Спр.2-577\09 р.
РІШЕННЯ
ім'ям України
19 червня 2009 року
Бершадський районний суд Вінницької області
судді
В складі головуючого при секретарі
Гуцола В.І. Терлецькій О.В.
розглянувши у попередньому розгляді в м. Бершадь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
ПозивачОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини з тих підстав, що як стверджує, ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батькоОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина. Своєчасно у встановлений законом строк він заяви до нотаріальної контори не подав з тих причин, що не був обізнаний в чинному законодавстві і не знав терміну подачі заяви. Просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті батька.
Позивач підтримує позовну заяву.
Відповідачі позов визнали, про що надали суду відповідну заяву.
Відповідачам роз'яснені наслідки його процесуальних дій у вигляді визнання позову.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.
Згідно з ч.4 ст. 174 ЦІЖ України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_4. Сторони є спадкоємцями за законом після його смерті, інших спадкоємців немає. У встановлений законом шестимісячний строк позивач за прийняттям спадщини в нотконтору не звернувся, на час відкриття спадщини разом зі спадкодавцем
не проживала. Враховуючи, що позивач не знав порядку звернення із заявою про прийняття спадщини, суд вважає ці обставини як поважні причини пропуску встановленого законом строку для прийняття спадщини.
Згідно з ч.З ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк на прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб і підлягає прийняттю, а позов - задоволенню.
Керуючись ст.ст. 130, 174 ЦГЖ України, суд, -
вирішив:
Прийняти визнання позову відповідачами.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовшьнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк три місяці для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_4
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької
області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з моменту його проголошення та шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подачі заяви з направленням її копії до апеляційного суду, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ