Судове рішення #5279067

справа №2-1669-1/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2008р. Святошинський районний суд м.Києва в складі:

головуючого - судді   Оношко І.В.

при секретарі     Полосенко Г.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Святошинської районної у місті Києві Ради, Головного Управління юстиції у м.Києві про продовження строку для прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з зазначеною позовною заявою, при цьому посилалась на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати її чоловіка ОСОБА_3, яка до дня смерті проживала по АДРЕСА_1 і після якої відкрилася спадщина на дану квартиру. Спадкоємцями першої черги є онуки померлої, а позивачки сини. Старший син ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1., а другий син ОСОБА_5 визнаний недієздатним і вона є його опікуном. Вона просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини в два місяці, оскільки пропустила строк для прийняття спадщини у зв"язку з тяжкими сімейними обставинами.

Відповідач Київське міське управління юстиції просив розглядати справу у відсутність їх представника та постановити рішення згідно чинного законодавства. Суд, керуючись вимогами ст.ст.77, 169 ЦПК України вважає можливим заслухати справу у відсутність представника відповідача.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази по справі, встановив наступне.

Позивачка є невісткою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтвердужється свідоцтвом про розірвання шлюбу між ОСОБА_7 та ОСОБА_1

ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_3. В період шлюбу з позивачем у позивачки народилося двоє синів ОСОБА_4, який також помер ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_5, який є інвалідом 1 групи і опікуном якого є позивачка ОСОБА_1, яка діє в інтересах сина.

Після його смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яка складається з квартири АДРЕСА_1.

Згідно ч.1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Згідно ч.2 часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина треття статті 46 цього Кодексу).

Згідно ч.1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

З урахуванням доказів, оцінку яким суд дав вище, і з урахуванням того, що позивачка не змогла своєчасно звернутися до нотаріальної контори для прийняття спадщини у зв"язку з збігом тяжких сімейних обставин, дії в інтересах недієздатного сина ОСОБА_5, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись вимогами ч. 1 ст. 1220, ч.1 ст.1261, ч.1 ст. 1270, ч.1 ст. 1272 ЦК України, ст.ст.3, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 292, 294 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 протягом двох місяців після набрання рішення законної сили.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі до районного суду заяви про його оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація