Справа №2-6374/2009 рік
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2009 року Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Сугачовій О.О.,
при секретарі Нечаєвій К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Харківські теплові мережі» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за опалення і гарячу воду, суд,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за опалення і гаряче водопостачання у розмірі 10739 гривень 07 копійок, яка виникла за період з 01.08.2002 року по 28.02.2009 року.
В обґрунтування позовних вимог в судовому засіданні представник позивача, що діє на підставі доручення, зазначив, що відповідачі мешкають у квартирі АДРЕСА_1, користуються послугами централізованого опалення та гарячого водопостачання, але належним чином не сплачують за отримані послуги. Просить стягнути з відповідачів на користь позивача заборгованість за опалення і гаряче водопостачання у розмірі 10739,07 гривень, судові витрати у розмірі 137 гривень покласти на відповідачів.
Відповідачі в судове засідання не з’явились, будучи повідомленими судом належним чином про день та час розгляду справи, тому суд, зі згоди представника позивача, розглядає справу у відсутності відповідачів, постановляючи заочне рішення, що не суперечить вимогам ст. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані суду докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідачі дійсно мешкають у квартирі АДРЕСА_1, згідно довідки Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Ранок”.
З розрахунку заборгованості нарахувань та сплат за опалення і гаряча водопостачання встановлено, що відповідачі з серпня 2002 року не сплачують нарахувань, у зв’язку з чим станом на 28 лютого 2009 року виникла заборгованості в розмірі 10739,07 гривень.
Згідно ст. 68 ЖК України наймач зобов’язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Відповідно до ст. 20 ч.3 п.5 Закону України „ Про житлово-комунальні послуги” від 24.06.2004 року, плата за надані послуги вноситься щомісяця, відповідно до показань засобів обліку або затверджених нормативів.
Приймаючи до уваги, що відповідачі будучи зобов’язані своєчасно сплачувати плату за отримані послуги, в односторонньому порядку припинили виконувати взяті на себе зобов’язання, не погашають заборгованість добровільно, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача слід задовольнити у повному обсязі.
З копії рішення Московської районної ради м. Харкова встановлено, що позивачу надана відстрочка від сплати державного мита до винесення судом рішення.
Згідно ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідачів в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 64-68 ЖК України, ст.ст. 10,11,60, 88, 212,215,224-226 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
Позов Комунального підприємства «Харківські теплові мережі» задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь Комунального підприємства “Харківські теплові мережі” заборгованість за опалення і гаряче водопостачання в сумі 10739 (десять тисяч сімсот тридцять дев’ять) гривень 07 копійок, яка виникла за період з 01.08.2002 року по 28.02.2009 року.
Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 107 (сто сім) гривень та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 (тридцять) гривень, а всього 137 (сто тридцять сім) гривень в рівних частках по 45 (сорок п’ять) гривень 66 копійок з кожного.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження рішення.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії
Суддя