Судове рішення #528785

 

 

 

У Х В А Л А

 

27 березня 2007 р.                                               справа №  13/93а

 

За позовом: Приватного підприємця ОСОБА_1

                       АДРЕСА_1

До відповідача: Чернігівського обласного управління у справах захисту прав споживачів

                          14005 м. Чернігів, пр. Миру, 49а

Про скасування постанови НОМЕР_1 від 28.02.2007 р.

                                                                                         Суддя Фетисова І.А.

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

Від позивача: ОСОБА_1

Від відповідача: Зенов О.В. д. 01-04/54 від 10.01.07 р.   

                             Тимошенко Л.М. д. 01-04/575 від 26.03.07 р.

 

          Позивачем із зазначенням статусу  приватного підприємця заявлено позов про скасування постанови НОМЕР_1 по справі про адміністративне правопорушення від 28.02.2007 р.

Відповідно до приписів ст.50 КАС України  позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації ( юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

          Правилами п.6 Прикінцевих та Перехідних Положень КАС України до початку діяльності  окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до ГПК України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами КАС України.

          Відповідно до ст. 12 ГПК України господарським судам не підвідомчі спори, вирішення яких , відповідно до законів України, віднесено до  відання інших органів.

            За змістом п.2 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства  України  місцевим загальним судам як адміністративним судам за предметною підсудністю віднесено усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної  відповідальності.

          За правилами ч.2 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства  України   окружним адміністративним судам не підсудні справи  з приводу рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.

          Відповідно до ч. 2 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.

          Як вбачається з тексту оскаржуваної постанови, остання винесена відносно громадянина  ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної  відповідальності за адміністративне правопорушення.

         Оскільки позивачем подано позов про скасування постанови про адміністративне правопорушення,  дана справа з урахуванням приписів ч.2 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України має розглядатися Деснянським районним судом м. Чернігова як місцевим адміністративним судом.

          З огляду на вищезазначене, адміністративна справа за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1 до Чернігівського обласного управління у справах захисту прав споживачів підлягає передачі на розгляд  Деснянському районному суду м. Чернігова.

        Керуючись ст. ст.18,19,22,160,165 Кодексу адміністративного судочинства, суд

 

У Х В А Л И В  :

 

1.          Адміністративну справу № 13/93а за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1 до Чернігівського обласного управління у справах захисту прав споживачів про скасування постанови  НОМЕР_1 по справі про адміністративне правопорушення від 28.02.2007 р.    передати  на розгляд Деснянському районному суду м. Чернігова.

2.          Ухвалу про передачу адміністративної справи може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду.

3.          Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

4.          Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

5.          Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі  подання апеляційної скарги -після залишення її без задоволення.

 

 

 

 

                             Суддя                                                             Фетисова І.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація