Справа № 2- 579 2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2008 року
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого-судді Васильчука С. Ф.,
при секретарі Воробей Т.В.,
розглянув у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Черняхові справу за позовом ОСОБА_1 до Дівочківської сільської ради Черняхівського району про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій вказував, що 01 січня 2005 року його брат ОСОБА_2 помер в с Дівочки Черняхівського району . Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок № 25, розташований по вул. Радянській, в с Дівочки Черняхівського району. Спадкоємцями другої черги за законом являється позивач та його сестра ОСОБА_3, яка на спадщину не претендує, інших спадкоємцев немає. Позивач прийняв спадщину шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори, однак оформити свідоцтво про право власності на спадщину в Черняхівській державній нотаріальній конторі неможливо, оскільки у спадкодавця були відсутні належно оформлені документи на право власності на вказаний будинок.
В зв'язку з цим позивач просить визнати за ним право власності на вказаний будинок як за спадкоємцем за законом другої черги.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав з підстав вказаних в позовній заяві, просив його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. До суду надійшла заява з Дівочківської сільської ради, в якій висловлене клопотання про слухання справи у відсутності представника відповідача, позов визнаний у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, суд приходить до наступного висновку:
у відповідності із ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно із ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Із довідки БТІ № А-97 від 17.03.2008 року вбачається, що за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок № 25 по вул. Радянській в с. Дівочки не зареєстровано.
Однак, той факт, що спірний будинок належав ОСОБА_2 сторонами не оспорюється, ними визнається. Не оспорюється також факт прийняття позивачем спадщини шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори та відсутність інших спадкоємців, або осіб, які б мали право на обов'язкову частку в спадковому майні спадкодавця.
2
Крім того, що зазначені обставини сторонами визнаються, вони підтверджуються матеріалами справи. Тому суд у відповідності із ст. . 61ЦПК України, визнає вказані обставини такими, що не підлягають доказуванню.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2за свого життя правомірно набув право власності на спірний будинок, який після його смерті ввійшов до складу спадщини, а позивач прийняв спадщину після його смерті шляхом подачі заяви про її прийняття до нотаріальної контори. В зв'язку з цим, та оскільки право власності на будинок зареєстроване не було, з моменту відкриття спадщини пройшло шість місяців, інших спадкоємців немає, слід визнати за ОСОБА_1. право власності на вказаний будинок, як за спадкоємцем за законом другої черги.
Факт належності спірного будинку ОСОБА_2. сторонами не оспорюється та стверджується техпаспортом на садибний (індивідуальний) житловий будинок (а.с. 8-10) згідно якого власником будинку, розташованого по вул. Радянській, 25 в с Дівочки Черняхівського району, записаний ОСОБА_2, довідкою № 463 від 19 вересня 2008 року (а.с. 12), з якої вбачається, що за ОСОБА_2 рахувався вказаний будинок згідно запису в погосподарській книзі № 2 за 2001-2005 p.p., даний будинок не являється самовільною забудовою. Тому суд визнає, що ОСОБА_2 за свого життя правомірно набув право власності на спірний будинок, який після його смерті ввійшов до складу спадщини. Позивач прийняв спадщину шляхом подачі заяви про її прийняття до нотаріальної контори, що стверджується відповіддю № 337 від 07 жовтня 2008 року, яка надійшла з Черняхівської державної нотаріальної контори, і згідно із якою спадкоємцем ОСОБА_2 являється його брат ОСОБА_1
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що, оскільки на будинок право власності зареєстроване не було, з моменту відкриття спадщини пройшло шість місяців, інших спадкоємців немає, слід визнати за ОСОБА_1право власності на вказаний будинок, як за спадкоємцем другої черги за законом.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 3, 10, 11, 60, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 1268, 1269 ЦК України, суд
РІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати право власності на житловий будинок № 25, розташований по вул. Радянській, в с Дівочки Черняхівського району Житомирської області, вартістю 14908(чотирнадцять тисяч дев'ятсот вісім)гривень за ОСОБА_1, як за спадкоємцем другої черги за законом після смерті ОСОБА_2, який помер 01 січня 2005 року в с Дівочки Черняхівського району Житомирської області, законом.
До суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або у строк, встановлений для подачі такої заяви без попереднього її подання.