Судове рішення #5239002

                                      Справа № 2-116/2009 року

                                                                                     

Р І Ш Е Н Н Я

     І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И    

   

    1 червня 2009 року                                                                                    Демидівський районний суд

                                                                                                                                         Рівненської області

у складі:

головуючого - судді  А.С.Лободзінського

при секретарі  - О.О.Вінічук

з участю  позивачки ОСОБА_1  та відповідача ОСОБА_2;

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  зміну розміру аліментів та визначення їх у твердій грошовій сумі, -

                                                                                 В С Т А Н О В И В :

     ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2  про  зміну розміру аліментів та визначення їх у твердій грошовій сумі

    В обгрунтування позовних вимог вказала, що  з відповідачем   ОСОБА_2 11 липня 1998 року   у відділі реєстрації актів громадянського стану Демидівського району Рівненської області зареєстрували шлюб.      Від шлюбу  мають двоє дітей: сина ОСОБА_3,6 вересня 1999року народження та доньку Іванну,ІНФОРМАЦІЯ_1. 28 березня 2005 року  винесено рішення суду про стягнення з відповідача ОСОБА_2 на її користь на утримання дітей  аліменти в розмірі 33%   від його доходу .Вона на даний час  не працює, перебуває на обліку у центрі зайнятості як безробітна. Матеріальний стан  відповідача  також змінився, оскільки він теж ніде  не працює.  У зв”язку з цим,  просить суд, визначити  розмір стягуваних з ОСОБА_2 аліментів на її користь  на утримання  дітей у твердій грошовій сумі .

    В судовому засіданні позивачка    ОСОБА_1 уточнила позовні вимоги і просить  стягнути з ОСОБА_2  на її користь аліменти  на утримання двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3,6 вересня 1999року народження та доньки Іванни,ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі  по 50 гривень щомісячно на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття.

    Відповідач    ОСОБА_2  позов  визнав повністю, проти сплати аліментів в твердій грошовій сумі по 50 гривень щомісячно на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття не заперечує. Додатково пояснив, що  дійсно ніде не працює, на обліку у центрі зайнятості не перебуває, та підприємницькою діяльністю не займається, що підтвердив відповідними документами.

    Заслухавши пояснення сторін, та  дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення    з наступних підстав.

    Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України,  у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для цього законних підстав   ухвалює рішення про задоволення позову.

    Визнання відповідачем позову  не суперечить закону, та не порушує права, свободи та інтереси   інших осіб.

    Судом встановлено, що  згідно з виконавчим листом, виданим відповідно до рішення суду від  28 березня 2005 року, на користь ОСОБА_1 з відповідача ОСОБА_2     на утримання дітей: сина ОСОБА_3,6 вересня 1999року народження та доньки Іванни,ІНФОРМАЦІЯ_1. стягнено аліменти в розмірі 33%   від його доходу, щомісячно. (а.с.2 )

      Згідно з записами трудової книжки   відповідач  ОСОБА_2   з 31.01.2008 року не працює(а.с.13), на обліку в центрі зайнятості не перебуває,  підприємницькою діяльністю не займається (а.с. 11,14).

     Із змісту ст. 192 Сімейного Кодексу України  вбачається, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено або збільшено  за рішенням суду за позовом платника  або одержувача аліментів у разі зміни  матеріального або сімейного стану, погіршення  або поліпшення здоров”я когось із них.

    Згідно ч.3 ст.181  Сімейного Кодексу України, кошти за рішенням суду  на утримання дитини (аліменти) присуджуються  у частці від  доходу її матері, батька  і (або)  у твердій грошовій сумі.        

    Згідно ч.1 ст.184 Сімейного Кодексу України, у випадку, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або  одержувача  може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

     Оскільки, з пояснення позивачки,  відповідача та з матеріалів справи вбачається, що  відповідач ОСОБА_2  ніде не працює, на обліку в центрі зайнятості не перебуває, підприємницькою діяльністю не займається, суд прийшов до висновку, про необхідність  змінити розмір сплачуваних ним  аліментів      та визначити їх у твердій грошовій сумі в розмірі 50 гривень щомісячно на кожну дитину до досягнення  дітьми  повноліття.

    Відповідно до  п.5 ст.4 Дикрету КМУ “ Про  Державне мито” від 21.01.1993 року №7-93 позивачі за позовами про стягнення аліментів  від сплати державного мита звільняються .     Отже, судові витрати по справи слід покласти на відповідача.

    Враховуючи наведене, на підставі  ст.ст. 181, 184 ,192 Сімейного Кодексу України,  керуючись  ст.ст. 10,60,88,208-209,212,213,214,215- ЦПК України,

                                                           

                                                                                    В И Р І Ш И В :

    Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  зміну розміру аліментів та визначення їх у твердій грошовій сумі – задовольнити.

    Розмір аліментів, визначених рішенням Демидівського районного суду Рівненської області від 28 березня 2005 року змінити.

    Стягнути з   ОСОБА_2  на користь  ОСОБА_1   на утримання  сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2 та доньки Іванни,ІНФОРМАЦІЯ_1.  аліменти   у твердій грошовій сумі в розмірі по 50 гривень щомісячно  на кожну дитину до досягнення  дітьми повноліття.

    Судові витрати по справі, а саме   51 гривню судового збору  та 250 гривень  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в  Демидівському районному   покласти на  ОСОБА_2 .

    Рішення може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням апеляційної скарги у двадцятиденний строк з дня подання заяви.

    Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк чи неподання апеляційної скарги у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ :  

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація