Справа № 22-ц-1896- ф/2008
Головуючий в першій інстанції
суддя Шувалов М. В. суддя-доповідач Авраміді Т. С
апеляційний суд
автономної республіки крим
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року вересня місяця 23 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії в складі:
Головуючого, судді Моісеєнко Т.І. суддів Авраміді Т.С. Іщенка В.І. при секретарі Алієвої Е.Е. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії цивільну справу за позовомОСОБА_1 до ЗАТ «Східно - Кримська енергетична компанія» про визнання незаконними дії працівників відповідача та визнання незаконними акт і протокол засідання комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ, за апеляційною скаргоюОСОБА_1 на ухвалу Ленінського районного суду АР Крим від 7 липня 2008 року -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ЗАТ «Східно - Кримська енергетична компанія» про визнання незаконними дії працівників відповідача та визнання незаконними акт і протокол засідання комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ.
Ухвалою Ленінського районного суду АР Крим від 7 липня 2008 року у відкритті провадження відмовлено, на підставі п.3 ч. 2 ст. 122 ЦПК України.
Не погодившись з таким судовим рішенням ОСОБА_1подав апеляційну, скаргу, в якій просить ухвалу суду скасувати та справу направити до суду першої інстанції для відкриття провадження у справі і розгляду по суті.
В обгрунтування апеляційної скарги апелянт посилається на порушення норм процесуального законодавства.
В запереченнях на апеляційну скаргу ЗАТ «Східно - Кримська енергетична компанія» просить апеляційну скаргу ОСОБА_1відхилити, а ухвалу суду залишити без змін, як таку, що відповідає вимогам законодавства.
Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд першої інстанції виходив з того, що у провадженні Ленінського районного суду АР Крим знаходиться справа за позовом ЗАТ «Східно - Кримська енергетична компанія» до ОСОБА_1 про стягнення збитків, тобто справа із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
З таким висновком не може погодитись колегія суддів, оскільки такий висновок є помилковим з наступних підстав.
Предметом та підставами позову ЗАТ «Східно - Кримська енергетична компанія» до ОСОБА_1 є стягнення збитків у зв'язку з порушенням відповідачем Правил користування електричної енергії для населення. Між тим предметом та підставами позову з яким звертається ОСОБА_1 до ЗАТ «Східно - Кримська енергетична компанія» є визнання незаконними дій останнього та визнання незаконними акту і протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ, з підстав не відповідності їх вимогам чинного законодавства. Тобто спори, що виникли між тими ж сторонами мають різний предмет, та заявлені з інших підстав.
Таким чином при вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі, підстав для застосування п.3 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, у суду першої інстанції не було.
За таких обставин колегія суддів вважає, що судом першої інстанції були порушені норми процесуального права, які привели до порушення порядку вирішення зазначеного питання, що відповідно до ч.1 п.3 ст. 312 ЦПК України є підставою для скасування ухвали з направленням питання на новий розгляд.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. , 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргуОСОБА_1 на ухвалу Ленінського районного суду АР Крим від 7 липня 2008 року - задовольнити частково.
Ухвалу Ленінського районного суду АР Крим від 7 липня 2008 року - скасувати.
Питання щодо відкриття провадження у справі за заявоюОСОБА_1 передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня проголошення, однак може бути оскаржено до суду касаційної інстанції протягом двох місяців з дня набрання законної сили.