Судове рішення #5258136
Апеляційний суд міста Севастополя

 

Апеляційний суд міста Севастополя

Справа №22ц-654/2009р.                              Головуючий у першій

                                                        Інстанції Полівод С.В.

Категорія                                           Доповідач у апеляційній

                                                    інстанції Сімоненко В.М.

 

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

 

25 червня 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду міста Севастополя в складі:

головуючого       -  Сімоненко В.М.,

суддів           -  Птіціної В.І., Водяхіної Л.М.

при секретарі     -  Маслові О.О.

за участю -  представника позивача - Курятина О.А., представника Державної комунальної установи «Севастопольський протитуберкульозний диспансер» та  3-і особи - ОСОБА_3 - ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу

за позовом Головного контрольно-ревізійного Управління України до ОСОБА_1, ОСОБА_2, Державної комунальної установи «Севастопольський протитуберкульозний диспансер», 3-і особи - ОСОБА_3, Контрольно-ревізійне  управління м. Севастополя,  Виконавча дирекція Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності,    

про  визнання недійсними листків непрацездатності ,

за апеляційною скаргою ОСОБА_3  на ухвалу місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 15  квітня 2009р.,-

 

В С Т А Н О В И Л А :

 

У січні 2009р. Головне контрольно-ревізійне Управління України  звернулося з позовом до  ОСОБА_1, ОСОБА_2, Державної комунальної установи «Севастопольський протитуберкульозний диспансер» про  визнання недійсними листків непрацездатності.

Ухвалою місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 15 квітня 2009р. ОСОБА_3  та Виконавча дирекція Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності були притягнуті до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють  самостійних  вимог щодо предмету спору. У прийнятті  письмових вимог ОСОБА_3 про припинення втручання у її особисте життя та заборону витребувати з медичних закладів медичні документи  про її хворобу, які мають статус зустрічного позову, відмовлено та заява повернута заявникові.

Не погодившись з вказаною ухвалою суду, ОСОБА_3, надала апеляційну скаргу в якій просить ухвалу про відмову в прийнятті зустрічного позову скасувати, як таку що ухвалена з порушенням норм процесуального права.

 

Судова колегія, заслухавши доповідь судді, щодо змісту ухвали, доводів апеляційної скарги  та  меж, в яких повинна здійснюватися перевірка, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Постановляючи ухвалу про відмову у прийнятті позову ОСОБА_3 суд першої інстанції виходив з того, що вона не відповідає вимогам зустрічного позову.

Однак з такими висновками суду погодитись не можна.

Відповідно до ст. 123 ЦПК України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним.

Головне контрольно-ревізійне Управління України  звернулося з позовом про визнання листків непрацездатності, наданих ОСОБА_3 та діагнозу недійсними .

 

З матеріалів справи видно, що ОСОБА_3 надала позов по захист її права на особисте життя,  який по своєї суті є запереченням проти клопотання про витребування певних медичних документів стосовно її хвороби та лікування та мотивацією її позову про відшкодування моральної шкоди.

При таких обставинах судом обгрунтовано відмовлено в прийнятті позову про захист конституційного права на особисте життя як зустрічного.

Однак судом помилково в порушення вимог ст.. 123 ЦПК України відмовлено в приєднання до справи як зустрічного позову вимог ОСОБА_3 щодо відшкодування моральної шкоди у зв'язку з втручанням в її особисте життя, оскільки саме медичний діагноз та медичні документи на його підтвердження є предметом основного позову Головного Управління України.

При таких обставинах вимоги ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди у зв'язку з клопотання про витребування медичних доказів є взаємопов'язані і спільний Ії розгляд є доцільним.

Решта висновків  суду відповідають нормам процесуального права та не можуть бути оскаржені відповідно до ст.. 293 ЦПК України.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що ухвала суду у частині відмови у прийнятті заперечень ОСОБА_3 підлягає зміні.

 

Керуючись ст.293,307,п. 2 ч.1 ст. 312, ст.ст.314,315,317,319 ЦПК України, колегія суддів,  -

 

У Х В А Л И Л А :

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.

Ухвалу місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 15  квітня 2009р. в частини   відмови у прийнятті позову ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди змінити.

Прийняти до провадження суду позов ОСОБА_3 в частині стягнення з Головного контрольно-ревізійного Управління України та Контрольно-ревізійне  управління м. Севастополя моральної шкоди , як зустрічний позов.

В решті ухвалу суду залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України на протязі двох місяців з дня вступу в законну силу ухвали апеляційного суду.

 

Головуючий                   В.М. Сімоненко

 

Судді:                         В.І. Птіціна

 

                          Л.М. Водяхіна

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація