Болехівський міський суд Івано-Франківської області
м. Болехів, вул. Коновальця, 34 а, 77202, (03437) 3-40-48
Справа №2а-352/2010
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2010 року м. Болехів
Суддя Болехівського міського суду Івано-Франківської області Поляниця М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Болехові, Івано-Франківської області «Про визнання дій неправомірними, зобов 'язанні нарахування та виплату доплати до пенсії, як «дитині війни» у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»»,-
встановив:
Позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом в обґрунтування якого вказує, що є дитиною війни, і у відповідності до вимог ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", їй повинно виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком яка з 2006 року у зазначеному розмірі не виплачувалась. На її заяву про здійснити перерахунок допомоги, відповідач відмовив. Просить визнати дії управління Пенсійного фонду України в м. Болехові, Івано-Франківської області щодо відмови у перерахунку та виплаті щомісячної соціальної допомоги, як «дитині війни» у розмірах встановлених Законом України «Про соціальний захист дітей війни» неправомірними, зобов'язати нарахувати та виплатити їй щомісячну соціальну допомогу, відповідно до вище зазначеного Закону за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року на час звернення до суду, а також надалі нараховувати і виплачувати соціальну допомогу разом з держаною пенсією.
Представник відповідача подав до суду заперечення проти позову, в якому позов не визнав та зазначив, що пенсія позивачці виплачується у встановленому законодавством розмірі, а саме їй проводиться як дитині війни у розмірі 10 % прожиткового мінімуму. Крім того позивачкою пропущено ше-ісячний строк на звернення до суду. Нормами частини 1 статті 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути по-в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими ш. Частиною другою статті 99 зазначеного Кодексу встановлено, що для звернення до адмініст-іого суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про «рушення своїх прав, свобод чи інтересів. Згідно зі ст.100 КАС України адміністративний позов, по-після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала, вбачається з матеріалів справи, позивачка звернулася до суду 10 листопада 2010 року. Вимоги перерахунку та виплати підвищення до пенсії ставляться за період 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року. Заяви про поновлення строку на звернення до суду не подала, шодавчі акти, які стосуються виплати підвищення до пенсії дітям війни, як і передбачено стат-94 Конституції України, були офіційно оприлюднені, що давало змогу позивачці дізнатися про їння своїх прав. Крім того позивачка щомісячно отримує пенсію, а тому мала змогу дізнатися іедоплату підвищення до пенсії з приводу яких звернулася до судутаких обставин суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України в м. Болехові Івано-Франківської області «Про визнання дій «рними, зобов'язанні нарахування та виплату доплати до пенсії, як дитині війни у відповідно-| Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в частині позовних вимог за період 09 лип-року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 09 травня 2010 року включно слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.99,100,107,158,165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківської області ««Про визнання дій неправомірними, зобов 'язанні нарахування та ! доплати до пенсії, як «дитині війни» у відповідності до Закону України «Про соціальний за-і допей війни»», в частині позовних вимог за період 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 2008 року по 09 травня 2010 року включно залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського Апеляційного адміністративного суду протягом
п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скараг подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали,
Копія ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Суддя Поляниця М.М.