Справа № 2-276/2009 року.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 червня 2009 року
Володарсько–Волинський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого судді: Сульженка Л.П.
при секретарі: Малецькій М.О.
за участю:
представника позивача ОСОБА_1
відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду цивільну справу за позовом
відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» в особі центру електрозв’язку №5 Житомирської філії
до
ОСОБА_2 і ОСОБА_3
про
стягнення збитків,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з даним позовом вказуючи, що 14 листопада 2008 року біля 21 години неповнолітні ОСОБА_4 і ОСОБА_5, які не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, прийшли до перегону сільської телефонної мережі, яка розташована між селами Теренці та Дашинка, належної позивачу, де таємно викрали шляхом демонтажу 450 метрів кабелю марки ТПП 10*2*04 вартістю 2,68 гривень за 1 метр, який порубали сокирою на куски та завдали ВАТ «Укртелеком» матеріальної шкоди на суму 5696 гривень 40 копійок.
Дану суму позивач вказав після того, як провели перерахунок на кількість кабелю 450 метрів. Заява і розрахунки додаються. Представник позивача дану суму підтримав в судовому засіданні.
Відповідачі ОСОБА_2 і ОСОБА_3 даний позов визнали і просили суд розстрочити стягнення заподіяних збитків.
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого.
Згідно ст.1178 ЦК України, шкода, завдана малолітньою особою, відшкодовується її батьками.
У відповідності до ст.1179 ЦК України, неповнолітня особа (у віці від 14 до 18 років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах.
У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками.
За таких обставин заподіяну шкоду повинні відшкодовувати батьки малолітньої і неповнолітньої осіб, так як перша є неповнолітньою, а друга не має майна щоб відшкодувати заподіяні збитки.
Постановою суду від 29 січня 2009 року до неповнолітніх ОСОБА_5 та ОСОБА_4 застосовано примусовий захід виховного характеру у виді – передачі їх під нагляд
- 2 -
батьків терміном на один рік, що є доказом того, що позов є обгрунтованим і підлягає до задоволення.
Згідно даної постанови слідує, що пошкоджений кабель загальною довжиною 450 метрів передано ВАТ «Укртелеком» як власнику, а тому з загальної суми завданих збитків необхідно виключити не придатний для подальшої експлуатації кабель по ціні 0,15 грн. (5696 гривень 40 копійок – 67 гривень 50 копійок (450 м.*0,15 грн.)=5628 гривень 90 копійок).
На підставі викладеного позов підлягає до задоволення частково в сумі 5628 гривень 90 копійок, а в остальній частині позов залишити без задоволення за безпідставністю.
У відповідності до діючого законодавства заподіяна шкода повинна бути стягнута з відповідачів солідарно.
Керуючись ст.ст. 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст.1178, 1179, 1190 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково. Стягнути солідарно з ОСОБА_2 і ОСОБА_3 на користь відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» в особі центру електрозв’язку №5 Житомирської філії матеріальні збитки в сумі 5628 гривень 90 копійок і 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу і судовий збір на користь держави в сумі 56 гривень 28 копійок. В остальній частині позов залишити без задоволення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Володарсько-Волинського районного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Житомирської області через Володарськ-Волинський районний суд.
Головуючий /підпис/
Копія вірна.
Суддя: Л.П. Сульженко