справа № 2-249/09
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
11 червня 2009 року смт. Куликівка
Куликівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого-судді – Білого М.М.
при секретарі – Бережанської С.М.,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
до відповідача – Дрімайлівської сільської ради, юридична адреса: Чернігівська область Куликівський район с. Дрімайлівка,
третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
Куликівської державної нотаріальної контори, юрид. адреса: 16300, Чернігівська область смт. Куликівка вулиця Коцюбинського, 27,
Відділу Держкомзему у Куликівському районі, адреса: Чернігівська область Куликівський район смт. Куликівка, вул. Щорса, 100,
про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Дрімайлівської сільської ради, в якому просить визначити їй 3-х місячний додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті 20.05.2005 року її матері ОСОБА_2.
Позивач вказала, що 20 травня 2005 року померла її мати ОСОБА_2. Після її смерті залишилася спадщина у виді земельної частки (пай), згідно сертифікату ЧН № 0135519 від 27.05.1997 року та права на майновий пай члена КСП, згідно свідоцтва № 574 від 05.05.2009 року. Спадщина на яку претендує позивач знаходиться на території Дрімайлівської сільської ради.
За життя на випадок своєї смерті мати склала заповітне розпорядження, яким все своє майно заповіла позивачу.
Маючи право і намір успадкувати майно покійної матері, позивач з цією метою весною цього року звернулася до Куликівської державної нотаріальної контори, але нотаріус відмовив їй у вчиненні нотаріальних дій та видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, оскільки, як з’ясувалося там, вона пропустила визначений законодавцем 6-ти місячний строк для прийняття спадщини і не подала в цей строк відповідну заяву до нотконтори.
Позивач пояснює, що цей строк вона пропустила з поважних причин, оскільки мала тяжке матеріальне становище, а також на той час не була обізнаною в цивільному законодавстві по спадковим питанням, а тому, згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України, просить визначити їй додатковий 3-х місячний строк для того, щоб розпочати процедуру спадкування.
Представники Дрімайлівської сільської ради, Куликівської райдержнотконтори, Відділу Держкомзему у Куликівському районі, будучи належним чином повідомленими про місце, дату і час розгляду даної справи, в судове засідання не з’явилися, але в письмових заявах наданих суду повідомили, що позов позивача підтримують та просять справу розглянути без їхньої участі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню по наступним підставам.
В судовому засіданні доведено, що позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом всього майна матері ОСОБА_2, яка померла 20.05.2005 року.
Після смерті матері позивач спадщину фактично прийняла.
Своєчасно, у визначений законодавством шестимісячний строк для прийняття спадщини, в нотаріальні органи за отриманням свідоцтва про право на спадщину за заповітом позивач не звернулася з поважних причин, оскільки не була обізнаною в цивільному законодавстві по питаннях, що стосується спадщини і на той час не одержала належну правову допомогу.
Визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини віднесено до компетенції суду.
Осіб, які б мали право на обов’зкову частку у спадщині покійної не встановлено.
Відповідач позов визнав. Визнання ним позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому при викладених обставинах є всі підстави для задоволення позову.
Судові витрати по справі відшкодуванню не підлягають, оскільки строк оформлення спадщини пропущений з вини позивача.
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 1216, 1220, 1223, 1233, 1235, 1268 -1270 та 1272 ЦК України, а також ст.ст. 129, 130, 174, 209, 212- 215, 218 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визначити додатковий строк для подання в нотаріальні органи заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті 20.05.2005 року її матері ОСОБА_2 до 11 вересня 2009 року.
2. Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.М. Білий
- Номер:
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-249
- Суд: Косівський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Білий М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.01.2011
- Дата етапу: 02.03.2011