ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ
ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Від "13" червня 2006 р. по справі № 7/70-38
За позовом Любомльського об’єднання підприємств ресторанного господарства, м. Любомль
до відповідача: Колективного підприємства "Ковельбуд", м. Ковель
про стягнення 29 206 грн.
Суддя Шум М.С.
З метою надання сторонам часу для підготовки питань, які мають бути роз’яснені судовим експертом в судовому засіданні 05.06.2006р. було оголошено перерву до 12 год. 45 хв. 13.06.2006р.
СУТЬ СПОРУ: позивач – Любомльське об’єднання підприємств ресторанного господарства звернулося в господарський суд Волинської області з позовом про стягнення із колективного підприємства "Ковельбуд" 29 206 грн. завданих збитків у зв’язку з неналежним виконанням будівельно-ремонтних робіт.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що колективне підприємство "Ковельбуд" провело ремонтно-будівельні роботи в кафе "Молодіжне" (кафе №2) в м. Любомлі по вул. Незалежності, 22. Під час проведення ремонтно-будівельних робіт відповідачем порушено державні будівельні норми і правила. В підтвердження позовних вимоги позивач посилається на акт від 18.09.2003р., згідно якого виявлено ряд недоліків під час проведення ремонтно-будівельних робіт.
Відповідач у відзиві на позовну заяву пред’явлені позовні вимоги заперечив, мотивуючи тим, що Державними будівельними нормами в Україні (ДБН А.2.2-3-2004) встановлено склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації на нове будівництво і реконструкцію будинків. Проектна документація позивачем на виконання ремонтно-будівельних робіт кафе "Молодіжне" не була розроблена. Крім цього, відповідачем також заперечено акт від 18.09.2003р., оскільки з останнього не вбачається неякість виконання робіт і їх об’єм.
Представники позивача в судовому засіданні заперечили мотиви відповідача.
Відповідно до ст.ст. 41, 79 Господарського процесуального кодексу України, для роз’яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу. Господарський суд має право зупинити провадження у справі за своєю ініціативою у випадку призначення судової експертизи.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про призначення будівельно-технічної судової експертизи у зв’язку з чим провадження у справі необхідно зупинити до
Керуючись ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ухвалив:
1. Провадження по справі зупинити.
2. Призначити по справі № 7/70-38 будівельно-технічну судову експертизу, проведення якої доручити Волинському відділенню Львівського науково-дослідному інституту судових експертиз (м. Луцьк, вул. Червоного Хреста, 16). Експертизу проводити в присутності представників Любомльського об’єднання підприємств ресторанного господарства та колективного підприємства "Ковельбуд".
3. На вирішення експерта поставити наступні питання:
- Чи мають недоліки при проведенні ремонтно-будівельних робіт, зазначені в акті б/н від 18.09.2003р. та яка вартість відновлювальних робіт по усуненню недоліків зазначених в акті від 18.09.2003р. по тих об’ємах які вказані в останньому?
Суд попереджає експерта, який безпосередньо проводитиме експертизу, про відповідальність передбачену ст. 384 Кримінального кодексу України за дачу завідомо неправдивого висновку.
4. Витрати за проведення експертизи покласти на позивача по справі - Любомльське об’єднання підприємств ресторанного господарства.
5. Любомльському об’єднанню підприємств ресторанного господарства надати експертній установі всі необхідні первинні документи для проведення експертизи.
Суддя М.С. Шум