Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на


Особи
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #52921165

Справа № 591/8610/15-к

Провадження № 1-кс/591/259/16

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 січня 2016 року м. Суми

Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми Міліціанов Р.В., з участю секретаря Бузової Т.І., слідчого - Оксенекно С.В., представника ТОВ «Ромнисинтезпродукт», адвоката - Маляр М.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми клопотання Старшого слідчого СУ ГУНП в Сумській області Оксенекно С.В. у кримінальному провадженні № 12015200000000059 про накладення арешту на майно, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з погодженим прокурором клопотанням про накладення арешту на майно вилучене під час обшуку від 14.01.2016 на території дільниці по виробництву моторних та котельних палив, яка розташована за адресою: м. Ромни, вул. Київська, 95-А, а саме: а саме: п'ять пластикових ємностей кубічної форми з залишками речовини чорного з характерним запахом нафтопродуктів, ємкістю 1 куб. м. кожна; саморобну металеву ємність паралелепіпедної форми ємкістю близько 6 куб. м., з перекриттями всередині, для недопущення розхитування рідини під час руху; дві діжки синього кольору, ємкістю 200 л. кожна, частково заповнені рідинами з характерним запахом нафтопродуктів; дві пластикові пляшки синього кольору, ємкістю 1,5 л. кожна, частково заповнені рідинами з характерним запахом нафтопродуктів; ручну помпу для перекачування рідин, з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; електричну помпу червоного кольору для перекачування рідин, з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; компресор з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; вантажний автомобіль марки «ЗИЛ» моделі «5301» сірого кольору, державний реєстраційний номер «СВ 0613 АМ», тип кузову «фургон», з різким запахом нафтопродуктів з вантажного відділення.

Клопотання мотивовано тим, що дане майно має доказове значення, оскільки використовувалось як засіб та знаряддя вчинення кримінального правопорушення та має значення речового доказу.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав. Представник ТОВ «Ромнисинтезпродукт» проти задоволення клопотання заперечував.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Судом встановлено, що 23.03.2015 року до СУ УМВС України в Сумській області надійшов рапорт від УДСБЕЗ УМВС України в Сумській області, згідно якого мешканці Роменського району Сумської області діючи за попередньою змовою в складі групи та іншими підібраними ними особами, маючи на меті корисливі мотиви збагачення, систематично в продовж 2014 - 2015 років здійснюють крадіжки державного майна - вуглеводневої сировини (нафта, газовий конденсат, мазут) з дільниць магістральних нафтогазопроводів НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта», яку вони зберігають та переробляють на промислових територіях розташованих на території м. Ромни та Роменського району, чим завдають значних збитків державі на суму понад 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

14.01.2016 року на території дільниці по виробництву моторних та котельних палив, яка розташована за адресою: м. Ромни, вул. Київська, 95-А проведено санкціонований обшук, в приміщенні ангарного типу розташованого на вказаній території було виявлено і вилучено речі, які на думку слідчого пристосовані та фактично використовувались для протиправного заволодіння вуглеводною сировиною, а саме: п'ять пластикових ємностей кубічної форми з залишками речовини чорного з характерним запахом нафтопродуктів, ємкістю 1 куб. м. кожна; саморобну металеву ємність паралелепіпедної форми ємкістю близько 6 куб. м., з перекриттями всередині, для недопущення розхитування рідини під час руху; дві діжки синього кольору, ємкістю 200 л. кожна, частково заповнені рідинами з характерним запахом нафтопродуктів; дві пластикові пляшки синього кольору, ємкістю 1,5 л. кожна, частково заповнені рідинами з характерним запахом нафтопродуктів; ручну помпу для перекачування рідин, з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; електричну помпу червоного кольору для перекачування рідин, з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; компресор з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; вантажний автомобіль марки «ЗИЛ» моделі «5301» сірого кольору, державний реєстраційний номер «СВ 0613 АМ», тип кузову «фургон», з різким запахом нафтопродуктів з вантажного відділення.

Відповідно до ст.171 КПК України визначено вимоги до клопотання про арешт майна, зокрема, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.

Однак, на виконання вимог п.3 ч.2 ст.171 КПК України слідчим не надано документів, доказів, пояснень з приводу власника або володільця вилучених речей. Обшук проведено у нерухомому майні на підставі ухвали слідчого судді, при цьому не надано доказів на підтвердження права власності на нерухоме майно, в якому вилучено речі, не визначено власників чи володільців приміщень, які можуть бути володільцями вилучених речей.

На підтвердження права власності на автомобіль марки «ЗИЛ» моделі «5301» сірого кольору, державний реєстраційний номер «СВ 0613 АМ», тип кузову «фургон» не надано довідки УДАІ, доданий рапорт не є доказом в розумінні ст.84 КПК України.

На підставі ч.3 ст.172 КПК України, слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи вищевикладене, клопотання підлягає поверненню прокурору з встановленням строку усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.117, 167, 168, 170-173, 175 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання Старшого слідчого СУ ГУНП в Сумській області Оксенекно С.В. у кримінальному провадженні № 12015200000000059 про накладення арешту на тимчасово вилучене майно: п'ять пластикових ємностей кубічної форми з залишками речовини чорного з характерним запахом нафтопродуктів, ємкістю 1 куб. м. кожна; саморобну металеву ємність паралелепіпедної форми ємкістю близько 6 куб. м., з перекриттями всередині, для недопущення розхитування рідини під час руху; дві діжки синього кольору, ємкістю 200 л. кожна, частково заповнені рідинами з характерним запахом нафтопродуктів; дві пластикові пляшки синього кольору, ємкістю 1,5 л. кожна, частково заповнені рідинами з характерним запахом нафтопродуктів; ручну помпу для перекачування рідин, з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; електричну помпу червоного кольору для перекачування рідин, з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; компресор з характерним запахом нафтопродуктів на внутрішніх поверхнях; вантажний автомобіль марки «ЗИЛ» моделі «5301» сірого кольору, державний реєстраційний номер «СВ 0613 АМ», тип кузову «фургон», з різким запахом нафтопродуктів з вантажного відділення - повернути прокурору.

Встановити строк для усунення недоліків до 23.01.2016 року до 11.20.

Контроль за виконання ухвали покласти на Прокурора Прокуратури Сумської області Пасько О.В.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого судового засідання.


Слідчий суддя Р.В. Міліціанов
 • Номер: 1-кс/591/295/16
 • Опис:
 • Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
 • Номер справи: 591/8610/15-к
 • Суд: Зарічний районний суд м. Сум
 • Суддя: Міліціанов Р.В.
 • Результати справи: скасовано
 • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 22.01.2016
 • Дата етапу: 12.02.2016
 • Номер: 11-сс/788/39/16
 • Опис:
 • Тип справи: кримінальне провадження з перегляду ухвал слідчих суддів апеляційною інстанцією
 • Номер справи: 591/8610/15-к
 • Суд: Апеляційний суд Сумської області
 • Суддя: Міліціанов Р.В.
 • Результати справи:
 • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 04.02.2016
 • Дата етапу: 12.02.2016