Судове рішення #5266187

   

   

справа № 2–266/09

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м    У к р а ї н и

30 червня 2009 року                                                                                  смт. Куликівка

Куликівський районний суд Чернігівської області в складі:

         головуючого-судді  –   Білого М.М.

 при секретарі  –   Бережанській С.М.,

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, прож. за адресою:  ІНФОРМАЦІЯ_2., с. Жуківка, вул. Центральна,  157,   до відповідачів:

    ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, прож. за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,

    ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, прож. за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6,

    Жуківської сільської ради, юридична адреса: Чернігівська область Куликівський район с. Жуківка,  

    третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору  на стороні відповідача - Куликівської державної нотаріальної контори, юрид. адреса: 16300, Чернігівська область смт. Куликівка вулиця Коцюбинського, 27,

       про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями,  –

В С Т А Н О В И В:

    Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Жуківської  сільської ради, в якому  просить визнати за ним право власності на спадковий житловий будинок № 157 з надвірними будівлями, що розташовані по вулиці Центральна в селі Жуківка  Куликівського району, які належали на праві власності його покійному батьку ОСОБА_4.  

    Обгрунтовуючи свої позовні вимоги,   позивач  вказав, що 06.11.2004 року померла його мати ОСОБА_5, а 14.11.2008 року помер його батько ОСОБА_4. Після смерті батька залишилася спадщина, в тому числі і житловий будинок № 157, що розташований по вулиці Центральній  в селі Жуківка  Куликівського району Чернігівської області. Даний будинок належав батькам на праві спільної сумісної власності, оскільки вони будували його, перебуваючи у шлюбі між собою, але, так як на момент завершеного будівництва це був колгоспний двір, то, відповідно, був записаний на голову колгоспного двору, тобто на батька позивача.

    За життя на випадок своєї смерті батько заповітного розпорядження не складав. А спадкоємцями першої черги за законом майна покійного батька є його діти: позивач, його рідні сестри – відповідачі у справі – ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Сестри проживають окремо, у володіння спадщиною не вступали, заяви про прийняття спадщини у відведений законом строк до нотконтори не подавали і подавати не збираються. Інших осіб, які б мали право на спадкове майно покійного не має.

Позивач  вважає, що після смерті батька  фактично прийняв спадщину,  так як приймав участь у його похованні, до відкиття спадщини і після постійно проживав і продовжує проживати в спадковому будинку,  підтримує його та надвірні будівлі в належному стані, обробляє земельну ділянку, яка знаходиться біля будинку, виконує інші роботи, що свідчать про те, що він управляє спадщиною.

У визначений законодавством 6-ти місячний строк для прийняття спадщини позивач звернувся  в нотаріальні органи із заявою про прийняття спадщини, але нотаріус відмовив йому у вчиненні нотаріальних дій та видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на спадковий будинок, оскільки спадкодавець  за життя не оформила відповідних правовстановлюючих документів на домоволодіння, і воно не зареєстроване в державному реєстрі нерухомості, а тому, іншим шляхом, аніж через суд реалізувати своє право на спадщину не вбачається можливим і позивач просить визнати за ним право власності  на спадковий будинок та надвірні будівлі.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, представники Жуківської сільської   ради та Куликівської держнотконтори  в судове засідання не з’явилися, але на адресу суду від них  всіх надішли телеграми та письмові листи, в яких вони повідомляють, що позов позивача визнають, не заперечують проти його задоволення та просять справу розглянути без їхньої  участі.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов  підлягає задоволенню  по наступним підставам.

В судовому засіданні доведено, що позивач є спадкоємцем за законом всього майна покійного батька ОСОБА_4, який помер 14.11.2008 року, який, згідно довідки Жуківської сільської ради № 331 від 26.05.2009 року та виданого на його ім’я Чернігівським МБТІ технічного паспорта на житловий будинок був власником вказаного вище житлового будинку з надвірними будівлями, на який відсутні правовстановлюючі документи.

 Позивач після смерті батька  фактично прийнява спадщину. Успадкувати домоволодіння шляхом вчинення нотаріальних дій він не має можливості із-за відсутності правовстановлюючих документів на нього.

Відповідачі позов визнали, визнання ним позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб. Інших спадкоємців першої черги, які б мали право на  частку  у спадщині покійного не має,  а тому є всі підстави для задоволення позову.

Судові витрати відшкодуванню не підлягають, так як право власності на житловий будинок не було оформлено з вини спадкодавця.  

 На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 316, 328, 1216, 1220, 1223, 1273, 1270, 1274 ЦК України, а також ст.ст. 15, 174, 209, 213-218, 129, 130  ЦПК України, суд, -

В  И  Р  І  Ш  И  В:

    1. Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на житловий будинок з надвірними будівлями (означені на схематичному плані технічного паспорта на житловий будинок Чернігівського МБТІ літерами: А-1 – житловий будинок; А 1 – 1, А 2 – 1, А 3 – 1  –  прибудови; а-1, а 1 -1 – веранда; Б-2, Б 1 -2, В-1 – сараї; Д-1 – льох; Г-1 – гараж; Е-1 – пригребиця, е-1 – льох; Є-2 – літня кухня; Є 1 – 2 – сарай) садиби № 157, що розташована по вулиці Центральна  в селі Жуківка   Куликівського району Чернігівської області.

    2. Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                          М.М. Білий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація