Судове рішення #5217771

                    Справа №2-698/2008р.                                                                                                          

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

21 липня 2008 року

   Літинський районний суд Вінницької області

     В складі головуючого судді Желіховський В.М.

                             при секретарі Сніжинський Т.Є.

         

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Літин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -

В С Т А Н О В И В:

       

            1.07.2008р. позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. В позові зазначила, що вона з відповідачем по справі перебуває в зареєстрованому шлюбі з 25.10.1992 року, свій шлюб зареєстрували в Уладівській сільській раді Літинського району Вінницької області, актовий запис № 28. Від спільного шлюбу мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5.

    Відповідач не надає матеріальну та фінансову допомогу на утримання дитини, не цікавиться його життям. Позивачці одній  важко забезпечити сина усім необхідним та належним, тому змушена звернутись до суду з вказаним позовом і просить суд стягувати з ОСОБА_3 аліменти в розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку.

    В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, пояснила, що відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, а їй одній важко забезпечувати сина усім необхідним. Просила позов задовільнити.    

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення .

Відповідно до ст.130 ч.4 ЦПК України, у разі визнання позову відповідачем суд має право ухвалити у попередньому судовому засіданні судове рішення.

            Суд вважає, що позов підлягає до задоволення за таких підстав.

            Згідно ст.180 Сімейного Кодексу України - батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, тому з відповідача необхідно стягнути аліменти на утримання його дитини.

            Відповідно до ст.183 Сімейного кодексу України - частка заробітку, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно ст.182 ч.2 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

           Довідка №894 від 1.07.08р. (а.с.2) свідчить, що син перебуває на утриманні ОСОБА_5.   Із копії свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.3) судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі. Копія свідоцтва про народження дитини (а.с.4) свідчить, що батьком ОСОБА_4 є ОСОБА_3.  

Враховуючи наведене, суд вважає необхідним задовільнити позов і стягнути з відповідача на користь позивачки на утримання дитини аліменти в розімірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку,  щомісяця.

 

        Керуючись ст.ст. 3,10,60,130,213,215 ЦПК України і на підставі ст.ст.180,182,183,184 Сімейного Кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В :

            Позов задовільнити.

            Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в с.Майдан Чернелівецький, Деражнянського району Хмельницької області, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 та доньки ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4 в твердій грошовій сумі розміром по 100 гривень на кожну дитину щомісяця, починаючи з 3 листопада 2008 року і до їх повноліття.

            Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 гривня.

            Стягнути з ОСОБА_2 7,50 гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ.

            Рішення в частині стягнення  аліментів  підлягає негайному виконанню, в сумі платежу за один місяць.

           

           Заяву про апеляційне оскарження рішення суду позивачка може подати протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Літинський райсуд до Вінницького апеляційного суду.

     Суддя  :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація