Справа № 2-а-3/2009
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2009 року м. Генічеськ
Генічеський районний суд Херсонської області в складі:
головуючого судді Постола В.С.
при секретарі Бондар О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Генічеському районі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на боці відповідачаОСОБА_2 про визнання дій Державної податкової інспекції у Генічеському районі протиправними та скасування актів опису і попередньої оцінки майна за ознаками безхазяйного,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому посилається на те, що 19 листопада 2007 року між ним та ОСОБА_2. укладено письмово попередній договір про укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна та його приналежності, за умовами якого вони зобов'язались після оформлення ОСОБА_2. права власності укласти договір купівлі-продажу належного йому майна та посвідчити його нотаріально. У відповідності до умов договору ним сплачено ОСОБА_2 повну вартість майна в сумі 74000 грн., а останнім майно, розташоване на земельній ділянці площею 27433 кв.м. по вул Береговій, 7 с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області передано йому по акту прийому-передачі на підтвердження здійснення правочину.
Після підписання попереднього договору йому від ОСОБА_2. стало відомо, що спірне майно ще до укладення договору між ними описане Державною податковою інспекцією у Генічеському районі.
На його заяви до ДПІ йому було повідомлено, що спірне майно по вул Береговій, 7 с. Стрілкове Генічеського району 06.11.2007 р. було описано податковою службою і поставлено на облік, при цьому документів яке саме майно описане та іншої інформації по суті заяви ДПІ не надано, мотивуючи свою відмови вимогами Наказу ДПА України № 18 від 19.01.2007 р.
Вважає акт ДПІ у Генічеському районі опису і попередньої оцінки майна з ознаками безхазяйного, розташованого на земельній ділянці площею 27433 кв.м. по вул Береговій, 7 с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області незаконним, який порушує його право користування нерухомим і рухомим майном та земельною ділянкою за вказаною адресою, та таким, що підлягає скасуванню.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача ОСОБА_3. позов не визнала, пояснила, що ДПІ у Генічеському районі діяла правомірно, оскільки спірне майно за своїми ознаками є безхазяйним. Воно було виявлено відповідно до заяви ОСОБА_2. від 03.09.2007 року. 06 листопада 2007 року актом № 13 було проведено опис і попередню оцінку майна з ознаками безхазяйного та передано на зберігання приватному підприємцю ОСОБА_4. За запитами ДПІ у Генічеському районі до Генічеського державного бюро технічної інвентаризації, голові Генічеської райдержадміністрації, Стрілківської сільської ради, власника майна не було встановлено.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на боці відповідача ОСОБА_2, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, не з'явився в судове засідання і від нього не надійшло повідомлення про причину неявки, суд вважає можливим розглянути справу у його відсутність.
Суд, вислухавши сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши надані докази в їх сукупності, вважає що позов задоволенню не підлягає.
Судом встановлені наступні факти і відповідні ним правовідносини.
06 вересня 2007 року ОСОБА_2. до Державної податкової інспекції у Генічеському районі надано заяву, в якій він повідомляє, що на земельній ділянці, розташованій по АДРЕСА_1 яка виділена йому рішенням голови Генічеської районної державної адміністрації, є будівлі, які йому не належать (а.с. 37).
Для з'ясування власника майна Державною податковою інспекцією у Генічеському районі у вересні-листопаді 2007 року зроблено запити до Генічеського державного бюро технічної інвентаризації, голові Генічеської райдержадміністрації, Стрілківської сільської ради, але власника майна не було встановлено (а.с. 38-43). Тому 06 листопада 2007 року було складено акт № 13 опису і попередньої оцінки майна з ознаками безхазяйного (а.с. 36).
Відповідно до п. 3 розділу ІІ Порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України під час роботи з безхазяйними речами та майном, що переходить у власність держави, який затверджений наказом ДПА України від 19 січня 2007 року № 18, при підтвердженні наявності майна, яке не має власника або власник якого невідомий, підрозділ погашення прострочених податкових зобов'язань за участю інших працівників органу ДПС, осіб, які повідомили про наявність безхазяйного майна, у той же день складає акт опису і попередньої оцінки майна.
Відповідно до п. 4 розділу ІІІ, п. 1 розділу VIІІ вищезазначеного порядку підставою для зняття майна з обліку є в тому числі і повернення майна власнику, якщо він надав достатньо доказів про своє право власності на майно.
ОСОБА_1. доказів про своє право власності на спірне майно ні Державній податковій інспекції у Генічеському районі, ні суду не надав. Попередній договір, укладений 19 листопада 2007 року між ним та ОСОБА_2. про укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна та його приналежності, не є доказом права власності.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що дії Державної податкової інспекції у Генічеському районі в частині складення 06 листопада 2007 року акту № 13 опису і попередньої оцінки майна з ознаками безхазяйного є правомірними.
Керуючись наказом ДПА України від 19 січня 2007 року № 18, ст.ст. 11, 159-163, 181 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Генічеському районі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на боці відповідачаОСОБА_2 про визнання дій Державної податкової інспекції у Генічеському районі протиправними та скасування актів опису і попередньої оцінки майна за ознаками безхазяйного відмовити.
Постанова може бути оскаржене до Одеського адміністративного апеляційного суду через Генічеський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя Генічеського
районного суду В.С.Постол