Судове рішення #5264395

Справа №2-37/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

14 травня 2009 року                                                                                     смт. Любешів

Любешівський районний суд Волинської області під головуванням


судді Гапончука В.В.

за участю

секретаря судового засідання Літвинчук І.М.

представника позивача Голошви В.Л.

відповідача ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства „Райффайзен Банк Аваль” в особі Волинської обласної дирекції до ОСОБА_4, ОСОБА_6 та Любешівського районного відділу УМВС України у Волинській області про зняття з реєстрації та виселення;

в с т а н о в и в :

Позивач звернулися в суд з позовом до ОСОБА_4 та ОСОБА_6 в якому зазначають, що ОСОБА_7 24.03.2008 року уклала з установою банку кредитний договір, відповідно до якого ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” видав Відповідачу кредит у сумі 40000,00 гривень строком на 120 місяців зі сплатою 16,5% річних.

24.03.2008 року в якості забезпечення кредитного договору позивачем було укладено з ОСОБА_4 та ОСОБА_6 договір іпотеки, відповідно до якого ними було передано в іпотеку житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку, що знаходиться по АДРЕСА_1 заставною вартістю 149088,38 грн.

Вказують, що Позичальником було порушено строки погашення кредиту, внаслідок чого установа банку змушена була звернути стягнення на предмет іпотеки шляхом вчинення виконавчого напису на договорі іпотеки. Так, виконавчим написом №3186 від 17.12.2008 року, виданим приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу Волинської області звернено стягнення на предмет іпотеки, а саме житловий будинок з господарськими будівлями та земельну ділянку, що знаходиться по АДРЕСА_1, що належать на праві власності ОСОБА_6.

08.10.2008 року на ім’я відповідачів були направлені письмові вимоги про їх добровільне виселення. Разом з тим дані вимоги залишені без відповіді та задоволення.

В заяві вказують, що враховуючи ту обставину, що відповідачі не бажають добровільно звільняти будинок, то установа банку змушена звернутись до суду з позовом про їх примусове виселення.

Просять прийняти рішення про виселення ОСОБА_4 та ОСОБА_6 з житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та зобов’язати сектор паспортної, реєстраційної та міграційної роботи Любешівського РВ УМВС у Волинській області з няти з реєстрації місця проживання усіх Відповідачів по справі.

До участі у справі в якості співвідповідача було залучено Любешівський районний відділ УМВС України у Волинській області.

Відповідачі ОСОБА_6 та представник співвідповідача - Любешівського районного відділу УМВС України у Волинській області в судове засідання не з’явилися, хоча були належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, повідомлень про причини неявки від них не надходило.

ОСОБА_4 в судовому засіданні позов визнала та просила надати їй строк для погашення заборгованості за кредитним договором.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив задовольнити позов .

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача та дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Так, відповідно до умов кредитного договору №014/1132/82/41747 від 24.03.2008 року відкрите акціонерне товариство „Райффайзен Банк Аваль” надало ОСОБА_4 кредит, сума якого становить 40000,00 гривень.

Згідно п.п.1.1.3., 5.1. кредитного договору виконання зобов’язань позичальником забезпечується іпотекою об’єкта нерухомості, а саме житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_4 не виконувала належним чином умови кредитного договору щодо сплати встановлених угодою платежів.

Відповідно до п.9.3. вищевказаного договору позичальник зобов’язаний виконати вимогу кредитора про дострокове погашення грошових зобов’язань за цим договором протягом не бульше ніж 30 календарних днів з моменту її пред’явлення. У разі невиконанням позичальником цієї вимоги кредитор має право звернути стягнення за будь-яким з договорів забезпечення.

24.03.2008 року між ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” та між ОСОБА_4 і ОСОБА_6 був укладений договір іпотеки згідно умов якого, предметом цього договору є надання іпотекодавцем в іпотеку житлового будинку та земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 в забезпечення виконання зобов’язань позичальника перед іпотекодержателем за кредитним договором №014/1132/82/41747 від 21.03.2008 року в повному обсязі, в силу чого іпотекодержатель має право в разі невиконання позичальником зобов'язань, забезпечених іпотекою, одержати задоволення за рахунок переданного в іпотеку майна переважно перед іншими кредиторами іпотекодавця.

Згідно п.17.8.1. договору іпотеки іпотекодержатель має право з метою задоволення своїх вимог звернути стягнення на майно, якщо в момент настання термінів виконання якого-небудь із зобов’язань, передбачених кредитним договором, вони не будуть виконані.

Приватним нотаріусом Ковельського районного нотаріального округу Волинської області Олєйніковою О.В.на підставі виконавчого напису №3186 від 17.12.2008 року звернуто стягнення на житловий будинок та земельну ділянку за адресою АДРЕСА_1 для виконання взятих на себе зобов’язань відповідачами.

Як зазначено в ст.109 Житлового кодексу Української РСР звернення стягнення на передане в іпотеку жиле приміщення є підставою для виселення всіх громадян, що мешкають у ньому, за винятками, встановленими законом. Після прийняття кредитором рішення про звернення стягнення на передане в іпотеку жиле приміщення всі громадяни, що мешкають у ньому, зобов'язані на письмову вимогу кредитора або нового власника цього жилого приміщення добровільно звільнити його протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо громадяни не звільняють жиле приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду. Виселення громадян при зверненні стягнення на жилі приміщення, що були придбані ними за рахунок кредиту (позики) банку чи іншої особи, повернення якого забезпечене іпотекою відповідного жилого приміщення, є підставою для надання цим громадянам жилих приміщень з фондів житла для тимчасового проживання відповідно до статті 1322 цього Кодексу. Відсутність жилих приміщень з фондів житла для тимчасового проживання або відмова у їх наданні з підстав, встановлених статтею 1322 цього Кодексу, не тягне припинення виселення громадянина з жилого приміщення, яке є предметом іпотеки, у порядку, встановленому частиною третьою цієї статті.

Згідно ст.40 Закону України „Про іпотеку” звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення є підставою для виселення всіх мешканців, за винятком наймачів та членів їх сімей. Після прийняття рішення про звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення всі мешканці зобов'язані на письмову вимогу іпотекодержателя або нового власника добровільно звільнити житловий будинок чи житлове приміщення протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо мешканці не звільняють житловий будинок або житлове приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду.

Відповідні вимоги про звільнення жилого приміщення відповідачі отримали 12.10.2008 року згідно поштових повідомлень.

В ч.1 ст.7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України” встановлено, що зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.

Враховуючи вище викладені обставини суд приходить до висновку про необхідність виселити ОСОБА_4 та ОСОБА_6 з житлового будинку, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення, а також зобов’язати Любешівський районний відділ УМВС України у Волинській області зняти вказаних осіб з реєстрації місця проживання за даною адресою.

Керуючись ст. 109 Житлового кодексу Української РСР, ст.40 Закону України “Про іпотеку”, ч.1 ст.7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України” та на підставі ст.ст. 10, 60, 212  Цивільного процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в :

Позов відкритого акціонерного товариства „ОСОБА_5 Аваль” в особі Волинської обласної дирекції до ОСОБА_4, ОСОБА_6 та Любешівського районного відділу УМВС України у Волинській області про зняття з реєстрації та виселення задовольнити повністю.

Виселити ОСОБА_4 та ОСОБА_6 із займаного ними жилого приміщення, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.

Зобов’язати Любешівський районний відділ управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області зняти ОСОБА_4 та ОСОБА_6 з реєстрації місця проживання за адресою АДРЕСА_1.

Стягнути солідарно з ОСОБА_4 та ОСОБА_6 на користь відкритого акціонерного товариства „Райффайзен Банк Аваль” судові витрати, понесені позивечем у виді сплаченого судового збору та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, в розмірі 16,00 (шістнадцяти) гривень.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20 денний строк, встановлений Кодексом, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Волинської області через Любешівський районний суд Волинської області. Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду. Крім цього, апеляційна скарга на дане рішення може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ:    /підпис/   В.В. Гапончук

З  оригіналом  згідно.

СУДДЯ ЛЮБЕШІВСЬКОГО

РАЙОННОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ                                           В.В. ГАПОНЧУК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація