Судове рішення #52406854


ПОСТАНОВА

Іменем України

10 травня 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого судді: Поліщука М.А.

суддів: Голуб С.А., Малорода О.І..

при секретарі: Вішик О.Ю.

розглянула у порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації на постанову Вишгородського районного суду Київської області від 02 червня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації, третя особа: Ровівська сільська рада Вишгородського району Київської області, про стягнення недоотриманих сум щомісячної доплати за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю, -

В С Т А Н О В И Л А:

У травні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати дії управління праці та соціального захисту населення Вишгородської райдержадміністрації Київської області неправомірними та такими, що не відповідають засадам пріоритетності Законів України над нормативно-правовими та стягнутиз відповідача суми недоотриманих доплат за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю в період з 1998 року по 1999 рік та з 2002 року по 2008 рік в розмірі 21037 грн. 91 коп..


Постановою Вишгородського районногосуду Київської області від 02 червня 2009 року позов задоволено частково. Зобов’язано управління праці та соціального захисту населення Вишгородської райдержадміністрації Київської області нарахувати ОСОБА_1 недоотриману доплату працюючому в зоні посиленого радіологічного контролю з липня 2007 року по травень 2009 року – з врахуванням однієї мінімальної заробітної плати за кожний місяць.

В апеляційній скарзі управління праці та соціального захисту населення Вишгородської райдержадміністрації Київської області просить скасувати постанову суду та ухвалити нову про відмову у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Переглянувши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

По справі встановлено, що ОСОБА_1 працює в зоні посиленого радіологічного контролю на посаді голови Ровівської сільської ради і за місцем своєї роботи отримує щомісячну доплату працюючому в зоні посиленого радіологічного контролю відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В п. 20 Постанови КМУ № 987 від 20 червня 2000 року «Про затвердження «Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та п. 5 Постанови КМУ № 936 від 20 вересня 2005 року «Про затвердження «Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5-13 пункту 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями, та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.

Відповідно до п. 6 Постанови КМУ № 936 від 20 вересня 2005 року «Про затвердження «Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - керівники підприємств несуть персональну відповідальність за правильність призначення та нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.

Суд не врахував зазначені вимоги закону, що призвело до ухвалення помилкової постанови.

На думку колегії виплати, відповідно до вказаних постанов повинні проводити установи, за місцем основної роботи громадян, а контроль за правильністю нарахувань та виплат компенсаційних виплат повинні здійснювати керівники установ.

За таких обставин позов пред’явлено до неналежного відповідача.

Відповідно до ст.. 202 КАС України підставами для скасування постанови суду першої інстанції і ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального права.

З урахуванням наведеного вище, колегія суддів дійшла висновку про необхідність скасування постанови суду від 02 червня 2009 року та про прийняття нової постанови про відмову у задоволені заявлених вимог.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 197, 198, 202, 205, 207 КАС України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації – задовольнити.

Постанову Вишгородського районного суду Київської області від 02 червня 2009 року скасувати та постановити нову.

В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації – відмовити.

Постанова набирає законної сили через п’ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.


Головуючий:

Судді:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація