Судове рішення #5291432

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

  


22.06.09р.Справа № 18/133-09


За позовом  Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Запоріжжя

 

до                  Приватного підприємства "РЕАРДІ", м. Дніпропетровськ

 

про               стягнення 24 827,84 грн.

Суддя  Петрова В.І.

Представники:

  від позивача: нез"явився.

  від відповідача: Мороз Д.М. дов. № 7 від 24.01.09 року    

СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся з позовом до господарського суду та просить стягнути з Приватного підприємства „Реарді” на користь Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 безпідставно набутих за договором суборенди нежилого приміщення від 08.05.20008р. № 409/08 грошових коштів в сумі 24827,84 грн., оскільки вважає що договір є нікчемним.

Позивач 22.06.2009 року  в судове засідання не з'явився. Клопотання про відкладення розгляду справи у зв’язку з неможливістю участі у  розгляду справи  до суду не надавав. Неявка позивача у судове засідання за викладених обставин не перешкоджає розгляду справи по суті.

За викладених обставин суд відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

За  згодою відповідача у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ч.2 ст. 85 ГПК України.   

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, господарський суд,

В С Т А Н О В И В  :

08.05.2008 року між Приватним підприємством „Реарді” в особі Запорізького філіала Приватного підприємства „Реарді” та Фізичною особою –підприємцем ОСОБА_1 укладений договір суборенди № 409/08 нежитлового приміщення, відповідно до умов якого відповідач зобов’язався передати в строкове платне користування позивачу частину приміщення, цілісного майнового комплексу, площею 24,1 м2, розміщеного на першому поверсі будівлі, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 12-20.

Відповідно до п. 1.5. договору строк дії договору складає 35 календарних місяців з моменту підписання акта приймання –передачі, із цього моменту  у позивача виникає право на використання об’єкта суборенди (п.1.6. договору).

За розділом 2 договору відповідач (орендатор) в 20-ти денний строк після підписання цього договору, але не раніше введення об’єкта суборенди в експлуатацію або одержання орендатором майнових прав на об’єкт суборенди, передає об’єкт суборенди позивачу (суборендатору) по акту прийому-передачі, який підписується повноважними представниками сторін та скріплюється печатками.  Акт прийому-передачі є невід’ємною частиною цього договору. Позивач зобов’язаний почати свою діяльність на об’єкті суборенди передбачену  п. 1.3. цього договору на протязі 10 днів з моменту підписання акта прийому - передачі об’єкта.  

В розділі 5 договору встановлений розмір орендної плати та порядок розрахунків. Відповідно до п.5.3. договору перший платіж сплачується позивачем у 4-х кратному розмірі місячної оренди (за два перших та два останніх місяця суборенди) на протязі 7 днів з моменту підписання договору. Наступні платежі вносяться не пізніше 10 числа місяця за місяць, за який вноситься оренда плата.   

Як вбачається з матеріалів справи, позивач на виконання умов договору перерахував на користь відповідача 24827,84 грн., що підтверджено платіжним дорученням від 27.05.08р. № 104 (а.с.6а).

У травні 2009 року позивач звернувся до суду з вимогою стягнути з відповідача грошові кошти в розмірі 24827,84 грн., оскільки вважає, що договір суборенди, який укладено строком на три роки  в силу ст. 793 ЦК України не посвідчений нотаріально, а тому на підставі ст. 220 ЦК України є нікчемним. При цьому позивач вважає, що строк дії договору визначається  з моменту перерахування коштів.

Суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно глави 16 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.   

Згідно частини 1 ст. 212 ЦК України особи, які вчиняють правочин, мають право обумовити настання або зміну прав та обов’язків обставиною, щодо якої невідомо, настане вона чи ні (відкладальна обставина).    

Статтею 795 ЦК України передбачено, що передання наймачеві будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) оформлюється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору. З цього моменту починається обчислення строку договору найму, якщо інше не встановлено договором.

В укладеному сторонами договорі суборенди сторони встановили, що строк дії договору складає 35 календарних місяців з моменту підписання акта прийому –передачі.

За правилами, визначеними в ст.629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст.ст. 33,34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести  ті  обставини,  на  які  вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Суд  приймає  тільки  ті  докази,  які  мають значення для справи. Обставини справи, які  відповідно  до  законодавства повинні бути підтверджені певними засобами  доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи, що сторони не надали підписаного акту прийому –передачі приміщення, то не можна вважати, що обчислення строку договору суборенди починається з моменту його підписання.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що правові підстави для задоволення позову відсутні.

Керуючись ст. ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

В позові відмовити.


Суддя В.І. Петрова


Рішення підписано 07.07.09 року

 

  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація