Судове рішення #5277221

Справа № 2-413-2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

                                               

 22 червня 2009 року


            Богодухівський районний суд Харківської області в складі головуючого судді Сащенко І.С., при секретарі  Макушинській О.В., розглянувши  у відкритому  судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом ОСОБА_1  до Павлівської сільської ради, треті особи: КП «Богодухівське БТІ», ОСОБА_2  про визнання права власності на самочинне будівництво ,-


встановив:

          ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Павлівської сільської ради,  треті особи: КП «Богодухівське БТІ», ОСОБА_2  про визнання права власності на самочинне будівництво, мотивуючи тим, що по АДРЕСА_1, йому  на праві приватної власності на підставі договору купівлі - продажу від 19 серпня 1985 року належить житловий будинок з господарськими будівлями. На земельній ділянці , без належного погодження з відповідними службами за рахунок земель присадибної ділянки у 1992 році  було самочинно побудовано   нежитлову прибудову, сарай та погріб, при цьому цільове призначення земельної ділянки не змінилося.  


         Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні  підтримав позовні вимоги та просив визнати право власності на самочинно збудоване майно.


            Відповідач - представник Павлівської сільської  ради, сільський голова ОСОБА_3,   в судове засідання  не з»явився, надав суду заяву про слухання справи у його відсутність та проти задоволення позову не заперечив.


             Представник 3-тьої особи – КП «Богодухівське БТІ», ОСОБА_4 в судове засідання не з»явився, надав  аналогічну заяву.

       

        Третя особа ОСОБА_2 у судове засідання не з"явився надав суду заяву про слухання справи у його відсутність, претензій  відносно забудови у нього не має.


               Суд, вислухавши пояснення позивача,  дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного:


                Згідно з рішенням виконкому Павлівської сільської ради  від 18 березня 2009 року № 15 позивачеві  надано згоду на подальше збереження та використання самочинно збудованих будівел : нежитлової прибудови, сараю, погрібу по АДРЕСА_1, оскільки було встановлено, що самочинне будівництво виконане з додержанням будівельних, архітектурних, протипожежних, санітарних, екологічних норм і правил, та ця забудова не суперечить суспільним інтересам та не порушує прав інших осіб.


          Відповідно до рішення ХХХІ Богодухівської міської ради V скликання від 25 березня 2009  року № 310-V ОСОБА_1 було виділено земельну ділянку площею  0,0067  га під вищевказане самочинно збудоване нерухоме майно.

   

    Відповідно до акту обстеження від 27 лютого 2009 року, було обстежено домоволодіння в АДРЕСА_1  та встановлено , що будівництво виконано відповідно до архітектурних, протипожежних, санітарних , екологічних норм, не суперечить суспільним інтересам і не порушує прав інших осіб.

   

         Відповідно до висновку про технічний стан та можливість подальшого використання самовільно збудованих - нежитлової прибудови, сараю, погрібу по АДРЕСА_1, по сукупності даних про технічний стан конструктивних елементів і інженерного обладнання технічного стану житлових і не житлових будівель в цілому оцінюється як задовільне. Будівлі житлового будинку і господарських будівель придатні до подальшої експлуатації, по призначенню, при умовах оформлення всієї відповідної документації.


Тобто, в  судовому засіданні встановлено, що  самовільні побудови по АДРЕСА_1 було самочинно збудовано позивачем на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, але  в подальшому  позивачу цю земельну ділянку було надано під збудоване нерухоме майно, при самочинному будівництві  були витримані протипожежні та санітарні норми, що дає підстави для задоволення позову.


               Відповідно до ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).


            Згідно з ч.3, 4 ст. 375 ЦК України право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання будівельних, архітектурних, санітарних, екологічних та інших норм і правил , а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.


           Відповідно до ч. 2,3 ст. 376 ЦК України, особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.


                 На підставі викладеного, керуючись ст. 331, 375, 376 ЦК України, ст.ст. 208 - 218 ЦПК України суд, -


вирішив:

                Позов ОСОБА_1 до Павлівської сільської ради, треті особи: КП «Богодухівське БТІ», ОСОБА_2 про визнання права власності на самочинне будівництво     задовольнити .


            Визнати за Романенком Володимиром Івановичем право власності на самочинно збудоване нерухоме майно: нежитлову прибудову - " А - 1 площею 17,3 кв.м., сарай - " Ж" площею 28,3 кв.м., погріб - " п/д" площею 21,4 кв.м., що знаходяться  за адресою: АДРЕСА_1.


          Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання через Богодухівський районний суд заяви про апеляційне оскарження даного рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання через Богодухівський районний суд апеляційної скарги на рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. У разі, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяв про апеляційне оскарження, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.


          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження  не було подано.  Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але  апеляційна  скарга  не  була  подана  у   строк, встановлений  статтею  294  цього  Кодексу,  рішення  суду набирає законної сили  після  закінчення  цього  строку.  У  разі  подання апеляційної  скарги  рішення,  якщо  його  не  скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація