопада 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи КП ВРЕЖО №5, ОСОБА_3, про визнання особи такою, що втратили право користування жилим приміщенням, -

ВСТАНОВИЛА :

В листопаді 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила права користування жилим приміщенням.

Ухвалою судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 09 листопада 2006 року відмовлено у відкритті провадження по справі на підставі пункту 2 частини 2 статті 122 ЦПК України.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, просить ухвалу судді скасувати та постановити нову ухвалу про відкриття провадження по справі.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, заслухавши пояснення ОСОБА_2, її представника та третьої особи ОСОБА_3, перевіривши матеріали справи, колегія судців вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Відмовляючи у відкритті провадження до справі, суддя виходив з того, що вже є таке, що набрало законної сили, постановлене по спору між тими сторонами, про той же предмет і з тих же підстав рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 08 листопада 2005 року за аналогічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Проте з таким висновком суду погодитися не можна.

 

2

    Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке, що набрало законної сили, рішення чи ухвала суду про закриття провадження у справі у зв'язку з відмовою позивача від позову або укладенням мирової угоди сторін у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

З позову вбачається, що ОСОБА_1, 03 листопада 2006 року до суду подана позовна заява, в якій порушується питання про визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 на підставі ст. 107 ЖК України у зв'язку з вибуттям її на постійне місце, проживання в інше жиле приміщення.

Такий спір між сторонами ще не розглядався, оскільки раніше ОСОБА_1 було подано позов до ОСОБА_2 про визнання такою, що втратила право користування жилим приміщенням к квартирі АДРЕСА_1 на підставі статей 71,72 ЖК України у зв'язку з її відсутністю у спірній квартирі без поважних причин понад встановлені строки. Рішенням Комунарського районного суду м, Запоріжжя від 08 листопада 2005 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

За таких обставин, ухвала судді про відмову у відкритті провадження по справі підлягає скасуванню, як така, що постановлена з порушенням закону, а позовна заява ОСОБА_1 - направленню до районного суду для вирішення питання про її прийняття у відповідності до положень статті 121 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 307,312,313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛ ИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Ухвалу судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 09 листопада 2006 року по цій справі скасувати, позовну заяву ОСОБА_1 направити до суду першої інстанції для вирішення питання про її прийняття.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація