Судове рішення #522052
2- 1074\2007

 

2- 1074\2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

2 лютого 2007 р.                                                                                                      м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Кляшторного B.C., при секретарі Горовой О.П., з участю представника позивачів - адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Шевченківської районної адміністрації м. Запоріжжя про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на жилий будинок,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом до Шевченківської районної адміністрації м. Запоріжжя про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на жилий будинок.

В заяві вказали, що ОСОБА_2 знаходилась в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4, від шлюбу з яким має доньку - позивачку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка у зв'язку з реєстрацією шлюбу 30.07.1966 року змінила прізвище на ІНФОРМАЦІЯ_2. Батьками ОСОБА_4 були: ОСОБА_6 та ОСОБА_7, яким за рішенням виконкому Запорізької міської ради від 12.11.1934 року була надана для забудови земельна ділянка. На зазначеній ділянці ОСОБА_6 та ОСОБА_7 побудували будинок АДРЕСА_1. Будинок був зареєстрований в ОП ЗМБТІ у 1985 році на ім."я ОСОБА_6.

Після смерті батьків ОСОБА_4 - ОСОБА_6 та ОСОБА_7 спадкове майно фактично прийняв ОСОБА_4, який продовжував мешкати в зазначеному будинку і був там зареєстрований. Але у встановленому законом порядку ОСОБА_4 до нотаріальної контори не звертався, свідоцтво про право власності на спадкове майно не отримував.

ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4 помер. Після його смерті відкрилась спадщина на жилий будинок АДРЕСА_1. Заповіту він не залишив. Спадкоємицями першої черги після його смерті стали дружина - ОСОБА_2 та дочка - ОСОБА_3, які до нотаріальної контори не звертались, але фактично вступили у володіння спадковим майном, так як фактично продовжували проживати у спірному жилому будинку, були там зареєстровані, користувалась будівлями та земельною ділянкою. Але документально право власності на спадкове майно не оформили.

У зв'язку з зазначеними обставинами позивачки звернувся до суду та просять суд

визнати їх такими, що прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4 та визнати за ними

право власності по 1\2 частині за кожною на жилий будинок АДРЕСА_1 за порядком спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

В судовому засіданні представник позивачів - адвокат ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги та підтвердила зазначені в заяві обставини.

Представник відповідача Запорізької міської ради до суду не з"явився, по телефону повідомив суд про розгляд справи у їх відсутності, проти позову не заперечують.

Вислухавши пояснення представника позивачів, свідків ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, які підтвердили факт прийняття позивачками спадщини та фактичного проживання позивачок в спірному будинку, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що обставини, викладені в позовній заяві відповідають дійсності.

 

2

Позовні вимоги підтверджені документальними доказами: свідоцтвами про смерть ОСОБА_4, ОСОБА_6, свідоцтвом про одруження ОСОБА_3, свідоцтвом про народження ОСОБА_5, технічним паспортом, реєстраційним посвідченням, метричною книгою, квитанціями, страховими свідоцтвами.

Згідно ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не передбачено іншого порядку їх встановлення.

Згідно ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за законом або за заповітом.

Згідно ч.1 ст. 1258 спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

У відповідності до ст. 1261 у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який пережив, та батьки.

Згідно ч. З ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України він не заявив про відмову від неї.

Суд вважає, що вимоги позивачок правомірні, тому слід визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, та визнати за ними право власності по 1\2 частині за кожній на житловий будинок АДРЕСА_1 за порядком спадкування за законом.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 256 ЦПК України, ст. 1216, 1217, 1218, 1220, 1258,1264, 1268,1270,1296 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 та ОСОБА_3 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_5 такими, що прийняли спадщину після смерті -ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, як такого, що фактично прийняв спадщину після смерті своїх батьків - ОСОБА_7 та ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року.

Визнати за ОСОБА_2 та ОСОБА_5 право власності по 1\2 частині за кожній на домоволодіння АДРЕСА_1, зареєстроване на ім."я ОСОБА_6, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, як такого, що фактично прийняв спадщину після смерті своїх батьків - ОСОБА_7 та ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя              В.С.Кляшторний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація