Справа №2о-13 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2007 року м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Нікандрової С.А., при секретарі Новак Н.М., за участю представника заінтересованої особи Клочко О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні, -
ВСТАНОВИВ:
В заяві, що надійшла до Василівського районного суду від ОСОБА_1 вказано, що 27 вересня 1975 року заявник уклала шлюб з ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1 в них народився син ОСОБА_3. Після народження дитини вона не працювала до 1980 року, а потім працювала на підприємствах м. Дніпрорудне, та отримувала мінімальну заробітну плату. 14 червня 2006 року заявник досягла пенсійного віку та звернулася до Управління пенсійного фонду у Василівському районі Запорізької області, де їй була призначена мінімальна пенсія за віком у розмірі 412 грн. її чоловік працював на ЗАТ «ЗЗРК» та отримував заробітну плату в розмірі 1547 грн. на місяць, яку повністю віддавав заявниці, а вона витрачала її на оплату квартплати і комунальних послуг, придбання одягу, продуктів харчування та ін. Ця допомога була для заявниці постійним і основним джерелом існування. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер. Після його смерті матеріальне становище заявниці значно погіршилося. Позивачка просить встановити факт перебування її на утримання у чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 підтримала заяву та пояснила, що встановлення факту перебування на утриманні їй необхідно для оформлення пенсії по втраті годувальника.
Представник заінтересованої особи Клочко О.М. не заперечував проти задоволення заяви.
Відповідно до ст.37 Закону України „Про пенсійне забезпечення" право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (стаття 38). Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, також мають право на пенсію, якщо згодом втратили джерело засобів до існування.
Згідно ст.38 Закону члени сім'ї померлого вважаються такими, що були на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Заслухавши пояснення заявника, представника заінтересованої особи, оглянувши матеріали справи, зокрема: свідоцтво про укладення шлюбу від 27.09.1975 року, свідоцтво про смерть ОСОБА_2 від 28.12.2002 року, довідку про заробітну плату ОСОБА_2 за 2002 рік, довідку про отримання ОСОБА_2 пенсії за віком за Списком №1, довідку про склад сім'ї, копію трудової книжки ОСОБА_2, копію трудової книжки ОСОБА_1, довідку про доходи ОСОБА_1, суд вважає можливим задовольнити заяву, оскільки судом встановлено, що заявник одержувала допомогу з боку свого чоловіка ОСОБА_2, яка була для неї постійним засобом для існування, тому суд вважає, що факт перебування заявниці на утриманні свого чоловіка ОСОБА_2 знайшов підтвердження в судовому засіданні.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 10,11, 60,131, 208-209, 212-215, 234-235,256-259 ЦПК України, суд,- ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні -задовольнити.
Встановити факт перебування фізичної особи - ОСОБА_1 на утриманні ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дати проголошення рішення і поданням після цього апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, із поданням її копії до апеляційного суду, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було.
Суддя Василівського районного суду
Запорізької області С.О.Нікандрова