Судове рішення #52226526

У Х В А Л А

04 жовтня 2010 р. Справа № 2а-12087/10/0470

          Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В. В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державного комітету України із земельних ресурсів в особі Дніпропетровського районного відділення Дніпропетровської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», Відділу Державного комітету України із земельних ресурсів у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області Головного управління у Дніпропетровському районі, третя особа – Кіровська селищна рада Дніпропетровського району Дніпропетровської області, про визнання права власності на земельну ділянку, -


в с т а н о в и в


29 вересня 2010 р. ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0,2016 гектарів, що розташована по вул. Шмідта, 133 в с. Кіровське Дніпропетровського району Дніпропетровської області межами згідно Державного акту на право приватної власності на землю від 17.02.1999 р., зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 2345.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст.ст. 105-107 КАС України, суд доходить висновку, що даний спір не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Так, відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод і інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права, свободи та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Відповідно до ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, на даний час право власності ОСОБА_1 на вказану у позові земельну ділянку відповідач - Дніпропетровський районний відділ Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», вважає непідтвердженим, оскільки з виданої ним довідки від 26.07.2010 р. вбачається, що інформація щодо реєстрації Державного акту серії ДП ДН № 030058 на ім’я ОСОБА_1 за адресою вул. Шмідта, 135 (133) в с. Кіровське, у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю відсутня.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначається компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, не передбачено поширення компетенції адміністративних судів на вирішення спорів про право, яке не визнане, оспорюється чи порушено.

Натомість, позивачем не заявлено вимог про вирішення публічно-правового спору, шляхом оскарження до адміністративного суду рішень, дій або бездіяльності суб’єкта владних повноважень –відповідача у справі.

Таким чином, даний спір не підлягає вирішенню в адміністративному судочинстві, а має розглядатися в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 109, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -


у х в а л и в :


Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Державного комітету України із земельних ресурсів в особі Дніпропетровського районного відділення Дніпропетровської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», Відділу Державного комітету України із земельних ресурсів у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області Головного управління у Дніпропетровському районі, третя особа –Кіровська селищна рада Дніпропетровського району Дніпропетровської області, про визнання права власності на земельну ділянку.

Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз’яснити позивачу, що для захисту своїх порушених прав він має право звернутися до місцевого суду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України.


Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя ОСОБА_2



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація