Справа№1-10 2007 рік
ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року. Путивльський районний суд, Сумської області
в складі: головуючого - судді Литовки М.І. при секретарі-Ковальовій К.В. з участю прокурора - Дегтярь О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Путивль справу за обвинуваченням
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, росіянина, громадянина України, не одружений, освіта середня, не працює, відповідно до ст. 89 КК України раніше не судимий в скоєні злочину передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
27 вересня 2006 року, близько 18-ї години, підсудний ОСОБА_1 будучи в стані алкогольного сп,яніння біля магазину по вул. Луначарського, в м. Путивль, скориставшись довірою потерпілого ОСОБА_2, взяв у останнього його мобільний телефон марки «Самсунг Х-650», начебто для того, щоб послухати музику і пообіцяв повернути його на слідуючий день, але в дійсності в цей же день розпорядився ним на свій розсуд, спричинивши потерпілому матеріальну шкоду на суму 636 гривень.
Сам ОСОБА_1 свою вину повністю визнав і суду показав, що дійсно 27.09.2006 року, близько 18-ї години, після розпиття спиртного з своїми знайомими ОСОБА_3 та ОСОБА_2 біля магазину по вул, Луначарського, в м. Путивль, він попросив у останнього його мобільний телефон, щоб послухати музику.
Далі підсудний пояснив, що рухаючись разом з усима по вул. Леніна, до центру міста, у нього виникла думка, що телефон можна продати, гроші використати, а потім з часом викупити.
Нікому не пояснючи свого наміру, він зайшов на квартиру до свого знайомого ОСОБА_4, де продав останньому телефон за 200 гривень, а повернувшись лише пояснив потерпілому, що поверне телефон через декілька днів. Виручені за телефон кошти ОСОБА_1 використав на свої потреби, але телефон в послідуючому потерпілому не повернув.
Ці злочинні дії підсудного ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 190 КК України -як шахрайство, тобто заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою.
При призначені підсудному ОСОБА_1 виду і міри покарання, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного, особу підсудного, який вину свою визнав, розкаюється в скоєному, матеріальну шкоду відшкодував повністю в добровольному порядку, задовільно характеризується, сприяв досудовому і судовому слідству.
Те, що підсудний свою вину визнав, кається в скоєному, в добровільному порядку відшкодував матеріальну шкоду, ці обставини суд визнає як такі, що пом'якшують його покарання.
Обставинами, що обтяжують покарання підсудного, суд визнає скоєння злочину в стані алкогольного сп,яніння.
Враховуючи такі дані за особу підсудного і характер скоєного злочину, а також те,
що підсудний свою вину повністю визнав, кається в скоєному, добровільно відшкодував матеріальну шкоду, ці обставини суд визнає як такі, що пом'якшують його відповідальність та істотно знижують ступень тяжкості вчиненого злочину, а тому вважає за можливе призначити йому одне з найбільш м,яких покарань, передбачених санкцією ч. 1 ст. 190 КК Украни, у вигляді штрафу.
Міри запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу, залишити підсудному підписку про невиїзд.
Підлягають стягненню з підсудного судові витрати в розмірі 117 грн. 70 коп., за проведення товарознавчої експертизи.
Речові докази по справі (а.с. 25) - гарантійний талон до мобільного телефону, долучений до матеріалів справи, повернути потерпілому і дозволити використовувати на свій розсуд.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323, 324, КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, та призначити йому покарання у вигляді штрафу 850 гривень.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити підсудному -підписку про невиїзд.
Стягнути з підсудного 117 грн. 70 коп. судових витрат за проведення товарознавчої експертизи, перерахувавши їх на рахунок банку УГК Сумської області МФО 837013, код 25574892, р/р 35221004000389, з приміткою «Судова експертиза», одержувач НДЕКЦ при УМВС України в Сумській області.
Речові докази по справі (а.с. 25) - гарантійний талон до мобільного телефону, долучений до матеріалів справи, повернути потерпілому і дозволити розпоряджатись на свій розсуд.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області через Путивльський районний суд протягом 15 діб, з дня його проголошення всіма учасниками процесу.
Суддя: підпис