Копія
Справа № 2- 265, 2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 червня 2009 Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого Борисенко П.І.
при секретарі Сіденко Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за позовом ОСОБА_1 до Шестеринської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на спадкове майно після смерті його дядька, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої вимоги він мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Шестеринці Лисянського району помер його дядько ОСОБА_2 Після його смерті відкрилася спадщина за законом, до складу якої належить земельна ділянка площею 2,6379 га та майновий пай вартістю 1755 грн.
Після смерті ОСОБА_2 спадкоємцем другої черги був батько позивача, ОСОБА_3, але він помер після відкриття спадщини, не встигнувши її прийняти в установлений строк, тому право на прийняття спадщини перейшло до його спадкоємців.
Спадкоємцями після смерті ОСОБА_2 являються позивач, його брат, ОСОБА_4 та сестра, ОСОБА_5. Брат та сестра позивача відмовилися від своєї частки у спадщині, на користь позивача, що підтверджується їхніми заявами.
Відповідно до чинного законодавства, у разі прийняття спадщини, до складу якої належить нерухоме майно, спадкоємці повинні звернутися до нотаріальної контори з заявою протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини. Але позивач не зміг цього зробити у зв’язку з тим, що правовстановлюючі документи на спадкове майна були видані після смерті спадкодавця.
Позивач фактично прийняв спадщину як спадкоємець за законом, так як вступив в управління спадковою масою та утримує правовстановлюючі документи, але він не може оформити спадщину в нотаріальній конторі у зв’язку з тим, що правовстановлюючі документи на спадкове майно були видані після смерті спадкодавця.
Позивач просить суд визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 2,6379 га, відповідно до державного акту на право приватної власності на землю серії ЧР № 008397 та майновий пай вартістю 1755 грн., відповідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП серії ЧЕ-Х №356006, що належать ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Представник відповідача не заперечує проти задоволення позову.
Вислухавши позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення.
Позивач є спадкоємцем за законом. У визначений законом строк він не зміг подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори у зв’язку з тим, що правовстановлюючі документи на спадкове майно були видані після смерті спадкодавця.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами Української РСР справ про спадкування» від 24.06.1983 року, якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права власності на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку, тому суд вважає, що даний позов необхідно задоволити.
Керуючись ст. 392, 1222, 1223, 1263 ЦК України, ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, що належить ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме на:
• земельну ділянку площею 2,6379 га, відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЧР № 008397, виданого на підставі рішення Шестеринської сільської ради №2-7 від 25 липня 2002 року;
• майновий пай в розмірі 1755 грн. або 0,259 відсотків, відповідно до свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ЧЕ-Х №356006, виданого Шестеринсько сільською радою.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий – підпис.
ВІРНО.
Суддя Лисянського
районного суду П.І. Борисенко