Судове рішення #529172
Справа № 2-О-3/2007 p

Справа № 2-О-3/2007 p.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2007 року Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області

в складі: головуючої - судді Тучинської Н.В.

при секретарі          Хонькович Л.І.

з участю заявника                    ОСОБА_1

та представника зацікавленої особи Арнаута М.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Муровані Курилівці справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, -

встановив:

Заявник на підставі заповіту має право спадкувати після смерті своєї матері -ОСОБА_2, в т.ч. право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства та на право приватної власності власності на землю. Однак, державним нотаріусом їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, оскільки в заповіті, майновому сертифікаті та державному акті на право приватної власності власності на землю прізвище матері заявника записано «ОСОБА_3», а у свідоцтві про смерть - «ОСОБА_2». Із заявою про встановлення факту належності померлій правовстановлюючих документів ОСОБА_1 звернулася до суду.

В судовому засіданні заявник підтримала свою заяву і пояснила: ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, яка заповідала їй все своє майно. Звернувшись в нотаріальну контору для оформлення спадкових прав, вона дізналася, що в заповіті, майновому сертифікаті та державному акті на право приватної власності власності на землю прізвище матері записано невірно «ОСОБА_3».

Розглянувши справу в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що заяву слід задоволити.

Так, допитані судом свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 пояснили, що їм достаменно відомо, що дошлюбне прізвище заявника та прізвище її матері - ОСОБА_2, а також відомо, що ОСОБА_2 залишала на випадок своєї смерті заповіт.

Свідоцтвами про своє народження (а.с. 4) та одруження (а.с. 5) заявник ствердила, що її дошлюбне прізвище та прізвище її матері правильно звучить і пишеться «ОСОБА_2». Про те, що прізвище померлої саме ОСОБА_2, свідчить і підпис заповідача під текстом заповіту (а.с. 7).

Одночасно, у заповіті (а.с. 7), майновому сертифікаті (а.с. 8) та державному акті на право приватної власності власності на землю (а.с. 9), прізвище матері заявника невірно записано відповідно «ОСОБА_3».

Довідкою Котюжанівської сільської ради НОМЕР_2 від 21.01.07 р. (а.с. 10) та інформацією державного нотаріуса Мурованокуриловецької державної нотаріальної контори НОМЕР_1 від 18.01.07 р. (а.с. 11) заявник довела, що іншим чином вона не може захистити свої інтереси, окрім як через суд.

Представник заінтересованої особи - Котюжанівської сільської ради - висловив

 

2

думку про доведеність факту належності матері заявника правовстановлюючих документів і не заперечив проти встановлення такого факту.

Керуючись ст.ст. 60, 88, 212, 213, 215, 259 ЦПК України, суд,   -

вирішив:

Встановити факт, що заповіт посвідчений 05 серпня 2002 року секретарем Котюжанівської сільської ради і зареєстрований за НОМЕР_3, свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ВІ без номера, виданий Котюжанівською сільської радою 04 травня 2003 року та державний акт на право приватної власності власності на землю серії НОМЕР_4, виданий Котюжанівською сільської радою 20 листопада 2002 року, на прізвище «ОСОБА_3» належали померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Котюжани  ОСОБА_2.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження сторони можуть подати апеляційну скаргу на рішення суду до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація