Судове рішення #52254118

Справа № 375/1241/13-к Номер провадження 1-кс/375/122/13


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.07.2013 року слідчий суддя Рокитнянського районного суду Київської області Гавенко О.Л. при секретарі Куць В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Рокитне клопотання старшого слідчого Рокитнянського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів, необхідних для встановлення обставин по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013100250000377 від 03.05.2013 року, -

В С Т А Н О В И В:

25.07.2013 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ Рокитнянського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів, необхідних для встановлення обставин по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013100250000377 від 03.05.2013 року. Слідчий СВ Рокитнянського РВ ГУ МВС України в Київській області посилався на те, що в ніч на 03.05.2013 року невстановлена особа, шляхом вільного доступу проникла на територію Рокитнянського професійного ліцею за адресою: смт. Рокитне Київської області, вул. Ентузіастів, 4, де відчинивши двері до салону, кришку багажного відділення та капот моторного відсіку автомобіля ВАЗ 2103, належного гр. ОСОБА_2, після чого викрала звідти набір ключів, домкрат, каністру та акумуляторну батарею, чим завдала гр. ОСОБА_2 збитків на суму 500 грн. За даним фактом 03.05.2013 року розпочато досудове розслідування за № 12013100250000377 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК україни. В ході розслідування з місця вчинення злочину проведено моніторинг на визначення базових станцій операторів стільникового зв’язку під час якого встановлено, що місце вчинення злочину знаходиться в зоні дії базових станцій оператора мобільного зв’язку ТОВ “Астеліт” (“Life”) з наступними координатами: LAC 10920 CID 26013. Тому слідчий СВ Рокитнянського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_1 просив суд надати тимчасовий доступ до інформації, а саме моніторингу телефонних абонентів, які працювали в зоні дії базових станцій оператора мобільного зв’язку ТОВ “Астеліт” (“Life”), в електронному вигляді, в період часу з 01 год. 00 хв. до 04 год. 00 хв. 03.05.2013 року за наступними координатами: LAC 10920 CID 26013.

Слідчий СВ Рокитнянського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_1 в судовому засіданні дане клопотання підтримав за викладених у ньому обставин та просила суд його задовольнити.

Представник ТОВ “Астеліт” (“Life”) до суду не з’явився. Про день та час розгляду був належним чином повідомлений. Причину неявки до суду не повідомив.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Заслухавши в слідчого та дослідивши письмові докази клопотання, суд приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.


Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 164 КК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначений в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.

Суд вважає, що надання тимчасового доступу важливе значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні.

Тому суд приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване і підлягає до задоволення.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 159, 160, 163-165 КПК України, –

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до інформації в слідчому СВ Рокитнянського РВ ГУ МВС України в Київській області ОСОБА_1, а саме до моніторингу телефонних абонентів, які працювали в зоні дії базових станцій оператора мобільного зв’язку ТОВ “Астеліт” (“Life”), що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Амосова, 12 в електронному вигляді, в період часу з 01 год. 00 хв. до 04 год. 00 хв. 03.05.2013 року за наступними координатами: LAC 10920 CID 26013.

Строк дії даної ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом п’яти днів з дня її оголошення.



Суддя: Гавенко О.Л.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація