Судове рішення #5243925

№ 2 – 105/09

                                                                                   

                РІШЕННЯ

              ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    11 лютого 2009 року Шевченківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Островської Н.І.,

при секретарі Катренко Ю.С.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у смт. Шевченкове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернулася до суду з вимогою про стягнення  з ОСОБА_2 на свою користь аліментів на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини всіх видів доходів відповідача щомісячно.

Як підставу позову зазначила, що від шлюбу з відповідачем є спільні діти: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, на даний час мешкає окремо, працює в ТОВ «Восток – КМК».

У судовому засіданні позивач, уточнивши позовні вимоги, просила стягнути з відповідача аліменти на одну дитину ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів відповідача щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму,  оскільки на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 вже стягуються аліменти за рішенням суду з 2003 року.

Відповідач позов з уточненими вимогами визнав в повному обсязі і не заперечував проти його задоволення у попередньому судовому засіданні.

    Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні відповідачем позову у попередньому судовому засіданні, рішення ухвалюється в порядку ч. 4 ст. 174 ЦПК України. Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову, якщо це не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    Перевіривши матеріали справи, дослідивши наявні у ній докази, оцінивши їх у сукупності, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який 10 грудня 2003 року було розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу (а.с. 2). Від шлюбу мають спільну дитину ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, про що свідчить свідоцтво про народження дитини (а.с. 3), яка перебуває на обліку в Харківській обласній лікарні як дитина, постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС. На даний час сторони проживають окремо. Відповідач мешкає у с. Волоська Балаклія Шевченківського району Харківської області по вул. Буканова-8, має постійне місце роботи, працює у ТОВ «Восток – КМК”» (а.с. 6), має щомісячний заробіток (дохід), тобто має можливість сплачувати аліменти, проте у добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Крім цього, хронічних захворювань не має, стягнення по виконавчим листам з платника аліментів не здійснюється, інших дітей, непрацездатних дружини, батьків не має. Дитина проживає разом з матір’ю, перебуває на її утриманні та потребує матеріальної допомоги батька.

    У відповідності до ч. 1 ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Згідно ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

    Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.

    Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися, аліменти на дитину, визначається судом.

    Таким чином, визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    У відповідності до ст. 88 ЦПК України судові витрати суд покладає на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, ч. 4 ст. 130, ч. 4 ст. 174, 212, 214, 215, 367 ЦПК України, ст.ст. 180 – 183 СК України,-

в и р і ш и в :

    Позов задовольнити.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця АДРЕСА_1 працюючого у товаристві з обмеженою відповідальністю «Восток – КМК» (Харківська область Шевченківський район с. Борівське вул. 40 років Перемоги-6, код: 34172441), мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів, але не менше встановленого законодавством прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 23 січня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

    Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 51,00 грн. в прибуток держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7,50 грн. (для останнього одержувач: ВДК у Шевченківському районі, код ЄДРПОУ: 24134484, р/р: 31211259700480, МФО банку: 851011).

    Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежів за один місяць підлягає негайному виконанню.

    Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Шевченківський районний суд Харківської області шляхом подання протягом 10-ти днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                         Н.І.Островська                                                                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація