Спр.2-о-101/09
РІШЕННЯ
ім’ям України
19 червня 2009 року Бершадський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого судді Гуцола В.І.
при секретарі Терлецькій О.В..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бершадь цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа Бершадська районна державна адміністрація про встановлення факту належності майна,
в с т а н о в и в :
Заявниця ОСОБА_1 звернулись до суду із заявою про встановлення факту належності земельної ділянки з тих підстав, як стверджує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про його смерть. Після його смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 0,30 га для ведення особистого селянського господарства, яка при житті була передана йому у власність. Заявниця є єдиною спадкоємицею першої черги за законом на майно померлого, інших спадкоємців не має, що підтверджується довідкою Війтівської сільської ради № 351. Вона фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, так як проживала з спадкодавцем на час відкриття спадщини. Оформитись на правах спадкоємиці не має можливості, у зв'язку з тим, що відсутній правовстановлюючий документ на землю. У зв'язку з наведеним заявник просить встановити факт належності права власності на земельну ділянку площею 0,30 га для ведення особистого селянського господарства працівнику соціальної сфери на території Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області її чоловіковіОСОБА_2, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заявник підтримує свою заяву.
Представник заінтересованої особа Бершадської районної державної адміністрації ОСОБА_3 не заперечує проти задоволення заяви.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 0,30 га для ведення особистого селянського господарства на території Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області. Належність спадкодавцю спадкового майна підтверджується довідкою відділу Держкомзему у Бершадському районі, актом відведення земельної ділянки, розпорядженням Бершадської районної державної адміністрації.
Для заявника встановлення цього факту є юридичним фактом, оскільки дає право на оформлення спадщини після смерті чоловіка.
Спір про право у даній заяві відсутній.
Керуючись ст.ст. 256, 259 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа Бершадська районна державна адміністрація про встановлення факту належності майна задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_2, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1, земельної ділянки площею 0,30 га для ведення особистого селянського господарства на території Війтівської сільської ради Бершадського району Вінницької області.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з моменту його проголошення та шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подачі заяви з направленням її копії до апеляційного суду, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ