Судове рішення #5240622







                                        Справа № 1- 126/ 2009 рік

                      ВИРОК

                  ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


22 червня 2009 року                                 Білопільський районний суд Сумської області


в складі : головуючого судді             Конєвої Л.К.

при секретарі                     Супрун Г.Г.

за участю прокурора                 Островського В.І.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі справу про обвинувачення

   

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1  р.н., українця, громадянина України, уродженця с.Павлівки Білопільського р-ну та мешканця АДРЕСА_1 , освіта базова загальна середня, не одруженого, не працюючого, раніше судимого:

1) 22.09.2003 року Білопільським райсудом за ч.3 ст.185, ст.69 КК України до 1 року позбавлення волі, згідно ст.75 КК України звільненого від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік;

2) 17.05.2004 року за ч.3 ст.185, ст.69, ст.71 до 2 років 2 місяців позбавлення волі;

звільненого 14.02.2006 року умовно-достроково на 4 місяці 29 днів, має непогашену та не зняту судимість,

за ч.2 ст.345  КК України,

                    ВСТАНОВИВ:

               21.03.2009 року приблизно о 22-й годині вечора ОСОБА_1 , знаходився на вокзалі ст.Волфіно Південно-Західної залізниці. По прибуттю приміського поїзда № 6451 сполученням "Льгов-Тьоткіно" разом зі своїми знайомими ОСОБА_2 ., ОСОБА_3 . та ОСОБА_4 ., вони перебуваючи у нетверезому стані здійснили посадку в один з вагонів приміського поїзда, щоб слідувати до зупиночної платформи 308 км., перегону "Волфіно-Ворожба". Зі ст.Льгов до ст.Тьоткіно даний приміський поїзд супроводжувався працівниками міліції РФ окремого взводу ППСМ ЛВВС на ст.Льгов Московської залізниці, ст.прапорщиком міліції ОСОБА_5 . та ст.сержантом міліції ОСОБА_6 ., які під час руху поїзда зробили їм усне зауваження щодо неадекватної поведінки та на їх перебування в громадському транспорті в стані алкогольного сп"яніння. По прибуттю поїзда до зупиночної платформи 308 км., працівники міліції ОСОБА_5 . та ОСОБА_6 . пройшли до тамбура вагону, щоб переконатися, що вищевказані пасажири вийшли з вагону поїзда. ОСОБА_1 , разом з ОСОБА_2 ., ОСОБА_3 . та ОСОБА_4 ., вже перебуваючи на зупиночній платформі 308 км., де ОСОБА_1  скориставшися тим, що двері вагону знаходилися у відкритому положенні, умисно з метою заподіяння тілесних ушкоджень працівникові міліції РФ ст.сержанту міліції ОСОБА_6 ., підняв із залізничного насипу камінь та кинув його в бік працівників міліції, які виконували свої службові обов"язки, чим спричинив ст.сержанту міліції ОСОБА_6 . легкої тяжкості тілесні ушкодження у вигляді рани на нижній губі праворуч та перелому 2-го верхнього зуба праворуч.

             Згідно висновку експерта Білопільського РВ СМЕ № 122 від 18.05.2009 року у потерпілого ОСОБА_6 . виявлено пошкодження у вигляді рани на нижній губі праворуч, перелом 2-го верхнього зуба праворуч. Пошкодження у потерпілого ОСОБА_6 . утворилися від дії тупих предметів, що підтверджується характером пошкодження. Травма могла бути отримана за вказаних обставин. Пошкодження у ОСОБА_6 . відносяться до категорії легких, що спричинили короткочасний розлад здоров"я, більше 6 днів, але не більше 21 дня. Пошкодження у ОСОБА_6 . можуть відповідати терміну за вказаних обставин. Пошкодження у ОСОБА_6 . не мають ознак, характерних для боротьби та самооборони. Тілесні ушкодження у потерпілого ОСОБА_6 . могли виникнути при обставинах, вказаних ОСОБА_1 . під час відтворення обстановки та обставин події. Механізм нанесення тілесних ушкоджень у ОСОБА_6 . може відповідати тому механізму, який продемонстрували під час відтворення обстановки та обставин події ОСОБА_6 . та ОСОБА_1

Факт скоєння ОСОБА_1 . вказаного злочину підтверджується слідуючими доказами.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 , винним себе визнав повністю та пояснив, що 21 березня 2009 року приблизно о 17-й годині він разом з раніше знайомими ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , знаходилися на зупиночній платформі 308 км. перегону "Ворожба-Волфіне", де здійснили посадку в приміський поїзд сполученням "Тьоткіно-Льгов", яким поїхали до ст.Волфіне, де, перебуваючи вже в селі Волфіне Білопільського р-ну вони, разом зустрілися з раніше знайомим ОСОБА_2 . Перебуваючи в селі Волфіне вони  купили в магазині пива, яке розпили по дві пляшки кожний. Після чого через деякий час разом пішли до вокзалу ст.Волфіне, де приблизно о 22-й годині 20 хвилин по прибуттю приміського поїзда сполученням "Волфіне-Ворожба", здійснили разом посадку в один з вагонів приміського поїзда та поїхали до зупиночної платформи 308 км., перегону "Волфіне-Ворожба". Перебуваючи у нетверезому стані, знаходячись в одному з тамбурів вагону приміського поїзда, разом сперечалися між собою та кричали, тобто при пасажирах неадекватно себе вели. Стосовно їхньої поведінки були зробленні зауваження нарядом супроводження поїзда - двома працівниками міліції РФ, які знаходилися у форменному одязі. Працівники міліції сказали, щоб хлопці спокійно себе вели в громадському транспорті і не заважали відпочинку пасажирів. На зроблені зауваження працівників міліції вони не відреагували та вже по прибуттю поїзда до зупиночної платформи 308 км. перегону  "Волфіне-Ворожба" хлопці вийшли з вагону поїзда, а працівники міліції залишалися в тамбурі вагону, один з них продовжував роботи хлопцям зауваження. Він не витримав тих зауважень та перебуваючи поряд з вагоном на насипі щебню залізничної колії раптово для всіх підняв камень з насипу та кинув його в бік працівника міліції. Так як він знаходився в темному місці, то працівник міліції погано бачив його, в зв"язку з чим не встиг відхилитися від кинутого каменя. Куди саме  він влучив каменем працівникові міліції, він не бачив та пояснити не зміг, так як двері до тамбура вагону автоматично закрилися і далі поїзд рушив у напрямку ст.Ворожба. Він разом зі своїми товаришами далі пішли до села Новоіванівка Білопільського р-ну.

Таким чином факт скоєння ОСОБА_1 . цього злочину при обставинах, відображених в описовій частині вироку, доведений повністю.

Ці дії ОСОБА_1  суд кваліфікує за ч.2 ст.345 КК України, так як він умисно заподіяв працівникові правоохоронного органу легкої тяжкості тілесних ушкоджень, які спричинили короткочасний розлад здоров"я у зв"язку з виконанням цим працівником службових обов"язків.

При призначенні ОСОБА_1 . вида і міри покарання суд враховує тяжкість скоєного ним злочину, дані про його особу, який позитивно характеризується за місцем проживання.

Те, що ОСОБА_1  сприяв встановленню істини по справі, щире каяття, тяжких наслідків від скоєного не настало, суд визнає обставинами, які пом"якшують його відповідальність.

Те, що ОСОБА_1  скоїв рецидив злочину та сам злочин вчинив в стані алкогольного сп"яніння, суд визнає обставинами, які обтяжують його відповідальність.

З урахуванням викладеного суд призначає йому покарання за ч.2 ст.345 КК України  у вигляді позбавлення волі.

    Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,-


                        ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1  визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.345 КК України та призначити йому покарання за цим законом у вигляді позбавлення волі строком на два роки.

    На підставі ст.75  КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на один рік.

    На підставі п.2,3  ст.76 КК України зобов"язати його не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти ці органи про зміну місця проживання.

Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд.

          На вирок може бути подана апеляція протягом 15 діб з моменту його проголошення до Сумського апеляційного суду через Білопільський райсуд.


    Суддя                                 підпис

   

    Вірно: Суддя

    Білопільського району                         Конєва Л.К.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація