Судове рішення #528969
15/44

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________________________________________________________________________________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-38-36, факс 7-44-62


Іменем України

П О С Т А Н О В А


                     "28" березня 2007 р.                                        Справа № 15/44

Позивач- прокурор Ріпкинського району в інтересах держави в особі Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі робочого органу виконавчої дирекції Фонду –Ріпкинського районного центру зайнятості, смт. Ріпки, вул. Попудренко, 8.

До відповідача- Ріпкинської районної ради, смт. Ріпки, вул. Свято- миколаївська, 85.

Про стягнення 12489,08 грн.

                                           Суддя Ю.В.Федоренко        секретар Фурник К.В.

                       Представники  сторін:

Від позивача – Швець М.К. –директор, Ус Н.М., дов. від 01.02.07.

Від відповідача-  Купрієнко О.В., дов. від 17.01.07.

В розгляді справи приймала участь представник прокуратури Чернігівської області Козакова І.М.

          С У Т Ь   С П О Р У:

Заявлено позов про стягнення з відповідача 12489,08 грн. штрафу на підставі ч. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення” в зв”язку з  неподанням звіту про заплановане вивільнення працівника.

Відповідач позов не визнав і вважає, що радника голови Ширая Г.І. було звільнено в зв”язку зі зміною керівника органу місцевого самоврядування і законом не передбачено повідомлення про наступне вивільнення центру зайнятості з цих підстав.

Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представників сторін суд встановив наступне.

Розпорядженням № 22-0С від 30.06.06 про звільнення з роботи Ширая Г.І. останнього з 03.07.06 звільнено з посади радника голови районної ради в зв”язку з закінченням терміну повноважень голови районної ради четвертого скликання ( пункт 1 сь. 40 КЗпП України ). Підстава: п. 8 постанови КМУ № 851 від 19.05.99.

05.07.06 Ріпкинською районною радою подано звіт про фактичне вивільнення працівників Ріпкинському центру зайнятості в якому повідомлено про звільнення радника голови Ширая Г.І.

Відповідно до записів у трудовій книжці Ширая Г.І 02.04.04 розпорядженням № 7 від 01.04.04 його призначено на посаду радника голови районної ради, 03.07.06 звільнено з посади радника голови районної ради п. 1 ст. 40 КЗпП України.

Статтею 12 Закону України „Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено, що функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

Частина 1 статті 16 цього ж Закону передбачає, що джерелами формування коштів Фонду є, зокрема, і суми фінансових санкцій, застосованих відповідно до Закону України „Про зайнятість населення”.

 Згідно з 5.  ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення” при  вивільненні  працівників  (у  тому  числі  працюючих пенсіонерів та інвалідів)  у  зв'язку  із  змінами  в  організації виробництва і праці,  у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств,  установ,  організацій, скороченням чисельності   або   штату   працівників,  підприємства,  установи,організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш  як  за  два  місяці  в  письмовій  формі  державну  службу зайнятості,  вказуючи підстави і строки вивільнення,  найменування професій,  спеціальностей,  кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених  працівників,  зазначаючи  в  них інвалідів.

    У  разі  неподання  або  порушення  строків подання цих даних стягується  штраф  у  розмірі  річної  заробітної плати за кожного вивільненого   працівника.   Ці   кошти   зараховуються  до  Фонду загальнообов'язкового  державного  соціального страхування України на  випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по   працевлаштуванню   та   соціального   захисту   вивільнюваних працівників.

Частиною 4 ст. 10 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування” головам районних рад надано право самостійно ( без конкурсу ) добирати та приймати на службу своїх помічників, радників ( патронатну службу ); а частина 3 ст. 20 даного закону передбачає, що перевибори сільських,    селищних,   міських   голів,   зміна керівників органів місцевого самоврядування  не  є  підставою  для припинення  служби  посадовими особами виконавчих органів рад,  їх секретаріатів, крім працівників патронатної служби.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»дія Закону України  "Про  державну  службу"  (  3723-12  )поширюється  на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині,  що   не   суперечить   Закону   України   "Про   місцеве самоврядування в  Україні"  (  280/97-ВР ),  цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.99 № 851 затверджено „Порядок перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України та голів державних місцевих адміністрацій” ( далі –Порядок № 851 ) пунктом 8 якого передбачено, що крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю  України  (  322-08 ), державні службовці патронатної служби можуть бути звільнені у разі зміни керівника або складу державного органу  (частина  друга  статті  30  Закону  України "Про державну службу").  У  цьому  випадку  в  трудовій  книжці робиться запис з посиланням на пункт 1 статті 40 Кодексу законів про працю України.

Оскільки працівника відповідача було фактично звільнено з посади у зв”язку зі зміною керівника районної ради ( ч. 3 ст. 20 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування ), а запис у трудовій книжці зроблено на підставі п. 8 Порядку № 851, відповідач не повинен був попереджати службу зайнятості про наступне вивільнення працівника. В зв”язку з цим у позові слід відмовити повністю.

    Керуючись ст.  158 - 163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

                                                    В И Р І Ш И В :

     У позові відмовити повністю.

     Постанова набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

    Якщо було подано  заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк, встановлений  цим Кодексом,  постанова суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку.

     У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не  скасовано,  набирає  законної  сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

     Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява.  Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в  апеляційній скарзі.

     Заява  про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення.

     Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

     Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі.

     Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після  подання заяви про апеляційне оскарження.

     Постанову підписано 30.03.07.

     

Суддя                                                      Ю.В.Федоренко

  • Номер:
  • Опис: про стягнення коштів у розмірі 41 952 788,25 грн.
  • Тип справи: Касацiйна скарга (подання)
  • Номер справи: 15/44
  • Суд: Касаційний господарський суд
  • Суддя: Федоренко Ю.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.06.2015
  • Дата етапу: 01.07.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація