Справа № 2-126 /2007рік
РІШЕННЯ
Ім'ям України
19 січня 2007 року Верхньодніпровський районний суд
Дніпропетровської області
У складі: головуючого - судді Дунай Л.В.
при секретарі - Зубачевській О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Верхньодніпровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про стягнення аліментів,-
Встановив:
До суду звернулася позивачка з позовом про стягнення аліментів з відповідача на утримання двох неповнолітніх дітей , посилаючись на наступне: позивачка у 1990 році вступила до шлюбу з відповідачем, від сумісного проживання вони мають двох неповнолітніх дітей - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. У грудні 2006 року вони з відповідачем припинили подружні відносини . Стали жити окремо, діти залишилися проживати з нею, знаходяться на її утриманні. Прохає стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей у розмірі 1\3 частини його заробітку.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач до судового засідання не з»явився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності, на утримання з нього аліментів дав згоду.
Вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи , суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню з таких підстав:
Матеріалами справи встановлено, що у сторони по справі знаходяться у шлюбі, зареєстрованому 30 квітня 1990 року Новомиколаївською селищною радою Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, актовий запис НОМЕР_1.
У них є діти: донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які на час розгляду справи у суді знаходяться на утриманні у позивачки і проживають з нею.
Відповідач по справі працює, має заробіток, що підтверджується наданою суду довідкою.
Згідно статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно статті 181 Сімейного кодексу України частина 3 -за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Позивачка прохає стягнути із відповідача аліменти у частці від його щомісячного доходу за місцем роботи.
Такий розмір аліментів не протирічить закону.
Таким чином, враховуючи зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню, з врахуванням тієї обставини, що відповідач працює та має кошти на утримання дітей.
Згідно з вимогами статті 182 Сімейного кодексу України - при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров»я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина. А також інші обставини, які мають істотне значення.
У судовому засіданні встановлено, що крім вказаних вище дітей, відповідач інших дітей не має, працездатний, тому суд прийшов до висновку про необхідність стягнення з відповідача аліментів на користь позивачки у розмірі 1\3 частини заробітку. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .
У відповідності зі статтею 81, 88 ЦПК України - витрати на інформаційно-технічне забезпечення, а також державне мито повинні бути покладені на відповідача.
Керуючись ст. 180, 181, 184 Сімейного кодексу України, ст.ст.10, 81,88,137,179 ЦПК України, суд -
Вирішив:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця села Чкалівка Верхньодніпровського району Дніпропетровської області , аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання двох неповнолітніх дітей - доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1\ 3 частини всіх видів його доходів , але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно , починаючи з 16 січня 2007 року по день досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати у розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7,5 гривень.
Рішення суду згідно статті 367 п.1 ЦПК України в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення суду може бути оскарженим протягом 10 днів з дня проголошення рішення до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Верхньодніпровського районного суду .Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.