справа №2-1080/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2006 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі головуючого судді Жупанової І.Б. при секретарі Брагіній І.В., розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання такими, що прийняли спадщину та визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
23.01.2007 року позивачі звернулися до суду з вказаним позовом, в якому просять визнати їх такими, що прийняли спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3, та визнати за ними право власності на 14/25 частин житлового будинку АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3.
В позові позивачі пояснили, що 24.07.1963 року ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_3, зареєстрований в м. Сніжне міськбюром РАГС Донецької обл., актовий запис НОМЕР_1, від шлюбу з яким мають сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
На підставі договору дарування від 12.10.1995 року, посвідченого П'ятою Запорізькою нотаріальною конторою, рНОМЕР_2, зареєстрованого в ОП ЗМБТІ 26.10.1995 року за НОМЕР_3, ОСОБА_3 належало 14/25 частин житлового будинку АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 помер, після смерті якого спадкоємцями першої черги є вони, які фактично прийняли спадщину, оскільки постійно були зареєстровані та проживали за вказаною адресою.
До теперішнього часу вони продовжують проживати в спірному будинку, оплачують податки та комунальні послуги.
До нотаріальної контори із заявами про прийняття або відмови від прийняття спадщини вони не звертались.
Виходячи з вищевикладеного, позивачка вимушена звернутися до суду з вказаним позовом.
В попереднє судове засідання позивачі не з'явилися, надали суду заяви, в яких на позовних вимогах наполягають, просять розглядати справу за їх відсутності в зв'язку із хворобою, просять винести рішення в попередньому судовому засіданні.
Представник відповідача - Онищенко Л.А., в попереднє судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій позов визнала в повному обсязі, просить розглядати справу за її відсутності та винести рішення в попередньому судовому засіданні.
Вивчивши заяви позивачів та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, оскільки він відповідає вимогам закону та обґрунтований письмовими доказами.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ч. 4 ст. 174 ЦПК України, згідно якої в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що на підставі договору дарування від 12.10.1995 року, посвідченого П'ятою Запорізькою нотаріальною конторою, рНОМЕР_2, зареєстрованого в ОП
2
ЗМБТІ 26.10.1995 року за НОМЕР_3, ОСОБА_3 належало 14/25 частин житлового будинку АДРЕСА_1.
ОСОБА_1 є дружиною ОСОБА_3., про що свідчить свідоцтво про укладення шлюбу від 24.07.1963 року, зареєстрованого в м. Сніжне міськбюром РАГС Донецької обл., актовий запис НОМЕР_1.
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_2, виданого в м. Сніжне міськбюром РАГС Донецької обл., актовий запис НОМЕР_4, його батьком є ОСОБА_3
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим Запорізьким міським відділом РАЦС Запорізького обласного управління юстиції, актовий запис НОМЕР_5.
Як вбачається із домової книги на будинок АДРЕСА_1 та паспортів ОСОБА_1 та ОСОБА_2, вони прописані за вказаною адресою.
В силу ст. 1261 ЦК України до першої черги спадкоємців за законом віднесені діти спадкодавця, в тому числі зачаті за життя спадкодавця, які народились після його смерті, переживший чоловік чи дружина та батьки.
Згідно ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ч. З ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо на протязі строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 59-61, 130, 174, 208, 209, 212-215 ГПК України, ст. ст. 1223, 1261, ч. 1, 3 ст. 1268,1270 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 такою, що прийняла спадщину у вигляді 7/25 частин житлового будинку АДРЕСА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року її чоловіка - ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1 право власності 7/25 частин житлового будинку АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року її чоловіка - ОСОБА_3.
Визнати ОСОБА_2 таким, що прийняв спадщину у вигляді 7/25 частин житлового будинку АДРЕСА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року його батька - ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_2 право власності 7/25 частин житлового будинку АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року його батька - ОСОБА_3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: І.Б.Жупанова