ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
УХВАЛА
"23" січня 2007 р. Справа № 15/313/9
За позовом фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1.
До відповідача -головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, м. Чернігів, вул. Пушкіна, 16.
Про скасування постанови.
Суддя Федоренко Ю.В., секретар судового засідання - Лященко А.С.
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Від позивача -не з”явився.
Від відповідача - Білоусова В.Д., дов. від 04.12.06.
С У Т Ь С П О Р У:
Заявлено позов про скасування постанови про застосування фінансових санкцій НОМЕР_1 від 05.10.06, винесену територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області.
В зв”язку з неявкою представника відповідача у призначений для розгляду справи день -14.12.06, розгляд справи було відкладено на іншу дату 10.01.07.
10.01.07 розгляд справи було відкладено на 23.01.07 на підставі клопотання відповідача про відкладення розгляду справи в зв”язку з його відсутністю у м. Чернігові з 06 січня по 16 січня 2007 р.
23.01.07 позивач до суду не з”явився, про час та місце розгляду справи у суді позивача повідомлено належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке отримано особисто позивачем 12.01.07.
Відповідно до частини 1 статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі.
Оскільки встановлений законом строк вирішення справи у суді закінчується 24.01.07 і позивача неможливо належним чином повідомити про відкладення розгляду справи на дату закінчення строку вирішення спору, неявка позивача не є перешкодою для вирішення справи по суті.
Відповідач відзив на позов не надав, у судовому засідання представник відповідача повідомив про те, що територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області не є юридичною особою.
Як вбачається з наданої суду копії оскаржуваної постанови НОМЕР_1 про застосування до суб”єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій від 05.10.06 її прийнято начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернігівській області.
Відповідно до п. 1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, яке затверджено Міністерством транспорту та зв”язку України від 14.12.05 № 888, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.05 за № 1573/11853, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зокрема, в областях, є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи.
Факт того, що відповідач не є юридичною особою підтверджується і довідкою реєстраційної палати виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 16.01.07 НОМЕР_2.
Відповідно до приписів статей 48, 50 КАС України сторонами у адміністративному процесі можуть бути фізичні або юридичні особи які здатні мати права та обов”язки в адміністративному судочинстві ( адміністративна процесуальна правоздатність ).
Отже, відповідач, як структурний підрозділ, що не наділений правами юридичної особи, не може бути відповідачем по даній справі.
В зв”язку з цим провадження у справі слід закрити на підставі ч. 1 п. 1 ст. 157 КАС України -справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 157 КАС України суд роз”яснює позивачеві, що він вправі звернутися з адміністративним позовом про скасування спірної постанови до відповідача -Головної державної інспекції на автомобільному транспорті і підвідомчість цієї справи визначається п. 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України; або з позовом до відповідача -посадової особи, якою винесено постанову про застосування фінансових санкцій, підвідомчість цієї справи визначається п. 5 Прикінцевих та перехідних положень КАС України.
Керуючись ст. 157 ч. 1 п. 1 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі.
Ухвала може бути оскаржена.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Ю.В.Федоренко