Справа № 2о-204/2009р.
Рішення
Іменем України
30 червня 2009 року м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Смолія А.М., при секретарі Дема А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа ОСОБА_2,
Встановив:
У червні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення юридичного факту, що ОСОБА_3, яка померла 21 грудня 2007 року, є її матір’ю. Встановлення факту родинних відносин дає можливість оформити спадкові права на спадщину, яка відкрилася після смерті матері. Перешкодою для нотаріального оформлення спадщини є наявність розбіжностей у написанні прізвища матері у свідоцтві про її смерть та свідоцтві про народження заявника.
У судовому засіданні заявник доводи заяви підтримала в повному обсязі.
Заінтересована особа не заперечувала проти задоволення заяви, при цьому пояснила, що вона також є спадкоємцем за заповітом майна, що залишилося після смерті ОСОБА_3, а остання дійсно приходилася матір’ю ОСОБА_1.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, допитавши свідків прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 (після шлюбу ОСОБА_1) народилася 23 лютого 1942 року, її матір’ю записана ОСОБА_3, відомості про батька відсутні, про що свідчить свідоцтво про народження серії ІІ-ЯР № 384298.
З довідки від 26 серпня 2008 року, виданої відділом по Ангарському району і м. Ангарськ служби РАЦС Іркутської області, слідує, що ОСОБА_5 та ОСОБА_4 зареєстрували шлюб 7 квітня 1979 року, згодом, 20 липня 1999 року його розірвали.
З свідоцтва про смерть серії І-АП № 093574 вбачається, що ОСОБА_3 померла 21 грудня 2007 року.
Як слідує із заповітів складених ОСОБА_3 1 березня 1988 року та 3 жовтня 2006 року перша на випадок своєї смерті розпорядилася належним майном на користь дочки ОСОБА_1 та ОСОБА_6.
Свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8, кожен окремо, показали, що були сусідами померлої ОСОБА_3 ще з 1959-1961 р.р., заявник приходиться останній дочкою, про наявність розбіжностей у написанні прізвища сусідки та дівочого прізвища дочки їм було відомо, оскільки ОСОБА_3 підписувала землевпорядну документацію як суміжний землекористувач при здійснення приватизації земельних ділянок.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин.
Спірні правовідносини регулюються ч.1 п.1. ст. 256 ЦПК України.
Оскільки, ОСОБА_3 померла, іншим шляхом встановити родинні відносини неможливо.
Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки дозволяє їй реалізувати право на оформлення спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 256, ст. 259 ЦПК України, суд
Вирішив:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є дочкою ОСОБА_3, яка померла 21 грудня 2007 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя А.М. Смолій