Судове рішення #5287953

 

Справа № 2-34/2009 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2009 року Калинівський районний суд Вінницької області

в складі головуючого: Копчинського В.І.

при секретарі: Кулик Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Дружелюбівське» та ОСОБА_2 про визнання договору оренди майнового паю частково недійсним,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка в заяві вказує, що є власником майнового паю, який знаходився в оренді СТОВ «Десна» с.Дружелюбівка. В грудні 2005 року її стало відомо, що між співвласниками майна та ПОСП «Дружелюбівське» був укладений договір оренди від 12.06.2003 року, згідно якого основні засоби були передані відповідачу в оренду на 10 років, а оборотні засоби продаються на умовах купівлі-продажу.

Даним договором порушено її права, оскільки вона не давала згоди та відповідних повноважень ОСОБА_2. на підписання вказаного договору оренди майна, тому просить визнати його недійсним.

В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги змінили, просять визнати недійсним договір оренди майна від 12.06.03 року лише в частині передачі її майнового паю в оренду ПОСП «Дружелюбівське» в розмірі 16150 грн., оскільки договір не підписувала і таких повноважень нікому не давала.

Представник ПОСП “Дружелюбівське” голова підприємства ОСОБА_3. та представник Спілки співвласників майна ОСОБА_2. змінені позовні вимоги позивачки визнають повністю, так як дійсно ОСОБА_1 не підписувала договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном, що знаходиться у спільній частковій власності від 2 червня 2002 року, і не давала таких повноважень ОСОБА_2 Пізніше, 28.06.03 року ОСОБА_1 особисто з ПОСП “Дружелюбівське” уклала договір оренди майнового паю на 5 років, одержувала за оренду дивіденди. Зараз строк дії оренди закінчився, тому вона вправі одержати своє майно в натурі.

Вислухавши пояснення сторін, оцінивши зібрані докази по справі, суд вважає позов задовольнити по таких підставах.

Так, в судовому засіданні встановлено, що позивачка є власником майнового паю, який знаходився в оренді СТОВ «Десна» с.Дружелюбівка. 2 червня 2003 року співвласники майнових паїв уклали договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном, що знаходиться у спільній частковій власності. Згідно додатку до цього договору вказано прізвища всіх учасників договору, вартість їх паїв та підписи кожного. Зазначеним договором співвласники делегували повноваження ОСОБА_2., в т.ч. і підписувати договора про передачу їх спільного майна в оренду.

Позивачка заперечує, що підписувала вищевказаний договір. В додатку учасників договору її прізвище відсутнє, і відповідно будь-яких повноважень ОСОБА_2 не давала.

Договір оренди від 12 червня 2003 року про передачу майна укладений від імені співвласників майна, які підписали Договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном, в особі ОСОБА_2. та ПОСП «Дружелюбівське» в особі директора ОСОБА_3. слід визнати частково недійсним, т.я. позивачка ОСОБА_1 свій майновий пай у спільне користування співвласників не передавала і нікого не уповноважувала підписувати угоди про передачу свого паю в оренду, дану угоду не схвалює.

Відповідно до вимог ст.63 ЦК України (1963 р.) угода, укладена від імені другої особи, не уповноваженою на укладення угоди або з перевищенням повноважень, створює, змінює і припиняє права і обов'язки для особи, яку представляють, лише в разі дальшого схвалення угоди цією особою.

Відповідно до ст.48 ЦК УРСР (1963 р.) недійсною є та угода, що не відповідає вимогам закону.

Керуючись ст.ст.48, 63, 113 ЦК УРСР, ст. ст.10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Договір оренди від 12 червня 2003 року, укладений між співвласниками майна в особі ОСОБА_2 та ПОСП “Дружелюбівське”, визнати недійсним в частині оренди майнового паю ОСОБА_1, розміром 16150 грн. або 0,60 відсотків, що належить їй на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай, серія ВІ VІІ № 002764.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження та подачі після цього протягом 20 днів самої апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація