Справа № 1-36 / 2009 рік.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2009 року.
Брусилівський районний суд Житомирської області
в складі : головуючого - судді Седун Ф. В.
при секретарі Довгаленко О. І. ,
з участю прокурора Немчанінової Г. В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Брусилів справу по обвинуваченню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 р. н., уродженця
м. Каховка Херсонської області ,жителя АДРЕСА_1 , громадянина України ,
українця ,освіта неповна середня , неодруженого ,працюючого за
домовленостями , згідно ст. 89 КК України не судимого,
в скоєнні злочину , передбаченого ч.1 ст.122 КК України
В С Т А Н О В И В :
14 серпня 2008 року біля 23-ї години ОСОБА_1 , перебуваючи на подвір”ї свого батька , що розташоване по АДРЕСА_1 , почав виштовхувати з подвір”я свою сестру потерпілу ОСОБА_2, схопивши її за верхній одяг. На дані дії потерпіла почала пручатись , але ОСОБА_1 продовжуючи свої дії став хватати її за різні частини тіла , а саме за руки , передпліччя , в результаті чого потерпіла ОСОБА_2 неодноразово падала на землю, а ОСОБА_1 , тримаючи потерпілу за руки , продовжував тягнути останню до воріт , що ведуть із подвір”я . Підтягнувши потерпілу до хвіртки , ОСОБА_1 умисно відштовхнув потерпілу від себе , в результаті чого потерпіла впала на землю із упором на ліву кисть руки. Внаслідок неправомірних дій ОСОБА_1 потерпіла ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження у вигляді двох саден та двох синців на задній поверхні грудної клітки справа , синець на лівому плечі , синець на правому передпліччі , садно в проекції правого променево-зап”ясного суглобу , 7 саден на обох нижніх кінцівках , які є легкими тілесними ушкодженнями без короткочасного розладу здоров”я , та закритого перелому лівої променевої кістки в типовому місці та перелому шилоподібного виростку лівої ліктьової кістки , які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості , за ознакою довготривалого розладу здоров”я , але не є небезпечними для життя і не потягло за собою наслідків , передбачених у ст. 121 КК України .
Органом попереднього слідства дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст.122 КК України . При цьому органом попереднього слідства ОСОБА_1 було вмінено спричинення тілесних ушкоджень потерпілій ОСОБА_2 також у вигляді закритого перелому правої променевої кістки в типовому місці . Однак в ході судового слідства обвинувачення було підтверджене частково і щодо спричинення тілесних ушкоджень потерпілій ОСОБА_2 у вигляді закритого перелому правої променевої кістки в типовому місці обвинувачення не знайшло свого підтвердження .
Підсудний ОСОБА_1 вину свою в судовому засіданні визнав повністю , показав що він проживає в будинку батька. 14..08. 2008 року він прийшов з роботи і ліг відпочивати. Почув у дворі крики і вийшов на двір . Побачив , що його брат з дружиною та їх сестрою ОСОБА_2 розпивають спиртне . Він попросив їх вести себе тихо , так як він втомився і хотів поспати. Вони почали у відповідь кричати на нього. Тоді він взяв свою сестру ОСОБА_2 за руки і почав тягнути з двору , виштовхав її за хвіртку , вона впала і зламала руку. Про те , що ОСОБА_2 вагітна він не знав. Він тоді був тверезий. На даний час він помирився з сестрою. В скоєному він щиро кається , просить суворо не карати .
Крім особистого визнання своєї вини, вина підсудного ОСОБА_1 в скоєному злочині повністю підтверджена зібраними по справі доказами :
Потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні показала , що 14.08.2008 року вона разом зі своїм братом ОСОБА_3 , його дружиною ОСОБА_4 біля 21 години прийшли до батьківської хати. Сиділи у дворі і пили пиво. Вийшов її брат ОСОБА_1 і став виганяти її з двору, потім став битися з братом ОСОБА_3 , потім ОСОБА_1 став виштовхувати її з двору , схватив її за руки, порвав на ній футболку , вона впала і ОСОБА_1 став тягнути її за руки по землі волоком до хвіртки , не дивлячись на те , що вона вагітна , викручуючи їй руки. Біля хвіртки вона піднялась і ОСОБА_1 з силою штовхнув її в спину на вулицю, вона впала на руки. Коли піднялась , то у неї боліли коліна, боліли руки. Вона прийшла додому, руки в неї почали пухнути в області кисті, боліли. Це побачила її дочка ОСОБА_5 , вона викликала міліцію. Коли вранці вона пішла в лікарню , то у неї виявили перелом лівої руки в області кисті. Про те , що вона вагітна , вона ОСОБА_1 не говорила. На даний час вона помирилась із ОСОБА_1 , він просив у неї пробачення , вона його простила .
Свідок ОСОБА_5 показала в судовому засіданні що 14.08.2008 року її мати ОСОБА_2 прийшла додому вся в сльозах , сказала , що не відчуває рук , що це зробив ОСОБА_1. Вона побачила , що у матері опухлі обидві руки, але мати більше скаржилась на біль в лівій руці. Вона перев”язала матері руки еластичним бинтом , пішла до ОСОБА_1 і сказала , що викличе міліцію, зателефонувала в міліцію , але ОСОБА_1 розбив їй мобільний телефон. Вранці вона з матір”ю пішли до лікаря і мамі сказали , що в неї перелом руки.
Свідок ОСОБА_4 показала в судовому засіданні , що 14.08.2008 року вона , її чоловік ОСОБА_3 і ОСОБА_2 зайшли на подвір”я до хати ОСОБА_1 . Він вийшов з хати і почав кричати на них . ОСОБА_3 почав із ОСОБА_1 битися. ОСОБА_2 стала кричати , що вона має право тут бути , що це і її хата . Тоді ОСОБА_1 став виганяти всіх з двору , схватив потерпілу за одяг , став тягти з двору . Тягнув потерпілу за ліву руку по подвір”ю , а потім почав виштовхувати з двору за хвіртку. Потім прийшла дочка ОСОБА_2 – ОСОБА_5 , зателефонувала в міліцію і ОСОБА_1 розбив її телефон. Вранці вона бачила , що у потерпілої подерта спина та опухлі руки
Свідок ОСОБА_6 показала в судовому засіданні , що вона бачила , як ОСОБА_1 взяв потерпілу за верхній одяг і виштовхнув за хвіртку. Вона не бачила , як потерпіла впала і особисто вона потерпілої не била. ОСОБА_1 був тоді тверезий. Наступного дня вона дізналась, що у потерпілої перелом руки.
Протоколом відтворення обстановки та обставин події за участю підозрюваного ОСОБА_1 підтверджується , яким чином він виштовхував ОСОБА_2 з подвір”я , за які руки він тягнув її з силою за ворота , як взяв її за верхній одяг та штовхнув її за ворота і як при цьому потерпіла впала з упором на руки. ( а. с. 50-53 ).
Висновок судово-медичного експерта за № 1412 від 07 . 10. 2008 року свідчить , що у гр.. ОСОБА_2 виявлено два садна та два синці на задній поверхні грудної клітки справа , синець на лівому плечі , синець на правому передпліччі , садно в проекції правого променево-зап”ясного суглобу , 7 саден на обох нижніх кінцівках , які є легкими тілесними ушкодженнями без короткочасного розладу здоров”я ; закритий перелом лівої променевої кістки в типовому місці та перелом шилоподібного виростку лівої ліктьової кістки , які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості , як такі що не є небезпечними для життя але призвели до довготривалого розладу здоров”я ., утворились внаслідок падіння з упором на ліву кисть . ( а. с. 19 )
З вимоги ОСК УМВС України в Житомирській області , копії вироку Брусилівського районного суду Житомирської області від 29.07.2002 року вбачається , що попередня судимість ОСОБА_1 погашена . / а. с. 31 , 33-34 /
Органом попереднього слідства дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 1 ст. 122 КК України і йому було також вмінено спричинення тілесних ушкоджень потерпілій ОСОБА_2 у вигляді закритого перелому правої променевої кістки в типовому місці .Однак проаналізувавши наведені докази суд вважає , що в ході судового слідства дана обставина обвинувачення не знайшла свого підтвердження , так як спростована показами потерпілої, яка показала , що в неї було виявлено перелом кісток лівої кисті та висновком судово- медичної експертизи , який свідчить що в ОСОБА_2 було виявлено закритий перелом лівої променевої кістки в типовому місці та перелом шилоподібного виростку лівої ліктьової кістки .
Вивчивши обставини вчинення злочину суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 , які виразились у спричиненні тілесних ушкоджень потерпілій ОСОБА_2 у вигляді переломів за ст. 122 ч. 1 КК України як умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження , тобто умисне ушкодження яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків , передбачених у ст. 121 КК України , але таке , що спричинило тривалий розлад здоров”я , так як під час нанесення поштовху потерпілій в спину він усвідомлював , що вона може впасти і хоча діяв не з прямим умислом , але штовхаючи з силою потерпілу в спину , передбачав можливість заподіяння їй шкоди і свідомо припускав її настання . Тілесне ушкодження заподіяне ним потерпілій у вигляді переломів потягнули тривалий розлад здоров”я , що підтверджується висновком судово-медичної експертизи.
Як особа підсудний ОСОБА_1 по місцю проживання характеризується позитивно . Згідно ст. 89 КК України являється не судимим.
Обставинами , які пом”якшують покарання підсудного суд рахує його щире каяття в скоєному.
Обставин , що обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.
Обираючи підсудному міру та визначаючи йому розмір покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину , особу підсудного , обставини , що пом”якшують та обтяжують покарання , приймає до уваги що він є не судимий , позитивно характеризується по місцю проживання , щиро розкаявся в скоєному , примирився з потерпілою , яка його пробачила і претензій до нього не має , а тому суд вважає , що виправлення підсудного можливе без реального відбування покарання та ізоляції його від суспільства і рахує за можливе застосувати до ОСОБА_1 ст. 75 КК України – звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням.
Керуючись ст. ст. 323 , 324 КПК України суд , -
П Р И Г О В О Р И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину , передбаченого ч.1 ст.122 КК України і призначити йому покарання у виді одного року шість місяців обмеження волі.
Згідно ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням , встановивши йому іспитовий строк тривалістю один рік .
Виключити із обвинувачення як зайво вмінену обставину обвинувачення відносно спричинення потерпілій закритого перелому правої променевої кістки в типовому місці .
Відповідно до ст. 76 КК України зобов”язати ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.
Міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд залишити без зміни до вступу вироку в законну силу.
Речовий доказ – мобільний телефон “ Мотороло С-650 “, який знаходиться на зберіганні в Брусилівському РВ УМВС повернути власнику – ОСОБА_5
Вирок не приводити до виконання , якщо протягом іспитового строку ОСОБА_1 не скоїть нового злочину , виконає покладені на нього судом обов”язки.
На вирок може бути подана апеляційна скарга в Житомирський апеляційний суд через Брусилівський районний суд протягом 15 діб з дня оголошення .
Суддя Ф.В. Седун.
- Номер: 1/622/1838/11
- Опис: 185 ч. 3
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-36
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Седун Ф.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.02.2011
- Дата етапу: 04.05.2011