Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
м. Дніпропетровськ, вул.Паторжинського, 18-А, 49044, (056) 713-58-29
Справа № 2- 8105/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
20 квітня 2010 року Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
у складі: головуючого: - судді Маймур Ф.Ф.
при секретарі: - ОСОБА_1
за участю: позивача – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради, третя особа - Кооператив по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів „Космос-1”, про визнання права власності , -
ВСТАНОВИВ:
23.11.2009 року ОСОБА_2 звернувся до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з позовом до Виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради, третя особа - Кооператив по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів „Космос-1” про визнання права власності на гараж , посилаючись у позовній заяві та у судовому засіданні на те, що Рішенням Виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради від 16.07.1999 року № 450 ОСОБА_3 було дозволено переоформлення гаража № 834 на ОСОБА_2, однак на сьогоднішній день право власності за позивачем не визнано, а КП „ДМБТІ” на підставі цього відмовляє позивачу зареєструвати за ним право власності на гараж, внаслідок чого позивач не має можливості розпоряджатися своїм майном, тому просив суд визнати за ним право власності на гараж загальною площею 29,1 м. кв., який розташований по вул. Космічна, 115 у м. Дніпропетровську в Кооперативі по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів „Космос-1”.
У судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав, на їх задоволенні наполягав.
Представник відповідача - у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив (а. с. 29).
Представник третьої особи - у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив (а. с. 31).
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали даної цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради № 200 від 20.08.2000 року « Про затвердження акта державної технічної комісії про прийняття в експлуатацію авто гаражного комплексу по вул. космічна, 115 було затверджено Акт державної технічної комісії від 19.03.1999 року про прийняття в експлуатацію автогаражного комплексу по вул. Космічна, 115 збудованого кооперативом по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Космос – 1», дозволено ввести в експлуатацію зазначений автогаражний комплекс, що підтверджується доказами наявними в матеріалах справи (а. с. 8).
Судом встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради № 450 від 16.07.1999 року, члену АГК «Космос – 1» ОСОБА_3 дозволено переоформити гараж № 834 на ОСОБА_2, зазначені обставини підтверджується доказами наявними в матеріалах справи (а. с. 19).
У судовому засіданні встановлено, що відповідно до довідки № 81 від 21.08.2009 року ОСОБА_2 являється членом кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів „Космос-1” на підставі рішення Виконавчого комітету Жовтневої районної ради №450 від 16.07.1999 року, володіє гаражем № 834, що підтверджується доказами наявними в матеріалах справи (а .с.22).
Судом встановлено, що згідно технічного паспорту, виданого КП „ДМБТІ” станом на 04.02.2009 року (інвентаризаційна справа № 2255-Г) гараж № 834, розташований по вул. Космічна, 115 м. Дніпропетровську в Кооперативі по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів „Космос-1” (а.с.13).
Також судом встановлено, що загальна площа гаража № 834, розташованого по вул. Космічна, 115 в м. Дніпропетровську становить 29, 1 кв. м., (що складається з підвалу – площею 12, 7 кв. м, гаражу – площею 16, 4 кв. м.), що підтверджується додатком 1.7 - А до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна (а. с. 16).
Правовідносини, які виникли між сторонами урегульовані нормами Конституції України, Цивільного кодексу України (2003 року).
Згідно зі ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
В силу ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ч.1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст. 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом.
Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.
Відповідно до ст. 376 ЦК України, за власником або користувачем земельної ділянки може бути визнано право власності на майно, яке самовільно побудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до ст. 392 ЦК України особа має право пред’явити позов про визнання за нею права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати нею документа, який засвідчує право власності.
Згідно пп. а) п. 8 Постанови Пленуму Верховного суду України від 28.06.1991 року № 5 „Про практику розгляду судами цивільних справ, пов’язаних з діяльністю гаражно-будівельних кооперативів” член ГБК, який повністю вніс свій пай за гараж, наданий йому в користування, набуває право власності на це майно і вправі розпоряджатись ним на свій розсуд – продавати, заповідати, здавати в оренду, обміняти, вчиняти відносно нього інші угоди, що не заборонені законом.
Оцінюючи всі докази, які були досліджені у судовому засіданні у їх сукупності, враховуючи, що позивач є членом - Кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів „Космос-1”, а також беручи до уваги те, що права третіх осіб при такому будівництві не були порушені, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2 та визнати за ним право власності на гараж № 834, який розташований по вул. Космічна, 115 у м. Дніпропетровську в Кооперативі по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів „Космос-1”.
На підставі викладеного, керуючись ст.41 Конституції України, ст.ст. 316, 317, 319, 321, 328, 331, 376, 392 ЦК України (2003 року), пп. а) п. 8 Постанови Пленуму Верховного суду України від 28.06.1991 року № 5 „Про практику розгляду судами цивільних справ, пов’язаних з діяльністю гаражно-будівельних кооперативів”, ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 216, ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_2 право власності на гараж № 834 (загальною площею 29,1 кв. м., складається з підвалу - площею 12,7 кв. м., гаражу – площею 16, 4 кв. м), який розташований по вул. Космічна, 115 у м. Дніпропетровську у Кооперативі по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Космос – 1».
Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 223 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яка може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення суду може бути оскаржено позивачем у Апеляційний суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня проголошення рішення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська, та подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду, також апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ф.Ф. Маймур